С.Адамбеков атындағы жалпы білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді жоспар
« » ...........2025 ж Тексерілді: ...................... ДОЖЖО А.Патаева

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Роботатехника және жасанды интелект
Роботатехника және жасанды интелект
С.Адамбеков атындағы жалпы білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ғылыми фантастика. «Сөйлем ішінде, сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілері.» |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
30.04.2025 жыл |
||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Сарсенбаева Гулнур |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 «Б, В» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Робототехника және жасанды интеллект. «Үтір» |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.4.1 идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау: 7.4.5.1. сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін (даралаушы және ерекшелеуші) дұрыс қолдану |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Cабақтың басы: 4 минут 4 минут Сабақтың
ортасы 7 минут 8 минут 3 минут 11 минут 5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. * Сәлемдесу * Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады Жағымды ахуал қалыптстыру * Бір- бірімізді тыңдаймыз десек, 1 шапалақ, * Ұйымшыл боламыз десек, 2 шапалақ, * Белсенділік танытамыз десек, 3 шапалақ ұрамыз ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. Ой шақыру
Берілген слайдтағы деректі оқу арқы жаңа сабақ тақырыбын ашыңдар ІІІ. Жаңа сабақ ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 1-тапсырма Мәтінді тыңдап, мәтіндегі негізгі ақпаратты жазып алыңдар. Мәтіннен деректер келтіре отырып, сұрақтарға дәлелді жауап беруге тырысыңдар ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 3-тапсырма Мәтіндерді оқып, тақырыбын, мақасатты аудиториясы мен тілдік амал-тәсілдерін салыстыра талдаңдар
ӘДЕБИ ТІЛ НОРМАЛАРЫ Үтір – қазақ тілінде сөйлем мүшелерін, оқшау сөздерді, қыстырма сөздер мен одағай сөздерден ажырату үшін қолданылатын негізгі тыныс белгісі. Ол құрмалас сөйлемдерде жай сөйлемді, бірыңғай мүшелерді, төл сөзді бөлу үшін пайдаланылады. Үтірдің қолданылуы сөйлемнің құрылымына, мағынасына және синтаксистік ерекшеліктеріне байланысты анықталады
ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 5-тапсырма «Роботтар адамның орнын алмастыра ала ма?» тақырыбында дискуссивті эссе жазыңдар. Эссе құрылымын ескеріңдер.
Қолдануға болатын сөз орамдары: Менің ойымша, бір жағынан, екінші жағынан, алайда, сондай—ақ, дегенмен, тағы бір айта кетерім, демек, олай болса,т.б
6-тапсырма Тақырып негізінде тыныс белгілерін пайдаланып, шағын әңгіме жазыңдар
Бекіту тапсырмасы. «Ұшу, қону» стратегиясы арқылы сұрақтарға жауап беріңдер |
. Сәлемдеседі Оқушылар назарын сабаққа аударады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастырады.
Жазып келген тапсырмасын тексертеді.
Ой шақыру стратегиясы арқылы слайдтағы деректі оқу сабақтың тақырыбы ашады.
QR – код арқылы мәтінді тыңдап, мәтіндегі негізгі ақпаратты жазып алыңдар. Мәтіннен деректер келтіре отырып, сұрақтарға дәлелді жауап беруге тырысыңдар
Оқылым мәтіндерінің тақырыбы мен стилін, мақсатты аудиториясын тілдік амал-тәсілдерін салыстыра талдайды
Грамматикалық тақырыпты меңгереді
Сөйлем соңында қойылатын (даралаушы) тыныс белгілерін дұрыс қолданады |
ҚБ: Мадақ сөздер
ҚБ: «СМС» әдісі. Әр топ бір-біріне хат жазу арқылы қай жерде қандай қате жібергендігін айтады. Бірін-бірі бағалайды.
|
АКТ
АКТ Vimeo com.user /167434552/ revitw
7-сынып Қазақ тілі оқулығы
СМС парақшасы
Панельді тақта
АКТ
Жұмыс дәптер
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
5 минут
Үй тапсырмасы: 1 минут |
Рефлексия:
7-тапсырма. Үтірдің сөздерді, сөз тіркестерін бір-бірінен бөлу, ерекшелеу қызметіне 5 сөйлем жазу |
Әр топ бір-біріне хат жазу арқылы қай жерде қандай қате жібергендігін айтады. Бірін-бірі бағалайды. Соңынан мадақ сөздер арқылы бағалау жүргізіледі
|
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||||||||||
« » ...........2025 ж Тексерілді: ...................... ДОЖЖО А.Патаева

шағым қалдыра аласыз














