"Робототехника тарихы және оның келешегі" 5 сынып

Тақырып бойынша 31 материал табылды

"Робототехника тарихы және оның келешегі" 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдерге пайдалы ақпарат деп ойлаймын!
Материалдың қысқаша нұсқасы



Бөлім:

Робототехника

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 5 «А»

Қатысушылар саны:10

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Робототехника тарихы және оның келешегі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

5.3.4.3 робототехника саласындағы адамзаттың техникалық жетістіктеріне мысалдар келтіру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: роботтехника даму кезеңдерін анықтайды.

Көптеген оқушылар: роботтехниканың тарихы мен келешегін салыстырады.

Кейбір оқушылар: роботтехника қолданылуының маңыздылығын
тұжырымдайды.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

7 минут

Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу, түгендеу.
Сыныпта көңілді ахуал орнату.

«Көңіл-күйіңіз қалай?»

Өткен тақырыпты еске түсіру

«Ұялы телефон әдісі»

1 сұрақ: Робот дегеніміз не?Ол қашан пайда болған?

2 сұрақ: Роботтарды қай салада

пайдаланады?

3 сұрақ: Ең алғашқы робот қай жылы пайда болды?

4 сұрақ: Саған ,сенің жұмысыңды

жеңілдету үшін қандай

робот қажет?

Сәлемдеседі, өз көңіл-күйлерін хабарлайды


Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді

Мадақтау



Сұраққа жауап берген оқушыға 2 балл беріледі

Презентация

https://www.menti.com/alj5wuq741i2

Mentimetr платформасы

Сабақтың ортасы

30 минут

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Сыныпты топқа бөлу

1 топ Тарих

2 топ Келешек

Топтық жұмыс. Мәтінмен жұмыс.

10 минут

«Сиқырлы стикер» әдісі

2 топ берілген екі сұрақ бойынша топтық талқылау жүргізеді

1 топ Робототехника саласы не себепті пайда болды?РоРООПДАПАЛДПКЩУШЕ,ӨД


2 топ Робототехника саласының маңыздылығы қандай?

Дескриптор:

  1. Роботтехниканың тарихы мен келешегін салыстырады.

  2. Роботтехника даму кезеңдерін анықтайды.

Жеке жұмыс. Практикалық жұмыс.

15 минут .

Дескриптор:

  1. Роботтехника қолданылуының маңыздылығын
    тұжырымдайды.

  2. Роботтехниканың тарихы мен келешегін салыстырады.

Жұптық жұмыс . Боуллинг әдісі.

5 минут

Жаңа тақырып бойынша 5 тест сұрағына жұптасып жауап береді

1.1770 жылы қандай робот жасалды

Жауабы:адам тәріздес

2.Автономды роботтар қай ғасырда пайда болды?

Жауабы:20 ғасыр

3.Роботтардың қандай жақсы қасиеті бар?

Жауабы: шаршамайды

4.Қазіргі таңда қандай робот түрлері кең тараған?

Жауабы:өнеркәсіптік

5.Ең бірінші цифрлық басқаруы бар робот?

Жауабы:Unimate

Дескриптор:

1.Жаңа тақырып бойынша алған білімдерін саралайды

2.Робот тарихы мен келешегін тұжырымдайды

Жаңа тақырыпты талдайды

Сынып топқа бөлінеді.



Топта мәтінмен жұмыс жасайды














Практикалық жұмыс орындайды






















Жұптасып сұрақтарға жауап береді



Әр топ бір-бірін лайк арқылы бағалайды

Бағалауды топ басшысы сабақ барысында бағалау парағы арқылы бағалайды.

Белсенді оқушыларға

2 баллдан беріледі


Бағалау өлшеміне сәйкес орындалған тапсырмаға-4 балл


















Әрбір дұрыс жауап 1 балл

Бейне ролик


Fllipity платформасы

Интерактивті тақта

Плакат, фломастер






























Gennialy платформасы


Сабақтың соңы

7 минут

Сабақты қорытындылау .

Оқушыларды бағалау . Оқушыларды жинаған ұпайлары бойынша ақша карточкаларымен бағалау

«Роботтар рефлексиясы»

Сабаққа кері байланыс береді


Презентация




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
29.08.2024
398
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі