Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Робототехника тарихы және
перспективалары
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Робототехника |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:5а,ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Робототехника тарихы және перспективалары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.1 Робот анықтамасын тұжырымдау. 5.3.4.2 Роботтардың түрлерінің үлгілері мен оларды қолдану салаларына мысал келтіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау критерийлері |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 минут) |
- Сәлемдесу, оқушылардың назарын сабаққа аудару. - Сабақтың мақсатымен таныстыру. |
- Сабаққа дайындық, көңіл күйді білу. |
Сабаққа қатысу деңгейі, ұйымшылдық. |
Дидактикалық материалдар. |
|
2. Жаңа тақырыпты түсіндіру (10 минут) |
- Робототехника тарихына қысқаша шолу жасау. - Адамзаттың техникалық жетістіктерін және олардың робототехникаға әсерін түсіндіру. |
- Оқушылар жаңа тақырыпты тыңдап, сұрақтар қою. |
Жаңа ақпаратты қабылдау, сұрақтарға жауап беру. |
Слайдтар, видеоматериалдар. |
|
3. Топтық жұмыс (10 минут) |
- Оқушыларды топтарға бөліп, әр топқа робототехниканың жетістіктерін зерттеу тапсырмасын беру. |
- Оқушылар топта отырып, берілген тапсырманы талқылайды және жауап береді. |
Топтық жұмыс нәтижесі, ортақ шешім қабылдау. |
Интерактивті тақта, слайдтар. |
|
4. Практикалық тапсырма (10 минут) |
- Оқушыларға робототехника саласындағы белгілі бір жетістікті мысал ретінде көрсету және оның даму тарихын түсіндіру. Дискрипторлар Жеке жұмыс:
Топтық жұмыс:
Қорытынды жұмыс:
|
- Оқушылар әртүрлі роботтарды танып, олардың қалай жұмыс істейтінін түсінеді. |
Шығармашылық көзқарас, тақырып бойынша білім. |
Видеоматериалдар, робототехника құралдары. |
|
5. Сабақтың қорытынды кезеңі (5 минут) |
- Сабақты қорытындылау, оқушылардан пікір алу. Кері байланыс:
|
- Оқушылар сабақты қорытындылап, өз пікірлерін білдіреді. |
Сабақтың мақсатын жүзеге асыру, қорытынды ойлар. |
Қорытынды сұрақтар. |
|
Үй тапсырмасы: |
Кесте толтыру: Оқушыларға робототехника тарихы мен болашағы туралы мәлімет беру және төмендегі кестені толтыру тапсырмасы беріледі.
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Робототехника тарихы және перспективалары
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Робототехника тарихы және
перспективалары
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Робототехника |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:5а,ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Робототехника тарихы және перспективалары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.1 Робот анықтамасын тұжырымдау. 5.3.4.2 Роботтардың түрлерінің үлгілері мен оларды қолдану салаларына мысал келтіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау критерийлері |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 минут) |
- Сәлемдесу, оқушылардың назарын сабаққа аудару. - Сабақтың мақсатымен таныстыру. |
- Сабаққа дайындық, көңіл күйді білу. |
Сабаққа қатысу деңгейі, ұйымшылдық. |
Дидактикалық материалдар. |
|
2. Жаңа тақырыпты түсіндіру (10 минут) |
- Робототехника тарихына қысқаша шолу жасау. - Адамзаттың техникалық жетістіктерін және олардың робототехникаға әсерін түсіндіру. |
- Оқушылар жаңа тақырыпты тыңдап, сұрақтар қою. |
Жаңа ақпаратты қабылдау, сұрақтарға жауап беру. |
Слайдтар, видеоматериалдар. |
|
3. Топтық жұмыс (10 минут) |
- Оқушыларды топтарға бөліп, әр топқа робототехниканың жетістіктерін зерттеу тапсырмасын беру. |
- Оқушылар топта отырып, берілген тапсырманы талқылайды және жауап береді. |
Топтық жұмыс нәтижесі, ортақ шешім қабылдау. |
Интерактивті тақта, слайдтар. |
|
4. Практикалық тапсырма (10 минут) |
- Оқушыларға робототехника саласындағы белгілі бір жетістікті мысал ретінде көрсету және оның даму тарихын түсіндіру. Дискрипторлар Жеке жұмыс:
Топтық жұмыс:
Қорытынды жұмыс:
|
- Оқушылар әртүрлі роботтарды танып, олардың қалай жұмыс істейтінін түсінеді. |
Шығармашылық көзқарас, тақырып бойынша білім. |
Видеоматериалдар, робототехника құралдары. |
|
5. Сабақтың қорытынды кезеңі (5 минут) |
- Сабақты қорытындылау, оқушылардан пікір алу. Кері байланыс:
|
- Оқушылар сабақты қорытындылап, өз пікірлерін білдіреді. |
Сабақтың мақсатын жүзеге асыру, қорытынды ойлар. |
Қорытынды сұрақтар. |
|
Үй тапсырмасы: |
Кесте толтыру: Оқушыларға робототехника тарихы мен болашағы туралы мәлімет беру және төмендегі кестені толтыру тапсырмасы беріледі.
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













