Қысқа мерзімді (сабақ ) жоспары
Сабақтың тақырыбы:Роботқа арналған дыбыс
|
Қысқа мерзімді (сабақ ) жоспары |
Қысқа мерзімді (сабақ ) жоспары |
|
|
Бөлім: |
Робототехника: Сенсорлар (ортақ тақырыбы: «Дәстүр және фольклор») |
|
|
Педагогтіңтегі, аты, әкесінің аты (болғанжағдайда) |
Г.Мухтаралиева |
|
|
Күні: |
03.03.2025 |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Роботқа арналған дыбыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.1роботқа арналған аудиофайлды жүктеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Дыбыстық блокпен танысады, роботқа арналған аудиофайлды жүктей алады, программаны бастау үшін дыбыс блогын қолданады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтыңбасы 5мин 5 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылармен амандасу.Түгендеу 2.Қызығушылықты ояту. «Күн!Тас! Қоршау!» ойыны Ойын оқушылардың зейіні мен қозғалыс жылдамдығын дамытуға бағытталған.Ойын шарты: оқушылар бірнеше топқа бөлініп отырады.Кезек-кезек балаларға «Күн», «Тас», «Қоршау» атты бұйрықтар беріледі. Сөздердің айтылу ретін үнемі өзгерту қажет. Оқушылар әрбір сөзге қимылмен жауап берулері шарт.Егер «Күн» деген сөз айтылса, олар алақандарын ашып, қолдарын жоғары көтереді. «Тас» сөзінде қолдарын түюлі жұдырықтарымен көтереді. «Қоршау сөзінде алақандарын ашып, қолдарын көтереді, бірақ саусақтары бір-біріне тығыз жанасып тұруы керек. 3.Үй тапсырмасын тексеру Ой қозғау, жаңа тақырыпқа кіріспе: -Қазақ халқының дәстүрлерінде домбыра қандай рөл атқарады? -Сіздің ойыңызша, робот домбырада күй ойнап, мақал-мәтелдер айта ала ма?
- Сабақтың тақырыбы қандай? Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Сәлемдеседі Оқушылар бір-біріне шапалақтап, сыныпта қолайлы атмосфераны құрады.. Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мақтау |
Kundelik.kz Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 6 мин Компьютермен жұмыс 13 мин Сергіту сәті 2 мин 5 мин |
Еске түсірейік! Жанасу датчигі деген не? Сабақтың тақырыбын анықтап, сабақ түсіндіріледі. Роботтар қозғалыс жасап қана қоймай, дыбыстар да шығарады екен. Біз осы сабақта EV3 роботының дыбыстық болгымен танысамыз. Программада аудиофайлды жүктеп, роботтың дыбыс шығаруын еститін боламыз.Дыбыстар EV3 модулінде орналасқан динамиктен шығады. (90-сурет) А Ф 95-сурет.Файл атын енгізу әдісі 1-тапсырма 1.Программа EV3 модулін «Оңға бұрыл» деген екі түрлі дыбыстық файл ойнатып, әрқайсысының аяқталуын күтуі керек. 2.Программа нәтижесін LEGO MINDSTORMS Education EV3-те орында және роботқа жүкте.(96-сурет)
Сергіту тапсырмасы П 2-тапсырма Дыбыс редакторын пайдаланып, достық туралы мақал-мәтел айтып, EV3 жобасын сақта. Мақал-мәтел атауын сақтағанда латын әріптерін пайдалануды ұмытпа. |
Жаңа тақырыппен танысады Ойларымен бөліседі Себебін анықтайды Компьютермен жұмыс жасайды Жасырылған құралдар санын табады Жобаны аяқтап, сақтайды |
Оқушылардың тапсырманы орындау деңгейіне қарай смайликтер арқылы бағалау Дескриптор: -роботқа арналған адиофайлды жүктейді; -программаны бастау үшін дыбыс блогын қолданады қолданады. |
Электронды қосымша Жұмыс дәптері LEGO MINDSTORMS Education EV3 программасы
Слайд1 Дербес компьютер |
|
Сабақтын соңы 7 мин 2 мин |
Б Рефлексия «Керуен» әдісі арқылы кері байланыс |
Жаңа тақырып бойынша бекіту тапсырмаларын орындайды Кері байланыс жасайды |
Оқушылардың тапсырманы орындау деңгейіне қарай смайликьтер арқылы бағалау |
Таратпа материалдар |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Роботқа арналған дыбыс
Роботқа арналған дыбыс
Қысқа мерзімді (сабақ ) жоспары
Сабақтың тақырыбы:Роботқа арналған дыбыс
|
Қысқа мерзімді (сабақ ) жоспары |
Қысқа мерзімді (сабақ ) жоспары |
|
|
Бөлім: |
Робототехника: Сенсорлар (ортақ тақырыбы: «Дәстүр және фольклор») |
|
|
Педагогтіңтегі, аты, әкесінің аты (болғанжағдайда) |
Г.Мухтаралиева |
|
|
Күні: |
03.03.2025 |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Роботқа арналған дыбыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.1роботқа арналған аудиофайлды жүктеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Дыбыстық блокпен танысады, роботқа арналған аудиофайлды жүктей алады, программаны бастау үшін дыбыс блогын қолданады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтыңбасы 5мин 5 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылармен амандасу.Түгендеу 2.Қызығушылықты ояту. «Күн!Тас! Қоршау!» ойыны Ойын оқушылардың зейіні мен қозғалыс жылдамдығын дамытуға бағытталған.Ойын шарты: оқушылар бірнеше топқа бөлініп отырады.Кезек-кезек балаларға «Күн», «Тас», «Қоршау» атты бұйрықтар беріледі. Сөздердің айтылу ретін үнемі өзгерту қажет. Оқушылар әрбір сөзге қимылмен жауап берулері шарт.Егер «Күн» деген сөз айтылса, олар алақандарын ашып, қолдарын жоғары көтереді. «Тас» сөзінде қолдарын түюлі жұдырықтарымен көтереді. «Қоршау сөзінде алақандарын ашып, қолдарын көтереді, бірақ саусақтары бір-біріне тығыз жанасып тұруы керек. 3.Үй тапсырмасын тексеру Ой қозғау, жаңа тақырыпқа кіріспе: -Қазақ халқының дәстүрлерінде домбыра қандай рөл атқарады? -Сіздің ойыңызша, робот домбырада күй ойнап, мақал-мәтелдер айта ала ма?
- Сабақтың тақырыбы қандай? Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Сәлемдеседі Оқушылар бір-біріне шапалақтап, сыныпта қолайлы атмосфераны құрады.. Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мақтау |
Kundelik.kz Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 6 мин Компьютермен жұмыс 13 мин Сергіту сәті 2 мин 5 мин |
Еске түсірейік! Жанасу датчигі деген не? Сабақтың тақырыбын анықтап, сабақ түсіндіріледі. Роботтар қозғалыс жасап қана қоймай, дыбыстар да шығарады екен. Біз осы сабақта EV3 роботының дыбыстық болгымен танысамыз. Программада аудиофайлды жүктеп, роботтың дыбыс шығаруын еститін боламыз.Дыбыстар EV3 модулінде орналасқан динамиктен шығады. (90-сурет) А Ф 95-сурет.Файл атын енгізу әдісі 1-тапсырма 1.Программа EV3 модулін «Оңға бұрыл» деген екі түрлі дыбыстық файл ойнатып, әрқайсысының аяқталуын күтуі керек. 2.Программа нәтижесін LEGO MINDSTORMS Education EV3-те орында және роботқа жүкте.(96-сурет)
Сергіту тапсырмасы П 2-тапсырма Дыбыс редакторын пайдаланып, достық туралы мақал-мәтел айтып, EV3 жобасын сақта. Мақал-мәтел атауын сақтағанда латын әріптерін пайдалануды ұмытпа. |
Жаңа тақырыппен танысады Ойларымен бөліседі Себебін анықтайды Компьютермен жұмыс жасайды Жасырылған құралдар санын табады Жобаны аяқтап, сақтайды |
Оқушылардың тапсырманы орындау деңгейіне қарай смайликтер арқылы бағалау Дескриптор: -роботқа арналған адиофайлды жүктейді; -программаны бастау үшін дыбыс блогын қолданады қолданады. |
Электронды қосымша Жұмыс дәптері LEGO MINDSTORMS Education EV3 программасы
Слайд1 Дербес компьютер |
|
Сабақтын соңы 7 мин 2 мин |
Б Рефлексия «Керуен» әдісі арқылы кері байланыс |
Жаңа тақырып бойынша бекіту тапсырмаларын орындайды Кері байланыс жасайды |
Оқушылардың тапсырманы орындау деңгейіне қарай смайликьтер арқылы бағалау |
Таратпа материалдар |
шағым қалдыра аласыз

нықта!
айл атын енгізу өрісіндегі «Hello» дыбыстық атау қандай
қалташада орналасқанын анықта (95-сурет)
иноккиоға шеберханада музыкалық аспаптарды табуға
көмектес. Барлығы қанша құрал?
екіту тапсырмалары.












