|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника: сенсорлар (ортақ тақырыбы: "Дәстүрлер және фольклор") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роботқа арналған программаны іске қосу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.3.1 программаны бастау үшін түрту сенсорын қолдану; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Программаны бастау үшін түрту сенсорын қолданады |
|||
|
Жасампаздық және жаңашылдық айы |
• Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы • Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Шаттық шеңбері Оқушылар үлкен шеңберге тұрады, кезектесіп тілек айтады. Топқа бөлу «Конфеттер» әдісі арқылы топқа бөлу. Әртүрлі конфет тарту арқылы топқа бөлінеді «Сұрақтар жаңбыры» әдісі Әр топ параққа сұрақтар жазып, бір-біріне лақтырады. Алған сұрақтарына жауап жазып, кері лақтырады. Жауап жазылған парақты қағып алған ойыншы, сол жауаптан сұрақ тудырып, ары қарай лақтырады. Ойын осылай жалғасады. Дескриптор: - Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2. көтеріңкі көңіл күймен сабаққа кіреді 3. Конфеттер түстері арқылы топқа бөлінеді 4. үй тапсырмасы сұрақтарына жауап береді |
ҚБ смайлик әдісі
|
Оқулық «Арман ПВ» Әртүрлі конфеттер |
|
Сабақтың ортасы 3 мин |
Жоба жасау
Топтық жұмыс 1- тапсырма «Ой қозғау» әдісі арқылы топпен бірге тапсырманы орындайды
Дескриптор: -Жанасу датчигін суреттегідей етіп жинайды. Мұғалімнің көмегімен жетекші платформаға орналастырады Жұптық жұмыс 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы жұптасып жұмыс жасайды
Дискриптор А деңгейіндегі құрастырған роботты пайдаланып кедергіге соқтығысқанда роботты тоқтататын программа құрады - Сергіту сәті» «Бұзық телефон» ойыны Шаттық шеңберге тұрып бастаушы келесі адам құлағына бір сөз сыбырлайды соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек, кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады. EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Жанасу датчигі дегеніміз не? Дескриптор: Сұраққа жауап береді Жеке жұмыс 3- тапсырма Компьютермен жұмыс
Дискриптор:
Сабақты бекіту: 4 тапсырма «Wordwall» платформасы бойынша сұрақтарға жауап береді Дескриптор: -онлайн платформада сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімді тыңдайды
1-тапсырманы орындайды
2-тапсырманы орындайды Оқушылар сергіту сәтін жасайды 3-тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды |
ҚБ «Жарайсыңда» «бәрекелді» «керемет» Коментарий арқылы бірін-бірі бағалау Смайлик арқылы
Бас бармақ арқылы бірін –бірі бағалайды Қол шапалақтау арқылы бағалайды |
Компьютер, оқулық Дәптер, оқулық тапсырма Компьютер, оқулық https://wordwall.net/resource/68446099 |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия. «Табыс ағашы»
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Слайд/плакат |
|
Үй тапсырмасы |
§ 24 оқу. 100-102 бет |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Роботқа арналған программаны іске қосу. 2-сынып.Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
Роботқа арналған программаны іске қосу. 2-сынып.Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника: сенсорлар (ортақ тақырыбы: "Дәстүрлер және фольклор") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роботқа арналған программаны іске қосу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.3.1 программаны бастау үшін түрту сенсорын қолдану; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Программаны бастау үшін түрту сенсорын қолданады |
|||
|
Жасампаздық және жаңашылдық айы |
• Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы • Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Шаттық шеңбері Оқушылар үлкен шеңберге тұрады, кезектесіп тілек айтады. Топқа бөлу «Конфеттер» әдісі арқылы топқа бөлу. Әртүрлі конфет тарту арқылы топқа бөлінеді «Сұрақтар жаңбыры» әдісі Әр топ параққа сұрақтар жазып, бір-біріне лақтырады. Алған сұрақтарына жауап жазып, кері лақтырады. Жауап жазылған парақты қағып алған ойыншы, сол жауаптан сұрақ тудырып, ары қарай лақтырады. Ойын осылай жалғасады. Дескриптор: - Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2. көтеріңкі көңіл күймен сабаққа кіреді 3. Конфеттер түстері арқылы топқа бөлінеді 4. үй тапсырмасы сұрақтарына жауап береді |
ҚБ смайлик әдісі
|
Оқулық «Арман ПВ» Әртүрлі конфеттер |
|
Сабақтың ортасы 3 мин |
Жоба жасау
Топтық жұмыс 1- тапсырма «Ой қозғау» әдісі арқылы топпен бірге тапсырманы орындайды
Дескриптор: -Жанасу датчигін суреттегідей етіп жинайды. Мұғалімнің көмегімен жетекші платформаға орналастырады Жұптық жұмыс 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы жұптасып жұмыс жасайды
Дискриптор А деңгейіндегі құрастырған роботты пайдаланып кедергіге соқтығысқанда роботты тоқтататын программа құрады - Сергіту сәті» «Бұзық телефон» ойыны Шаттық шеңберге тұрып бастаушы келесі адам құлағына бір сөз сыбырлайды соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек, кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады. EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Жанасу датчигі дегеніміз не? Дескриптор: Сұраққа жауап береді Жеке жұмыс 3- тапсырма Компьютермен жұмыс
Дискриптор:
Сабақты бекіту: 4 тапсырма «Wordwall» платформасы бойынша сұрақтарға жауап береді Дескриптор: -онлайн платформада сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімді тыңдайды
1-тапсырманы орындайды
2-тапсырманы орындайды Оқушылар сергіту сәтін жасайды 3-тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды |
ҚБ «Жарайсыңда» «бәрекелді» «керемет» Коментарий арқылы бірін-бірі бағалау Смайлик арқылы
Бас бармақ арқылы бірін –бірі бағалайды Қол шапалақтау арқылы бағалайды |
Компьютер, оқулық Дәптер, оқулық тапсырма Компьютер, оқулық https://wordwall.net/resource/68446099 |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия. «Табыс ағашы»
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Слайд/плакат |
|
Үй тапсырмасы |
§ 24 оқу. 100-102 бет |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз





















