|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника: сенсорлар (ортақ тақырыбы: "Дәстүрлер және фольклор") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роботқа арналған программаны іске қосу Жоба жасау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.3.1 программаны бастау үшін түрту сенсорын қолдану; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Программаны бастау үшін түрту сенсорын қолданады |
|||
|
Жасампаздық және жаңашылдық айы |
• Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы • Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Шаттық шеңбері Оқушылар үлкен шеңберге тұрады, кезектесіп тілек айтады. Топқа бөлу «Конфеттер» әдісі арқылы топқа бөлу. Әртүрлі конфет тарту арқылы топқа бөлінеді «Миға шабуыл әдісі» арқылы үй тапсырмасын қайталау -Жанасу датчигі дегеніміз не? -Датчик дегеніміз не?
Дескриптор: -Үй жұмысына жауап береді
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2. көтеріңкі көңіл күймен сабаққа кіреді 3. Конфеттер түстері арқылы топқа бөлінеді 4. үй тапсырмасы сұрақтарына жауап береді |
ҚБ смайлик әдісі
|
Оқулық «Арман ПВ» Әртүрлі конфеттер |
|
Сабақтың ортасы 3 мин |
Жаңа тақырып. Жоба құру
Жеке жұмыс 1- тапсырма «Ой қозғау» әдісі арқылы тапсырманы орындайды
Дескриптор: -Жанасу датчигін суреттегідей етіп жинайды -Мұғалімнің көмегімен жетекші платформаға орналастырады Жұптық жұмыс 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы жұптасып жұмыс жасайды
Дискриптор -Кедергіге соқтығысқанда роботты тоқтататын программа құрады -Робот кедергілерге тап болғанша алға жылжытады Сергіту сәті» «Бұзық телефон» ойыны Шаттық шеңберге тұрып бастаушы келесі адам құлағына бір сөз сыбырлайды соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек, кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады. EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Қалып күй параметрі қандай мәндерді қабылдайды Дескриптор: Сұраққа жауап береді Топтық жұмыс 3- тапсырма Компьютермен жұмыс
Дискриптор: -А және В деңгейінің тапсырмаларын мұғалімнің көмегімен орындайды және дайын программаны EV3 модуліне жүктейді Сабақты бекіту: 4 тапсырма «Wordwall» платформасы бойынша сұрақтарға жауап береді Дескриптор: -жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімді тыңдай
1-тапсырманы орындайды
2-тапсырманы орындайды Оқушылар сергіту сәтін жасайды 3-тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды |
ҚБ «Жарайсыңда» «бәрекелді» «керемет» Коментарий арқылы бірін-бірі бағалау Смайлик арқылы
Бас бармақ арқылы бірін –бірі бағалайды Қол шапалақтау арқылы бағалайды |
Компьютер, оқулық Дәптер, оқулық тапсырма Компьютер, оқулық https://wordwall.net/resource/68270396 |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия. «Табыс ағашы»
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Слайд/плакат |
|
Үй тапсырмасы |
§ 24 оқу. 100-103бет |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Роботқа арналған программаны іске қосу Жоба жасау
Роботқа арналған программаны іске қосу Жоба жасау
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника: сенсорлар (ортақ тақырыбы: "Дәстүрлер және фольклор") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роботқа арналған программаны іске қосу Жоба жасау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.3.1 программаны бастау үшін түрту сенсорын қолдану; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Программаны бастау үшін түрту сенсорын қолданады |
|||
|
Жасампаздық және жаңашылдық айы |
• Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы • Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Шаттық шеңбері Оқушылар үлкен шеңберге тұрады, кезектесіп тілек айтады. Топқа бөлу «Конфеттер» әдісі арқылы топқа бөлу. Әртүрлі конфет тарту арқылы топқа бөлінеді «Миға шабуыл әдісі» арқылы үй тапсырмасын қайталау -Жанасу датчигі дегеніміз не? -Датчик дегеніміз не?
Дескриптор: -Үй жұмысына жауап береді
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2. көтеріңкі көңіл күймен сабаққа кіреді 3. Конфеттер түстері арқылы топқа бөлінеді 4. үй тапсырмасы сұрақтарына жауап береді |
ҚБ смайлик әдісі
|
Оқулық «Арман ПВ» Әртүрлі конфеттер |
|
Сабақтың ортасы 3 мин |
Жаңа тақырып. Жоба құру
Жеке жұмыс 1- тапсырма «Ой қозғау» әдісі арқылы тапсырманы орындайды
Дескриптор: -Жанасу датчигін суреттегідей етіп жинайды -Мұғалімнің көмегімен жетекші платформаға орналастырады Жұптық жұмыс 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы жұптасып жұмыс жасайды
Дискриптор -Кедергіге соқтығысқанда роботты тоқтататын программа құрады -Робот кедергілерге тап болғанша алға жылжытады Сергіту сәті» «Бұзық телефон» ойыны Шаттық шеңберге тұрып бастаушы келесі адам құлағына бір сөз сыбырлайды соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек, кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады. EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Қалып күй параметрі қандай мәндерді қабылдайды Дескриптор: Сұраққа жауап береді Топтық жұмыс 3- тапсырма Компьютермен жұмыс
Дискриптор: -А және В деңгейінің тапсырмаларын мұғалімнің көмегімен орындайды және дайын программаны EV3 модуліне жүктейді Сабақты бекіту: 4 тапсырма «Wordwall» платформасы бойынша сұрақтарға жауап береді Дескриптор: -жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімді тыңдай
1-тапсырманы орындайды
2-тапсырманы орындайды Оқушылар сергіту сәтін жасайды 3-тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды |
ҚБ «Жарайсыңда» «бәрекелді» «керемет» Коментарий арқылы бірін-бірі бағалау Смайлик арқылы
Бас бармақ арқылы бірін –бірі бағалайды Қол шапалақтау арқылы бағалайды |
Компьютер, оқулық Дәптер, оқулық тапсырма Компьютер, оқулық https://wordwall.net/resource/68270396 |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия. «Табыс ағашы»
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Слайд/плакат |
|
Үй тапсырмасы |
§ 24 оқу. 100-103бет |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз





















