|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Роботтехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Хайруллаева Улбосын Шалбаевна |
|||
|
Күні |
18.01.2023ж |
|||
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роботтехниканың тарихы және оның келешегі. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.3 – робототехника саласындағы адамзаттың техникалық жетістіктеріне мысалдар келтіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Робот» ұғымына анықтама береді. Бүгінгі таңдағы роботтехника саласы бойынша адамзаттың техникалық жетістіктеріне мысалдар келтіреді
|
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі . Оқушылармен амандасу ,түгендеу 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Өткен сабақты пысықтау Оқушылармен өткен тақырыпты . Колесо бағдарламасы арқылы қайталау.
. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 3, берілген сұрақтарға жауап береді. |
Топ басшысы оқушыларды жауап беруіне қараай бағалап , бақылауға алады |
|
|
Сабақтың ортасы 8 мин 7 мин 7 мин |
3.Жаңа тақырыпқа түсіндіру. Бүгінде робот біздің өміріміздің түрлі салаларына еніп кетті. Олар ғарышқа ұшады, басқа ғаламшарларды зерттейді, әскери мақсаттарда қолданылады. Роботтехника тарихы Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі атомдық өндірістің пайда болуымен де байланысты. Роботтың әлем мойындаған туған күнін 1966 жыл деуге болады. Бұл күні С.А.Лавочкин атындағы мәшине-құрылыс зауытында алғаш рет «Луноход-1» роботы жасалды. «Луноход-1» роботы -1970 жылы автоматты стансылар құрамында Ай бетінде сәтті жүріп өткен тарихтағы алғашқы ақпарат. 1-тапсырма . Жеке жұмыс . Роботтың түрлері Роботтың негізгі түрлері
2-тапсырма. Жеке жұмыс жұмыс. Оқушылар Wоrdwall бағдарамасы арқылы оқушылар сұраққа жауап береді.
3-тапсырма. Топтық жұмыс.
|
Мұғалімді тыңдайды Өз ойларын жеткізіп роботтардың түрлерін анықтайды , қызметтерін салаларын айта кетеді. Оқушылар бүгінгі өтілген тақырыпқа байланысты . түсінгендерін білу мақcатында Wordwall бағдарламасы арқылы тапсырманы орындайды. Роботтардың даму тарихын анықтап ұғынады. Постер қорғайды. |
Топ басшысы оқушыларды жауап беруіне қараай бағалап , бақылауға алады Топ басшысы оқушыларды жауап беруіне қараай бағалап , бақылауға алады. Топ басшысы оқушыларды жауап беруіне қарай бағалап бақылауға алады . |
Презентация
|
|
Кері байланыс 6 мин |
Білім қоржыны
|
Оқушылар сабақты қай деңгейде түсінгендігін ,қоржынды белгілеу арқылы көрсетеді. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 3.1, 69-бет , «Үй тапсырмасы» |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Роботтехника
Роботтехника
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Роботтехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Хайруллаева Улбосын Шалбаевна |
|||
|
Күні |
18.01.2023ж |
|||
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роботтехниканың тарихы және оның келешегі. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.3 – робототехника саласындағы адамзаттың техникалық жетістіктеріне мысалдар келтіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Робот» ұғымына анықтама береді. Бүгінгі таңдағы роботтехника саласы бойынша адамзаттың техникалық жетістіктеріне мысалдар келтіреді
|
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі . Оқушылармен амандасу ,түгендеу 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Өткен сабақты пысықтау Оқушылармен өткен тақырыпты . Колесо бағдарламасы арқылы қайталау.
. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 3, берілген сұрақтарға жауап береді. |
Топ басшысы оқушыларды жауап беруіне қараай бағалап , бақылауға алады |
|
|
Сабақтың ортасы 8 мин 7 мин 7 мин |
3.Жаңа тақырыпқа түсіндіру. Бүгінде робот біздің өміріміздің түрлі салаларына еніп кетті. Олар ғарышқа ұшады, басқа ғаламшарларды зерттейді, әскери мақсаттарда қолданылады. Роботтехника тарихы Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі атомдық өндірістің пайда болуымен де байланысты. Роботтың әлем мойындаған туған күнін 1966 жыл деуге болады. Бұл күні С.А.Лавочкин атындағы мәшине-құрылыс зауытында алғаш рет «Луноход-1» роботы жасалды. «Луноход-1» роботы -1970 жылы автоматты стансылар құрамында Ай бетінде сәтті жүріп өткен тарихтағы алғашқы ақпарат. 1-тапсырма . Жеке жұмыс . Роботтың түрлері Роботтың негізгі түрлері
2-тапсырма. Жеке жұмыс жұмыс. Оқушылар Wоrdwall бағдарамасы арқылы оқушылар сұраққа жауап береді.
3-тапсырма. Топтық жұмыс.
|
Мұғалімді тыңдайды Өз ойларын жеткізіп роботтардың түрлерін анықтайды , қызметтерін салаларын айта кетеді. Оқушылар бүгінгі өтілген тақырыпқа байланысты . түсінгендерін білу мақcатында Wordwall бағдарламасы арқылы тапсырманы орындайды. Роботтардың даму тарихын анықтап ұғынады. Постер қорғайды. |
Топ басшысы оқушыларды жауап беруіне қараай бағалап , бақылауға алады Топ басшысы оқушыларды жауап беруіне қараай бағалап , бақылауға алады. Топ басшысы оқушыларды жауап беруіне қарай бағалап бақылауға алады . |
Презентация
|
|
Кері байланыс 6 мин |
Білім қоржыны
|
Оқушылар сабақты қай деңгейде түсінгендігін ,қоржынды белгілеу арқылы көрсетеді. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 3.1, 69-бет , «Үй тапсырмасы» |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















