Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Роботты алға жылжыту қозғалысы
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
4-бөлім Роботтар біздің өмірімізде (ортақ тақырыбы: "Салт дәстүр мен ауыз әдебиеті") |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні |
|
|
Сынып |
Қатысушылар саны: Қатыспаған дарсаны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Роботты алға жылжыту қозғалысы |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаттары |
2.5.2.1 роботтың берілген жылдамдықпен алға жылжуын ұйымдастыру; |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
-
Оқушыларды қарсы алу, сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру. |
- Сабаққа дайындалып, тыңдайды. |
- Қызығушылық |
- Оқушылардың дәптері, қалам |
|
2. Жаңа материалды түсіндіру (10 мин) |
-
Роботтың алға жылжуын қалай бағдарламалауға болатынын
түсіндіру. |
-
Түсіндіруді тыңдайды. |
- Түсіну деңгейі |
- Көрнекілік құралдар, слайдтар
https://lms.topiq.kz/library/training/6506486497148928?page=34 |
|
3. Тапсырма (15 мин) |
-
Оқушыларға қарапайым бағдарлама жасау тапсырмасын беру: роботты
алға жылжыту. |
-
Роботтың қозғалысын бағдарлама арқылы жүзеге асырады. |
- Тапсырманың дұрыс орындалуы |
- Робот моделдері, бағдарлама жасау құралдары |
|
4. Ойын «Роботты бағыттау» (5 мин) |
-
Оқушыларды шағын топтарға бөліп, әр топқа роботты белгілі бір
нүктеге жылжыту ойын тапсырмасын беру. |
-
Оқушылар топ болып роботты нүктеге жылжытады. |
- Ойын нәтижесі, топтық бағалау |
- Робот моделдері, бағыттар көрсетілген карталар |
|
5. Нәтижені талқылау және қорытындылау (5 мин) |
-
Оқушылардың жұмыстарын қарап, оларды талқылау. |
-
Өз жұмыстарын қорғайды. |
- Жеке бағалау, кері байланыс |
- Оқушылардың жұмыстарын тексеру |
|
6. Үй тапсырмасы (5 мин) |
- Үй тапсырмасын беру: роботқа белгілі бір
тапсырма орындау үшін бағдарлама құру. |
- Үй тапсырмасын қабылдап, түсіну. |
- Үй тапсырмасының орындалуы |
- Үй тапсырмасы жазылған қағаз немесе электронды тапсырма |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Роботты алға жылжыту қозғалысы ҚМЖ
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Роботты алға жылжыту қозғалысы
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
4-бөлім Роботтар біздің өмірімізде (ортақ тақырыбы: "Салт дәстүр мен ауыз әдебиеті") |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні |
|
|
Сынып |
Қатысушылар саны: Қатыспаған дарсаны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Роботты алға жылжыту қозғалысы |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаттары |
2.5.2.1 роботтың берілген жылдамдықпен алға жылжуын ұйымдастыру; |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
-
Оқушыларды қарсы алу, сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру. |
- Сабаққа дайындалып, тыңдайды. |
- Қызығушылық |
- Оқушылардың дәптері, қалам |
|
2. Жаңа материалды түсіндіру (10 мин) |
-
Роботтың алға жылжуын қалай бағдарламалауға болатынын
түсіндіру. |
-
Түсіндіруді тыңдайды. |
- Түсіну деңгейі |
- Көрнекілік құралдар, слайдтар
https://lms.topiq.kz/library/training/6506486497148928?page=34 |
|
3. Тапсырма (15 мин) |
-
Оқушыларға қарапайым бағдарлама жасау тапсырмасын беру: роботты
алға жылжыту. |
-
Роботтың қозғалысын бағдарлама арқылы жүзеге асырады. |
- Тапсырманың дұрыс орындалуы |
- Робот моделдері, бағдарлама жасау құралдары |
|
4. Ойын «Роботты бағыттау» (5 мин) |
-
Оқушыларды шағын топтарға бөліп, әр топқа роботты белгілі бір
нүктеге жылжыту ойын тапсырмасын беру. |
-
Оқушылар топ болып роботты нүктеге жылжытады. |
- Ойын нәтижесі, топтық бағалау |
- Робот моделдері, бағыттар көрсетілген карталар |
|
5. Нәтижені талқылау және қорытындылау (5 мин) |
-
Оқушылардың жұмыстарын қарап, оларды талқылау. |
-
Өз жұмыстарын қорғайды. |
- Жеке бағалау, кері байланыс |
- Оқушылардың жұмыстарын тексеру |
|
6. Үй тапсырмасы (5 мин) |
- Үй тапсырмасын беру: роботқа белгілі бір
тапсырма орындау үшін бағдарлама құру. |
- Үй тапсырмасын қабылдап, түсіну. |
- Үй тапсырмасының орындалуы |
- Үй тапсырмасы жазылған қағаз немесе электронды тапсырма |
шағым қалдыра аласыз


