«Бекітемін»
Мектеп директоры:
.................Б
« 12 ақпан 202 ж
|
1 Жамбыл орта мектебі |
Пән: ЦС |
Тоқсан 3 |
Сабақ № 4 |
|||
|
|
||||||
|
|
||||||
|
|
||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|||||
|
Күні: «12.02.2024 |
|
|||||
|
Сынып: 2 А |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роботтың қозғалысы |
|||||
|
Бөлім: |
4-бөлім Роботтар біздің өмірімізде (ортақ тақырыбы: "Салт дәстүр мен ауыз әдебиеті") |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.2.1 роботтың берілген жылдамдықпен алға жылжуын
ұйымдастыру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Роботтың берілген жылдамдықпен алға жылжуын ұйымдастыру |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут 3 минут |
Ұйымдастыру. Сәлеметсіздерме! Жұмыс орнының сабаққа дайындығын тексеру (сәлемдесу, сабаққа дайындығын, жұмыс дәптерлерін, жазу құралдарын тексеру Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз Сабақтың тақырыбын, мақсаттары мен міндеттерін хабарлау. Бейнеүзінді : https://www.youtube.com/watch?v=tF4Qo3wTxbQ РОБОТТЫҢ СЫЗЫҚ БОЙЫМЕН ҚОЗҒАЛЫСЫ . Робототехника. Line robot EV3 |
Амандасады. Үй жұмысын айтады. Сұрақтарға жауап береді |
|
Презентация https://www.youtube.com/watch?v=tF4Qo3wTxbQ
|
|
абақтың ортасы 7 минут 5 минут 5 минут 15 минут |
Жаңа сабақты үйрену және қолдану дағдысын пысықтау. Бүгін сабақта біз роботтың алға және артқа қозғалысын ұйымдастыруды үйренеміз. Қазіргі уақытта LEGO MINDSTORMS Education EV3, Space Start, Start Bat және т.б. Робот конструкторларының көптеген түрлері бар. Суретте жетек платформасы ретінде жасалған EV3 білім беру роботы көрсетілген.
Қазақ халқының қандай салт-дәстүрі бейнеленген? Әңгімеле.
Сұрақ- жауап. Тұсаукесер рәсімі Тәй-тәй басқан баланың қозғалы-сын робот арқылы көрсетуге бола ма? Роботты қозғалысқа келтіретін қандай моторлар бар? Есіңе түсір. Баланың қимылын ауызша алгоритм арқылы сипаттаңыз. Баланың қозғалыс алгоритмін роботтың қозғалыс алгоритмімен ауыстырып көріңіз. Роботтың үлкен моторына программа құруға арналған үш программалық блок бар: 1. Үлкен мотор 2. Моторды тәуелсіз басқару 3. Рульдік басқару.
1 Тапсырма «Дәптермен жұмыс»
2 тапсырма Практикалық жұмыс «Алға жүру 3 секунд"» 1-қадам: Жасыл палитра, рульді басып тұрыңыз, бағдарламалық өріске тартыңыз 2-қадам: Бастапқы блоктың жанын босатыңыз (Жасыл үшбұрыш) 3-қадам: параметрді таңдаңыз. "3 секунд"қозғалу Дескриптор - роботтың алға 3 С қозғалысына арналған бағдарламаны әзірлейді. - роботты старт сызығынан мәреге дейін және артқа жылжыту бағдарламасын әзірлейді. Сынып жұмысы________________________________________ Үйге тапсырма ________________________________________ Оқушылардың жұмысын бағалау. |
Оқушы бейнеүзінді қарайды. Оқушы мұғаліммен бірлесіп жұмыс жасайды. Оқыту форматына байланысты: Жұптық жұмыс Өз бетімен жұмыс Әңгімелейді
|
|
Презентация
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты қорытындылайық: - бүгін сабақта не білдіңіз? - қандай қиындықтарға тап болдыңыз?
|
Сұрақтарға жауап береді
|
|
Презентация
|
«Тексерілді»
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Роботтың қозғалысы 2 cынып
Роботтың қозғалысы 2 cынып
«Бекітемін»
Мектеп директоры:
.................Б
« 12 ақпан 202 ж
|
1 Жамбыл орта мектебі |
Пән: ЦС |
Тоқсан 3 |
Сабақ № 4 |
|||
|
|
||||||
|
|
||||||
|
|
||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|||||
|
Күні: «12.02.2024 |
|
|||||
|
Сынып: 2 А |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роботтың қозғалысы |
|||||
|
Бөлім: |
4-бөлім Роботтар біздің өмірімізде (ортақ тақырыбы: "Салт дәстүр мен ауыз әдебиеті") |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.2.1 роботтың берілген жылдамдықпен алға жылжуын
ұйымдастыру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Роботтың берілген жылдамдықпен алға жылжуын ұйымдастыру |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут 3 минут |
Ұйымдастыру. Сәлеметсіздерме! Жұмыс орнының сабаққа дайындығын тексеру (сәлемдесу, сабаққа дайындығын, жұмыс дәптерлерін, жазу құралдарын тексеру Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз Сабақтың тақырыбын, мақсаттары мен міндеттерін хабарлау. Бейнеүзінді : https://www.youtube.com/watch?v=tF4Qo3wTxbQ РОБОТТЫҢ СЫЗЫҚ БОЙЫМЕН ҚОЗҒАЛЫСЫ . Робототехника. Line robot EV3 |
Амандасады. Үй жұмысын айтады. Сұрақтарға жауап береді |
|
Презентация https://www.youtube.com/watch?v=tF4Qo3wTxbQ
|
|
абақтың ортасы 7 минут 5 минут 5 минут 15 минут |
Жаңа сабақты үйрену және қолдану дағдысын пысықтау. Бүгін сабақта біз роботтың алға және артқа қозғалысын ұйымдастыруды үйренеміз. Қазіргі уақытта LEGO MINDSTORMS Education EV3, Space Start, Start Bat және т.б. Робот конструкторларының көптеген түрлері бар. Суретте жетек платформасы ретінде жасалған EV3 білім беру роботы көрсетілген.
Қазақ халқының қандай салт-дәстүрі бейнеленген? Әңгімеле.
Сұрақ- жауап. Тұсаукесер рәсімі Тәй-тәй басқан баланың қозғалы-сын робот арқылы көрсетуге бола ма? Роботты қозғалысқа келтіретін қандай моторлар бар? Есіңе түсір. Баланың қимылын ауызша алгоритм арқылы сипаттаңыз. Баланың қозғалыс алгоритмін роботтың қозғалыс алгоритмімен ауыстырып көріңіз. Роботтың үлкен моторына программа құруға арналған үш программалық блок бар: 1. Үлкен мотор 2. Моторды тәуелсіз басқару 3. Рульдік басқару.
1 Тапсырма «Дәптермен жұмыс»
2 тапсырма Практикалық жұмыс «Алға жүру 3 секунд"» 1-қадам: Жасыл палитра, рульді басып тұрыңыз, бағдарламалық өріске тартыңыз 2-қадам: Бастапқы блоктың жанын босатыңыз (Жасыл үшбұрыш) 3-қадам: параметрді таңдаңыз. "3 секунд"қозғалу Дескриптор - роботтың алға 3 С қозғалысына арналған бағдарламаны әзірлейді. - роботты старт сызығынан мәреге дейін және артқа жылжыту бағдарламасын әзірлейді. Сынып жұмысы________________________________________ Үйге тапсырма ________________________________________ Оқушылардың жұмысын бағалау. |
Оқушы бейнеүзінді қарайды. Оқушы мұғаліммен бірлесіп жұмыс жасайды. Оқыту форматына байланысты: Жұптық жұмыс Өз бетімен жұмыс Әңгімелейді
|
|
Презентация
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты қорытындылайық: - бүгін сабақта не білдіңіз? - қандай қиындықтарға тап болдыңыз?
|
Сұрақтарға жауап береді
|
|
Презентация
|
«Тексерілді»
шағым қалдыра аласыз
























