№17 жалпы білім беретін мектеп
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Роботтың қозғалысын программалау
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Робототехника: сенсорлар (ортақ тақырыбы: "Дәстүрлер және фольклор") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Роботтың қозғалысын программалау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2. 5. 3. 1 программаны бастау үшін түрту сенсорын қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Роботтың берілген жылдамдықпен алға, артқа жылжуын ұйымдастыратын бағдарламаны жүктейді және іске асырады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың
барысы |
Ұйымдастыру кезеңі. 1) Оқушылармен сәлемдесу 2) Ой қозғау Сұрақ-жауап Робот қалай қозғалады? Робот бұрыла ала ма? Өткен тақырыпты қайталау: «Дұрыс-бұрыс» әдісі 1. Роботтың жылдамдығын өзгерту үшін блок ішіндегі параметрінің сандық мәнін өзгерту керек. Жауап: Дұрыс. 2. Робот артқа жүруі үшін жылдамдық көрсеткішіне оң мән (мысалы, 50) жазу қажет. Жауап: Бұрыс. (Артқа жүру үшін теріс мән немесе бағытты төмен өзгерту керек). 3.Роботты басқару үшін тек (Үлкен мотор) блогын ғана қолдануға болады. Жауап: Бұрыс. 4. Роботтың жылдамдығы 0-ге тең болғанда, ол ең баяу жылдамдықпен алға жүреді. Жауап: Бұрыс. (0 жылдамдықта робот орнынан қозғалмайды). 5. Қозғалыс бағытын 0 күйінде қалдырсақ, робот түзу сызық бойымен қозғалады. Жауап: Дұрыс Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Тұжырымдардың дұрыс бұрыстығын анықтайды Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша әдісімен бағалайды «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Оқулық ЖИ VEO3 |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ
Бекіту:
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды. Сұрақтар қояды Дескриптор: - сәйкестікті белгілейді - қозғалыс блогының параметрлерін жазады - қозғалыс блогының алгоритмін жазады
- жауабын табады
|
Мақтау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша әдісімен бағалайды «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Оқулық Жұмыс парағы https://wordwall.net/resource/85958773 |
|
Сабақтын соңы |
Үй жұмысы:
Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Роботтың қозғалысын программалау 2 сынып
Роботтың қозғалысын программалау 2 сынып
№17 жалпы білім беретін мектеп
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Роботтың қозғалысын программалау
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Робототехника: сенсорлар (ортақ тақырыбы: "Дәстүрлер және фольклор") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Роботтың қозғалысын программалау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2. 5. 3. 1 программаны бастау үшін түрту сенсорын қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Роботтың берілген жылдамдықпен алға, артқа жылжуын ұйымдастыратын бағдарламаны жүктейді және іске асырады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың
барысы |
Ұйымдастыру кезеңі. 1) Оқушылармен сәлемдесу 2) Ой қозғау Сұрақ-жауап Робот қалай қозғалады? Робот бұрыла ала ма? Өткен тақырыпты қайталау: «Дұрыс-бұрыс» әдісі 1. Роботтың жылдамдығын өзгерту үшін блок ішіндегі параметрінің сандық мәнін өзгерту керек. Жауап: Дұрыс. 2. Робот артқа жүруі үшін жылдамдық көрсеткішіне оң мән (мысалы, 50) жазу қажет. Жауап: Бұрыс. (Артқа жүру үшін теріс мән немесе бағытты төмен өзгерту керек). 3.Роботты басқару үшін тек (Үлкен мотор) блогын ғана қолдануға болады. Жауап: Бұрыс. 4. Роботтың жылдамдығы 0-ге тең болғанда, ол ең баяу жылдамдықпен алға жүреді. Жауап: Бұрыс. (0 жылдамдықта робот орнынан қозғалмайды). 5. Қозғалыс бағытын 0 күйінде қалдырсақ, робот түзу сызық бойымен қозғалады. Жауап: Дұрыс Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Тұжырымдардың дұрыс бұрыстығын анықтайды Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша әдісімен бағалайды «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Оқулық ЖИ VEO3 |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ
Бекіту:
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды. Сұрақтар қояды Дескриптор: - сәйкестікті белгілейді - қозғалыс блогының параметрлерін жазады - қозғалыс блогының алгоритмін жазады
- жауабын табады
|
Мақтау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша әдісімен бағалайды «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Оқулық Жұмыс парағы https://wordwall.net/resource/85958773 |
|
Сабақтын соңы |
Үй жұмысы:
Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз
















