|
Бөлім: |
Роботтардың жарысы |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Баетова П.Д |
||
|
Күні: |
10.02.2026 |
||
|
Сынып: |
5 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Роботтың сызық бойымен қозғалысы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.3 робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану; |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
- Түс датчигін қолданып роботты сызық бойымен қозғалысын ұйымдастырады. |
||
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. «Сиқырлы ою» экрандағы түрлі оюларды таңдайды, әр оюның астында психологиялық қолдаушы және мотивациялық тілектер пайда болады. 2. «Сұрақтар шеңбері» әдісі.
Өткен тақырыппен жаңа тықырыпты байланыстыру арқылы, жаңа сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру Мұғалім жаңа тақырыпты түсіндіреді |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Сұрақтарға жауап береді. 3. Жаңа ақпаратпен танысады. |
Ауызша мақтау сөздермен бағаланады |
Компьютер https://gemini.google.com/share/daeda5a45305 |
|
Сабақтың ортасы 6 мин 12 мин 10 мин 2 мин |
Бүгінгі тақырыпқа байланысты https://www.educaplay.com/ платформасында сәйкестендіру тапсырмасы беріледі. Сұрақ пен жауап арасындағы байланысты анықтап, дұрыс сәйкестікті табады. 2-тапсырма. Бағдарлама детективі. Практикалық жұмыс Берілген кодтан қателерді тауып роботты сызық бойымен жүргізу керек Сұрақтар арқылы кері байланыс: Бағдарламалада қандай қателер кездесті? Роботты программаға қосу кезінде қандай проблемалар болды? 3-тапсырма. «Ақылды робот-көмекші» – бірлескен тапсырма 2
топта ЖИ пайдаланып
(https://chatgpt.com/
), сұраныс
жасайды: 5-сынып оқушыларына арналған
мектептегі робот-көмекші
үшін Кері байланыс функционалдық сауаттылыққа байланысты сұрақтар: Робот сенің ойыңша мектепте қай жерде ең пайдалы болар еді? Робот сызық бойымен жүруі не үшін керек деп ойлайсың? Сен бұл роботты қандай жұмысқа қолданар едің? Роботтың саған көмегі тиеді ме? Неге? |
Тапсырмаларды компьютерде орындайды Әрбір сұрақты дұрыс жауабымен сәйкестендіреді Тапсырманы компьютерде орындайды Декриптор: ЖИ көмегімен мектептегі робот-көмекшіге шынайы жағдай ойлап табады; Роботтың түс датчигі арқылы сызық бойымен қозғалуын сипаттайды;
|
Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 1балл, жалпы 5 балл Ашық журналда балл қойылады. Дескриптор: -Әрбір қатені тапқаны үшін 1 балл -роботты Bluetooth арқылы компьютерге жалғайды 1б. - Робот сызық бойымен дұрыс жүреді 1б. Жалпы 5 балл Ауызша мақтау сөздермен бағаланады |
https://www.educaplay.com/learning-resources/27629717-learning_resource.html Компьютер, Vinci Bot coding платформасы
Жарыс өтетін алаң Vinci Bot роботы |
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 мин |
Кері байланыс: «3Қ» әдісі Не қиын болды? Не қызық болды? Не құнды болды? Ашық журналда бағалайды Рефлексия «Менің қуатым» |
Оқушылар өз ойларын айтады Рефлексия береді |
Ашық журналда жалпы бағалар қойылады |
Ашық журнал |
|
Үйге тапсырма |
§ 21, «үйде орындайық» тапсырмасы, 97 бет |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Роботтың сызық бойымен қозғалысы
Роботтың сызық бойымен қозғалысы
|
Бөлім: |
Роботтардың жарысы |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Баетова П.Д |
||
|
Күні: |
10.02.2026 |
||
|
Сынып: |
5 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Роботтың сызық бойымен қозғалысы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.3 робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану; |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
- Түс датчигін қолданып роботты сызық бойымен қозғалысын ұйымдастырады. |
||
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. «Сиқырлы ою» экрандағы түрлі оюларды таңдайды, әр оюның астында психологиялық қолдаушы және мотивациялық тілектер пайда болады. 2. «Сұрақтар шеңбері» әдісі.
Өткен тақырыппен жаңа тықырыпты байланыстыру арқылы, жаңа сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру Мұғалім жаңа тақырыпты түсіндіреді |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Сұрақтарға жауап береді. 3. Жаңа ақпаратпен танысады. |
Ауызша мақтау сөздермен бағаланады |
Компьютер https://gemini.google.com/share/daeda5a45305 |
|
Сабақтың ортасы 6 мин 12 мин 10 мин 2 мин |
Бүгінгі тақырыпқа байланысты https://www.educaplay.com/ платформасында сәйкестендіру тапсырмасы беріледі. Сұрақ пен жауап арасындағы байланысты анықтап, дұрыс сәйкестікті табады. 2-тапсырма. Бағдарлама детективі. Практикалық жұмыс Берілген кодтан қателерді тауып роботты сызық бойымен жүргізу керек Сұрақтар арқылы кері байланыс: Бағдарламалада қандай қателер кездесті? Роботты программаға қосу кезінде қандай проблемалар болды? 3-тапсырма. «Ақылды робот-көмекші» – бірлескен тапсырма 2
топта ЖИ пайдаланып
(https://chatgpt.com/
), сұраныс
жасайды: 5-сынып оқушыларына арналған
мектептегі робот-көмекші
үшін Кері байланыс функционалдық сауаттылыққа байланысты сұрақтар: Робот сенің ойыңша мектепте қай жерде ең пайдалы болар еді? Робот сызық бойымен жүруі не үшін керек деп ойлайсың? Сен бұл роботты қандай жұмысқа қолданар едің? Роботтың саған көмегі тиеді ме? Неге? |
Тапсырмаларды компьютерде орындайды Әрбір сұрақты дұрыс жауабымен сәйкестендіреді Тапсырманы компьютерде орындайды Декриптор: ЖИ көмегімен мектептегі робот-көмекшіге шынайы жағдай ойлап табады; Роботтың түс датчигі арқылы сызық бойымен қозғалуын сипаттайды;
|
Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 1балл, жалпы 5 балл Ашық журналда балл қойылады. Дескриптор: -Әрбір қатені тапқаны үшін 1 балл -роботты Bluetooth арқылы компьютерге жалғайды 1б. - Робот сызық бойымен дұрыс жүреді 1б. Жалпы 5 балл Ауызша мақтау сөздермен бағаланады |
https://www.educaplay.com/learning-resources/27629717-learning_resource.html Компьютер, Vinci Bot coding платформасы
Жарыс өтетін алаң Vinci Bot роботы |
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 мин |
Кері байланыс: «3Қ» әдісі Не қиын болды? Не қызық болды? Не құнды болды? Ашық журналда бағалайды Рефлексия «Менің қуатым» |
Оқушылар өз ойларын айтады Рефлексия береді |
Ашық журналда жалпы бағалар қойылады |
Ашық журнал |
|
Үйге тапсырма |
§ 21, «үйде орындайық» тапсырмасы, 97 бет |
|||
шағым қалдыра аласыз













