___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Роботтың сызық бойымен қозғалысы
|
Бөлім: |
Роботтардың жарысы |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
|
Күні: |
|
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Роботтың сызық бойымен қозғалысы (1 сабақ) |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.3 робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану; |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
Робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану бағдарламасын әзірлейді |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Түс датчигінің көмегімен роботтың күрделі траекторияларын құру арқылы оқушылардың креативті ойлау қабілетін дамытып, техникалық тапсырмаларды орындауда жаңашыл тәсілдерді қолдануға үйрету. |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Сыныпта психологиялық қолайлы атмосфераны қалыптастыру. "Көтеріңкі көңіл-күй"тренингі. Оқушылар әр партада бір-біріне жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексеру. Жаңа тақырыпқа кіріспе: - Автокөліктер және роботтар арасында өтетін жарыстардың қандай ұқсастықтары мен айырмашылықтарын айта аласың? (1-сурет)?
|
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Сыныпта психологиялық қолайлы атмосфераны қалыптастырады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау
Белсенділіктеріне қарай бағалайды: Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация, оқулық, |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру.
Топтық жұмыс. Бір түс датчигі бар және екі түс датчигі бар робот бағдарламаларын салыстырыңдар және талдау жүргізіңдер. Келесі сұрақтарға жауап беріңдер: - Роботтардың жылдамдығы мен дәлдігінің айырмашылықтары қандай? - Жарыста пайдалану үшін қай робот тиімдірек?
1. Бір түс датчигі бар робот бағдарламасы
2. Екі түс датчигі бар робот бағдарламасы Білімді бекіту
Сергіту сәті https://www.yandex.kz/video/preview/10099278869467416596
|
Жаңа ақпаратпен танысады, тапсырманы орындайды Топтарға бөлініп, тапсырмаларды орындайды Бір түс датчигі бар және екі түс датчигі бар робот бағдарламаларын салыстырады және талдау жүргізеді
Дескриптор: - ережелерді толықтырады - ережені толықтырады
- жарыс алаңының суретін салады орындайды
-сергіту жаттығуларын орындайды
-түс датчигінің режимдерін жазады
- тәжірибелік жұмысты орындайды
-датчик танымайтын түсті сызады
-екі роботтың ұқсастықтары туралы жазады |
Мақтау ФБ |
Презентация, Оқулық, Презентация, Жұмыс дәптерлері, оқулық Оқулық, жұмыс парақтары https://www.yandex.kz/video/preview/10099278869467416596 |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Рефлексия. |
Үй тапсырмасын жазады
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Роботтың сызық бойымен қозғалысы (1 сабақ)
Роботтың сызық бойымен қозғалысы (1 сабақ)
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Роботтың сызық бойымен қозғалысы
|
Бөлім: |
Роботтардың жарысы |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
|
Күні: |
|
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Роботтың сызық бойымен қозғалысы (1 сабақ) |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.3 робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану; |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
Робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану бағдарламасын әзірлейді |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Түс датчигінің көмегімен роботтың күрделі траекторияларын құру арқылы оқушылардың креативті ойлау қабілетін дамытып, техникалық тапсырмаларды орындауда жаңашыл тәсілдерді қолдануға үйрету. |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Сыныпта психологиялық қолайлы атмосфераны қалыптастыру. "Көтеріңкі көңіл-күй"тренингі. Оқушылар әр партада бір-біріне жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексеру. Жаңа тақырыпқа кіріспе: - Автокөліктер және роботтар арасында өтетін жарыстардың қандай ұқсастықтары мен айырмашылықтарын айта аласың? (1-сурет)?
|
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Сыныпта психологиялық қолайлы атмосфераны қалыптастырады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау
Белсенділіктеріне қарай бағалайды: Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация, оқулық, |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру.
Топтық жұмыс. Бір түс датчигі бар және екі түс датчигі бар робот бағдарламаларын салыстырыңдар және талдау жүргізіңдер. Келесі сұрақтарға жауап беріңдер: - Роботтардың жылдамдығы мен дәлдігінің айырмашылықтары қандай? - Жарыста пайдалану үшін қай робот тиімдірек?
1. Бір түс датчигі бар робот бағдарламасы
2. Екі түс датчигі бар робот бағдарламасы Білімді бекіту
Сергіту сәті https://www.yandex.kz/video/preview/10099278869467416596
|
Жаңа ақпаратпен танысады, тапсырманы орындайды Топтарға бөлініп, тапсырмаларды орындайды Бір түс датчигі бар және екі түс датчигі бар робот бағдарламаларын салыстырады және талдау жүргізеді
Дескриптор: - ережелерді толықтырады - ережені толықтырады
- жарыс алаңының суретін салады орындайды
-сергіту жаттығуларын орындайды
-түс датчигінің режимдерін жазады
- тәжірибелік жұмысты орындайды
-датчик танымайтын түсті сызады
-екі роботтың ұқсастықтары туралы жазады |
Мақтау ФБ |
Презентация, Оқулық, Презентация, Жұмыс дәптерлері, оқулық Оқулық, жұмыс парақтары https://www.yandex.kz/video/preview/10099278869467416596 |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Рефлексия. |
Үй тапсырмасын жазады
|
|
|
шағым қалдыра аласыз




















