|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бекітемін: Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары |
||||
|
Бөлім : Роботтардың жарысы |
Мектеп: Исатай Тайманов атындағы гимназия |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роботтың сызық бойымен қозғалысы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.3 – робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Түс датчик жұмыс істеу принципін түсінеді. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Роботтың сызық бойымен қозғалатын жарысының талаптарын біледі. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Бір түс датчигі бар роботтың сызық бойымен қозғалу программа құрастырады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Енді өткен тақырыптарға шолу жасайық. https://app.genial.ly/editor/65bc66dc5656a600147bdf67 платформасында тест жұмысын орындайды. |
1.Мұғаліммен амандасады. Топпен сұрақтарға жауап іздейді. |
Жұмыстарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету. |
https://view.genial.ly/65bc66dc5656a600147bdf67/interactive-content-robotics-quiz |
|
Сабақтың ортасы Сұрақтарға жауап іздейік Себебін анықтайық |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Сызық бойымен қозғалатын роботты құрастырып, программа жазу үшін жарыстың талаптарын білуіміз керек. Роботтың сызық бойымен қозғалатын жарысының талаптары:
Роботқа қойылатын талаптар:
EV3 роботы қара сызықтың бойымен тұрақты қозғалуы үшін программада шексіз цикл қолданылады. Робот қара сызықтан шығып кетпеуі үшін түс датчигін орнатамыз. Жарысқа қатысатын роботты бір немесе екі түс датчигімен жабдықтауға болады. Бір түсі датчигі бар роботтың сызық бойымен қозғалу алгоритмі. Роботтың алдыңғы бөлігінің дәл ортасына түс датчигі орнатылады. Түс датчигі бар робот төмендегідей қозғалыс жасайды:
1.Түс датчигі қанша түсті таниды? 2. Старт блогы қай палитра да орналасқан? 3. Робот сызық бойымен қаалй қозғалады? 4. Түс датчигі не үшін қажет?
Көрсетілім. Осы алгоритм бойынша программа төмендегідей құрастырылады. Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Бір түс датчигі бар роботтың сызық бойымен қозғалу программа құрастыру. Топтық жұмыс. 2-тапсырма. -Автокөліктер мен роботтар арасында өтетін жарыстардың қандай ұқсастықтары мен айырмашылықтарын айта аласың?
|
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады Мұғалімді тыңдайды Сұрақтарға жауап іздейді Себебін анықтауға тырысады. 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Дескриптор: -түс дачтикті қолданады. Ауызша мадақтау Дескриптор: - Бір түс датчигі бар роботтың сызық бойымен қозғалу программа құрастырады. ҚБ: мадақтау Дескриптор: -Автокөліктер мен роботтар арасында өтетін жарыстардың айырмашылықтарын айтады. |
Youtobe,com Кітап Компьютер , ноутбук Интерактивті тақта https://wordwall.net/resource/53168438 |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.2.Кері байланыс:
бәрін емес
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
97 бет |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Роботтың сызық бойымен қозғалысы 5 cынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бекітемін: Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары |
||||
|
Бөлім : Роботтардың жарысы |
Мектеп: Исатай Тайманов атындағы гимназия |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роботтың сызық бойымен қозғалысы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.3 – робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Түс датчик жұмыс істеу принципін түсінеді. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Роботтың сызық бойымен қозғалатын жарысының талаптарын біледі. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Бір түс датчигі бар роботтың сызық бойымен қозғалу программа құрастырады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Енді өткен тақырыптарға шолу жасайық. https://app.genial.ly/editor/65bc66dc5656a600147bdf67 платформасында тест жұмысын орындайды. |
1.Мұғаліммен амандасады. Топпен сұрақтарға жауап іздейді. |
Жұмыстарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету. |
https://view.genial.ly/65bc66dc5656a600147bdf67/interactive-content-robotics-quiz |
|
Сабақтың ортасы Сұрақтарға жауап іздейік Себебін анықтайық |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Сызық бойымен қозғалатын роботты құрастырып, программа жазу үшін жарыстың талаптарын білуіміз керек. Роботтың сызық бойымен қозғалатын жарысының талаптары:
Роботқа қойылатын талаптар:
EV3 роботы қара сызықтың бойымен тұрақты қозғалуы үшін программада шексіз цикл қолданылады. Робот қара сызықтан шығып кетпеуі үшін түс датчигін орнатамыз. Жарысқа қатысатын роботты бір немесе екі түс датчигімен жабдықтауға болады. Бір түсі датчигі бар роботтың сызық бойымен қозғалу алгоритмі. Роботтың алдыңғы бөлігінің дәл ортасына түс датчигі орнатылады. Түс датчигі бар робот төмендегідей қозғалыс жасайды:
1.Түс датчигі қанша түсті таниды? 2. Старт блогы қай палитра да орналасқан? 3. Робот сызық бойымен қаалй қозғалады? 4. Түс датчигі не үшін қажет?
Көрсетілім. Осы алгоритм бойынша программа төмендегідей құрастырылады. Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Бір түс датчигі бар роботтың сызық бойымен қозғалу программа құрастыру. Топтық жұмыс. 2-тапсырма. -Автокөліктер мен роботтар арасында өтетін жарыстардың қандай ұқсастықтары мен айырмашылықтарын айта аласың?
|
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады Мұғалімді тыңдайды Сұрақтарға жауап іздейді Себебін анықтауға тырысады. 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Дескриптор: -түс дачтикті қолданады. Ауызша мадақтау Дескриптор: - Бір түс датчигі бар роботтың сызық бойымен қозғалу программа құрастырады. ҚБ: мадақтау Дескриптор: -Автокөліктер мен роботтар арасында өтетін жарыстардың айырмашылықтарын айтады. |
Youtobe,com Кітап Компьютер , ноутбук Интерактивті тақта https://wordwall.net/resource/53168438 |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.2.Кері байланыс:
бәрін емес
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
97 бет |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз





