|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бекітемін: |
||||
|
Бөлім : Роботтардың жарысы |
|
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Мадетхан Лаззат |
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роботтың сызық бойымен қозғалысы.Жоба құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.3 – робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Түс датчик жұмыс істеу принципін түсінеді. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Роботтың сызық бойымен қозғалатын жарысының талаптарын біледі. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Бір түс датчигі бар роботтың сызық бойымен қозғалу программа құрастырады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Өткен тақырыпқа шолу. Автоспорт спорт жарыстарының түріне жатады. Бұл жарықса жеңіл автокөліктер және жүк көліктері қатысады. Робот алғаш пайда болған уақытынан бастап, олардың арасында түрлі жарыстар өткізіліп тұрады. Солардың бірі және кең тарағаны- сызықтық бойымен қозғалыс жарысы. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Жұмыстарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету. |
Кітап |
|
Сабақтың ортасы Компью терде орындайық |
Жобаның мақсаты: Робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану. Жұмыс барысы: • LEGO MINDSTORMS Education EV3 программасын іске қосу. • Программаға қажетті блокты таңдап алу. • Түс датчигін қолдану. • Мәзірден Қосу (Вкл чить) батырмасын басу. • Программаны іске қосып тексеру. 1-тапсырма Робот сары түсті анықтайтын, түс атауын айтатын программаны кубоидты пайдаланып құр. Программаны роботқа жүкте. 2-тапсырма Кубоидты пайдаланып, робот кубоидтағы барлық түстердің атауын айтатын программаны құр. Программаны роботқа жүкте. 3-тапсырма Роботтың жасыл сызық бойымен жүретін программасын құр. Программаны іске қосып, тексер. Қорытынды • Қандай нәтиже алдың? • Жасаған жұмыстарың ұнады ма? • Тапсырмалар қиындық туғызды ма? |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
Дескриптор: -түс дачтикті қолданады. Ауызша мадақтау Дескриптор: - Бір түс датчигі бар роботтың сызық бойымен қозғалу программа құрастырады. ҚБ: мадақтау шылықтарын айтады. |
Youtobe,com Кітап Компьютер , ноутбук роботтар |
|
Сабақтың соңы Үй тапсырмасы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: -Бүгін мен білдім... -Мен үйрендім.... -Қолымнан келді.. -Қиындық туындады... |
Өзін-өзі бағалау. Қайталау Роботтың сызық бойымен қозғалысы Кері байланыс жасау |
|
кітап |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Роботтың сызық бойымен қозғалысы.Жоба құру
Роботтың сызық бойымен қозғалысы.Жоба құру
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бекітемін: |
||||
|
Бөлім : Роботтардың жарысы |
|
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Мадетхан Лаззат |
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роботтың сызық бойымен қозғалысы.Жоба құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.3 – робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Түс датчик жұмыс істеу принципін түсінеді. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Роботтың сызық бойымен қозғалатын жарысының талаптарын біледі. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Бір түс датчигі бар роботтың сызық бойымен қозғалу программа құрастырады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Өткен тақырыпқа шолу. Автоспорт спорт жарыстарының түріне жатады. Бұл жарықса жеңіл автокөліктер және жүк көліктері қатысады. Робот алғаш пайда болған уақытынан бастап, олардың арасында түрлі жарыстар өткізіліп тұрады. Солардың бірі және кең тарағаны- сызықтық бойымен қозғалыс жарысы. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Жұмыстарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету. |
Кітап |
|
Сабақтың ортасы Компью терде орындайық |
Жобаның мақсаты: Робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану. Жұмыс барысы: • LEGO MINDSTORMS Education EV3 программасын іске қосу. • Программаға қажетті блокты таңдап алу. • Түс датчигін қолдану. • Мәзірден Қосу (Вкл чить) батырмасын басу. • Программаны іске қосып тексеру. 1-тапсырма Робот сары түсті анықтайтын, түс атауын айтатын программаны кубоидты пайдаланып құр. Программаны роботқа жүкте. 2-тапсырма Кубоидты пайдаланып, робот кубоидтағы барлық түстердің атауын айтатын программаны құр. Программаны роботқа жүкте. 3-тапсырма Роботтың жасыл сызық бойымен жүретін программасын құр. Программаны іске қосып, тексер. Қорытынды • Қандай нәтиже алдың? • Жасаған жұмыстарың ұнады ма? • Тапсырмалар қиындық туғызды ма? |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
Дескриптор: -түс дачтикті қолданады. Ауызша мадақтау Дескриптор: - Бір түс датчигі бар роботтың сызық бойымен қозғалу программа құрастырады. ҚБ: мадақтау шылықтарын айтады. |
Youtobe,com Кітап Компьютер , ноутбук роботтар |
|
Сабақтың соңы Үй тапсырмасы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: -Бүгін мен білдім... -Мен үйрендім.... -Қолымнан келді.. -Қиындық туындады... |
Өзін-өзі бағалау. Қайталау Роботтың сызық бойымен қозғалысы Кері байланыс жасау |
|
кітап |
шағым қалдыра аласыз













