|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Муса Сания Тимурқызы |
|||
|
Күні |
10.01.2025 |
|||
|
Сынып 5 «а,ә» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Робот түрлері және оларды қолдану |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.1 робот анықтамасын тұжырымдау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
· Роботтардың түрлерін және олардың қолдану салаларын түсіндіру. · Оқушылардың техникалық ойлау қабілеттерін дамыту. · Робототехникаға қызығушылықты арттыру. |
|||
|
Құндылықтар ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Әр түрлі таным құралдарын қолдану, әлем туралы білімді жинақтай алу (тілдік, оқырмандық мәдениет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет) |
|||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 минут)
Мұғалімнің сөзі: |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Көтеріңкі көңіл күймен сабақ бастайды |
|
Оқулық |
|
Сабақтың ортасы 32 мин |
Сабақтың басы: Кіріспе мотивация (7 минут)Мини-видео:
Сұрақтар:
3. Сабақтың негізгі бөлігі (25 минут)
3.1. Робот түрлерімен таныстыру (10
минут)
суреттер көрсетіңіз, әр робот түрін сипаттаңыз. 3.2. Роботтардың қолдану салалары (5 минут)
3.3. Топтық жұмыс: "Өз роботыңды ойлап
тап!" (10 минут)
Презентация: |
Видео-роликті тамашалап, роботтардың жұмыс атқаруы жайлы түсінік алады Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын білдіреді Тақтаға ілінген робот түрлерін тамашалайды Роботтардың қолдану салаларымен танысып, қай салада қолданған қызықты екенімен бөліседі Әр топ өздерінің
барынша креативтілігін қосып, ойдан робот жасап шығаруы тиіс. |
1 балл 1 балл 2 балл 4 балл
|
Ноутбук Робот суреттер Ақ қағаз қатты өағаз, түрлі түсті қалам, қайшы, желім |
|
Сабақтың соңы 8 мин Бағалау |
Сабақтың соңы: Рефлексия және қорытынды4.1. Рефлексия:
4.2. Қорытынды: |
Сабақтың қорытындысын жасайды Cұрақтарға жауап береді. |
2 балл Жалпы балл-10 |
|
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Роботтың түрлері және оларды қолдану
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Муса Сания Тимурқызы |
|||
|
Күні |
10.01.2025 |
|||
|
Сынып 5 «а,ә» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Робот түрлері және оларды қолдану |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.1 робот анықтамасын тұжырымдау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
· Роботтардың түрлерін және олардың қолдану салаларын түсіндіру. · Оқушылардың техникалық ойлау қабілеттерін дамыту. · Робототехникаға қызығушылықты арттыру. |
|||
|
Құндылықтар ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Әр түрлі таным құралдарын қолдану, әлем туралы білімді жинақтай алу (тілдік, оқырмандық мәдениет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет) |
|||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 минут)
Мұғалімнің сөзі: |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Көтеріңкі көңіл күймен сабақ бастайды |
|
Оқулық |
|
Сабақтың ортасы 32 мин |
Сабақтың басы: Кіріспе мотивация (7 минут)Мини-видео:
Сұрақтар:
3. Сабақтың негізгі бөлігі (25 минут)
3.1. Робот түрлерімен таныстыру (10
минут)
суреттер көрсетіңіз, әр робот түрін сипаттаңыз. 3.2. Роботтардың қолдану салалары (5 минут)
3.3. Топтық жұмыс: "Өз роботыңды ойлап
тап!" (10 минут)
Презентация: |
Видео-роликті тамашалап, роботтардың жұмыс атқаруы жайлы түсінік алады Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын білдіреді Тақтаға ілінген робот түрлерін тамашалайды Роботтардың қолдану салаларымен танысып, қай салада қолданған қызықты екенімен бөліседі Әр топ өздерінің
барынша креативтілігін қосып, ойдан робот жасап шығаруы тиіс. |
1 балл 1 балл 2 балл 4 балл
|
Ноутбук Робот суреттер Ақ қағаз қатты өағаз, түрлі түсті қалам, қайшы, желім |
|
Сабақтың соңы 8 мин Бағалау |
Сабақтың соңы: Рефлексия және қорытынды4.1. Рефлексия:
4.2. Қорытынды: |
Сабақтың қорытындысын жасайды Cұрақтарға жауап береді. |
2 балл Жалпы балл-10 |
|
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













