«Бекітемін»
ДОІЖО Искакова Р.Ш
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Роботтехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Кошыманова С |
|||
|
Күні |
26.02.2024ж |
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны 15 |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роботтың түрлері және оларды қолдану |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.1 – робот анықтамасын тұжырымдау 5.3.4.2 – Роботтардың түрлерінің үлгілері және оларды қолдану салаларына мысал келтіру; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Робот» ұғымын біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Роботтың негізгі түрлерін біледі. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Роботтарды қай салаларда кездестіруге болатындығы туралы мысалдар келтіреді |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Психологиялық дайындық Даламдай кең пейілім /жүрек тұсын ұстайды/ Жүрегім толы мейірім /жүрек тұсын ұстайды/ Мен үшін жоқ уағың / қолымен кіші дегенді көрсетеді/ Бәріңе ортақ шуағым / екі қолын көтереді/ Үй тапсырмасын «Фонарик» әдісі арқылы орындаймыз. 4.Жаңа тақырыпқа шолу «Роботтар»» |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3. «Робот биі» орындайды 4.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Стикер 4 балл |
Карточка Слайд видео |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. «Мені тыңда. Түсін. Баянда» Роботты техника (робот және техника, ағылшын тілінен аударғанда robotics–роботика), роботты техника - автоматтандырылған техникалық жүйелерін әзірлейді және өндірістің қарқынды дамуына маңызды техникалық негізі болып табылатын қолданбалы ғылым. Құрылыс, өнеркәсіп, тұтыну, авиация және төтенше (әскери, ғарыш, су асты) салаларында роботты техника бар Робот-тірі организм принципі бойынша құрастырылған жандандырылған автомат құрылғы.Ол түрлі датчиктер (сенсорлар) арқылы ақпарат алады және өзіне жүктелген программаға сәйкес әрекет етеді. Алғаш рет «робот» сөзін чех жазушылары ағайынды Карел және Йозеф Чапектер 1920 жылы енгізген. «Робот» сөзі чех тілінде «еріксіз еңбек ету» деген мағынаны білдіреді. Бүгінгі таңда роботты қазақ тілінде «құлтемір» деп те атап жүр. Роботтың анықтамасы. Робот –екі немесе одан да көп ось бойынша программаланатын, белгілі бір дербестікпен жұмыс істеп, алға қойылған міндеттерді орындайтын механизм. «Зуылдақ» әдісі 1-топ
Топтық жұмыс. «Борт журналы » әдісі 2-топ
2-тапсырма. 3-топ
Дескриптор: -роботтың негізгі түрлерін жазады. ҚБ: стикер Жеке жұмыс. 3-тапсырма. -Бүгінгі таңда роботтарды қай салаларда кездестіруге болады? Дескриптор: -роботтарды қай салаларда кездестіруге болатындығы туралы мысал келтіреді. ҚБ: стикер «Лейс» әдісі Математикадан тапсырмалар беріледі. 1-топ 1 . Ондық бөлшектерді қосу /азайту/ ережесі?
Тапсырмалар 3,46+5,271=8.731 7.51-4.387=3.123 2.16*1.07=2.3112 3.32/4=0.83 2-топ 2. Ондық бөлшектерді көбейту ережесі ?
Тапсырмалар (2.6+3.7)*2.5=15.75 18.07-6.03=12.04 31.5/28=1.125
3-топ 3. Ондық бөлшекті натурал санға бөлу ережесі ?
Тапсырмалар Амалдарды орында 12.918-(4.918+3.4)=4.6 16,03*0.6=9.618 14.72:4=3.68 |
Мұғалімді тыңдайды Роботтың анықтамасын дәптерге жазады 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
Стикер 4 балл Стикер 4 балл |
Презентация Мәтін Карточка Python бағдарламасы |
||||||
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Принтер» , «Дейін &Кейін»
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
||||||
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Роботтың түрлері және оларды қолдану
Роботтың түрлері және оларды қолдану
«Бекітемін»
ДОІЖО Искакова Р.Ш
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Роботтехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Кошыманова С |
|||
|
Күні |
26.02.2024ж |
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны 15 |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роботтың түрлері және оларды қолдану |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.1 – робот анықтамасын тұжырымдау 5.3.4.2 – Роботтардың түрлерінің үлгілері және оларды қолдану салаларына мысал келтіру; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Робот» ұғымын біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Роботтың негізгі түрлерін біледі. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Роботтарды қай салаларда кездестіруге болатындығы туралы мысалдар келтіреді |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Психологиялық дайындық Даламдай кең пейілім /жүрек тұсын ұстайды/ Жүрегім толы мейірім /жүрек тұсын ұстайды/ Мен үшін жоқ уағың / қолымен кіші дегенді көрсетеді/ Бәріңе ортақ шуағым / екі қолын көтереді/ Үй тапсырмасын «Фонарик» әдісі арқылы орындаймыз. 4.Жаңа тақырыпқа шолу «Роботтар»» |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3. «Робот биі» орындайды 4.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Стикер 4 балл |
Карточка Слайд видео |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. «Мені тыңда. Түсін. Баянда» Роботты техника (робот және техника, ағылшын тілінен аударғанда robotics–роботика), роботты техника - автоматтандырылған техникалық жүйелерін әзірлейді және өндірістің қарқынды дамуына маңызды техникалық негізі болып табылатын қолданбалы ғылым. Құрылыс, өнеркәсіп, тұтыну, авиация және төтенше (әскери, ғарыш, су асты) салаларында роботты техника бар Робот-тірі организм принципі бойынша құрастырылған жандандырылған автомат құрылғы.Ол түрлі датчиктер (сенсорлар) арқылы ақпарат алады және өзіне жүктелген программаға сәйкес әрекет етеді. Алғаш рет «робот» сөзін чех жазушылары ағайынды Карел және Йозеф Чапектер 1920 жылы енгізген. «Робот» сөзі чех тілінде «еріксіз еңбек ету» деген мағынаны білдіреді. Бүгінгі таңда роботты қазақ тілінде «құлтемір» деп те атап жүр. Роботтың анықтамасы. Робот –екі немесе одан да көп ось бойынша программаланатын, белгілі бір дербестікпен жұмыс істеп, алға қойылған міндеттерді орындайтын механизм. «Зуылдақ» әдісі 1-топ
Топтық жұмыс. «Борт журналы » әдісі 2-топ
2-тапсырма. 3-топ
Дескриптор: -роботтың негізгі түрлерін жазады. ҚБ: стикер Жеке жұмыс. 3-тапсырма. -Бүгінгі таңда роботтарды қай салаларда кездестіруге болады? Дескриптор: -роботтарды қай салаларда кездестіруге болатындығы туралы мысал келтіреді. ҚБ: стикер «Лейс» әдісі Математикадан тапсырмалар беріледі. 1-топ 1 . Ондық бөлшектерді қосу /азайту/ ережесі?
Тапсырмалар 3,46+5,271=8.731 7.51-4.387=3.123 2.16*1.07=2.3112 3.32/4=0.83 2-топ 2. Ондық бөлшектерді көбейту ережесі ?
Тапсырмалар (2.6+3.7)*2.5=15.75 18.07-6.03=12.04 31.5/28=1.125
3-топ 3. Ондық бөлшекті натурал санға бөлу ережесі ?
Тапсырмалар Амалдарды орында 12.918-(4.918+3.4)=4.6 16,03*0.6=9.618 14.72:4=3.68 |
Мұғалімді тыңдайды Роботтың анықтамасын дәптерге жазады 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
Стикер 4 балл Стикер 4 балл |
Презентация Мәтін Карточка Python бағдарламасы |
||||||
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Принтер» , «Дейін &Кейін»
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
||||||
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|

шағым қалдыра аласыз














