Материалдар / Родительское собрание "Секреты взаимопонимания"

Родительское собрание "Секреты взаимопонимания"

Материал туралы қысқаша түсінік
Помочь родителям преодолеть трудности в решении конфликтных ситуаций в семье; способствовать осмыслению конфликтной ситуации и путей выхода из неё.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Желтоқсан 2017
421
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сыныбы: 8

Күні:

Сабақтың тақырыбы

§26. Сіңір созылғанда, буын шыққанда және сүйек сынғанда көрсетілетін алғашқы көмек.

Мақсаты

Сіңір созылғанда, буын шыққанда және сүйек сынғанда көрсетілетін алғашқы көмек әдістерімен таныстыру

Күтілетін нәтижелер


Байламдар созылғанда, буын шыққанда және сүйек сынғанда алғашқы көмек көрсету әдістерін сипаттай алады, тәжірибе жүзінде әдістерді қолданып көрсете алады, дұрыс тәсілді таңдап және уақтылы, дұрыс көрсетілген көмектің адам өмірі үшін маңызын бағалай алады.

Керекті жабдықтар


Презентация, оқулық, әдістемелік әдебиеттер, жұмыс дәптері, ноутбуктер

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер


«Стикердегі диалог» әдісі арқылы үй жұмысын тексеру, «пилот және штурман» әдісі бойынша жұптық жұмыс, «Сөйлеп отырған үштік» әдісі арқылы бекіту

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Уа

қыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе






5 мин


Сыныппен амандасамын

3 топқа сүйек типтері бойынша бөлініп отырады.

«Стикерлермен диалог» арқылы үй тапсырмасы сұралады.

Жеңіл сұрақтар:

  1. Сүйектердің байланысы нешеге бөлінеді?

  2. Буын дегеніміз не?

Орташа сұрақтар:

  1. Сүйектердің шетінде болатын шеміршектің қандай пайдасы бар?

  2. Жіліктердің құрылысының басқа сүйектерден ерекшелігі?

  3. Сүйек қалай жуандап өседі?

  4. Қозғалмалы және жартылай қозғалмалы байланыстың айырмашылығы неде?

  5. Сүйек сынғанда неге қанайды? Ол ет емес қой?

Қиын сұрақтар:

  1. Буын арқылы байланысуды қандай механизммен салыстыруға болады?( топса, шығыр)

  2. Буын қапшығының ерекшелігі неде? Оның қандай маңызы бар? Буын қапшығы зақымдануы неге әкелуі мүмкін?

  3. Қозғалмайтын байланыстардың маңызы қандай?

Сәлемдеседі.

Топқа бөлінеді.

Оқушылар стикердердегі сұрақтарға жауап береді.

Бағалау парағына бағалайды.

Тұсаукесер



5 мин

Ой қозғау. Байламдар созылғанда, буын шыққанда және сүйек сынғанда көрсетілетін алғашқы көмек туралы видеоролик көрсетемін.

  • Мына іс-әрекеттер туралы не айта аласыз?.

Жаңа тақырып: §26. Сіңір созылғанда, буын шыққанда және сүйек сынғанда көрсетілетін алғашқы көмек.

  • Сонымен бұл тақырып бойынша біз не білуіміз керек?

( осы кезде біріге отырып, табыс критерийлері құрастырылады)

Әр түрлі болжамдар айтады, сыни ойлайды.

Тақырыпты жазады

Сабақ мақсатын анықтайды

Табыс критерийлерін шығарады:

  • Сіңір созылғанда, буын шыққанда, сүйек сынғанда алғашқы көмек көрсету әдістерін сипаттау

  • Тәжірибе жүзінде әдістерді қолданып көрсете алу

  • Дұрыс тәсілді таңдай білу және уақытылы, дұрыс көрсетілген көмектің адам өмірі үшін маңызын бағалау

Негізгі бөлім



5 мин




15 мин

Мәтінмен жұмыс:

1-топ: Сіңірдің созылуы мен буынның шығуы

2-топ: Сүйектің сынуы, бассүйек пен омыртқа жотасының, кеуде қуысы сүйектерінің сынуы

3-топ: Аяқ-қол сүйектері, кеуде қуысы мен иық белдеуі сүйектерінің сынуы

Топ мүшелері жұппен тақырыпты оқи отырып, бір –біріне түсіндіреді. Түсіндіріп болғасын тәжірибе жүзінде көрсету үшін «Пилот және штурман» әдісі бойынша бірігіп жұмыстанады.

  1. оқушы жұмыс барысын айтып отырады

  2. оқушы жасайды

«Жарнама» әдісі арқылы басқа топтарға жарнама жасалады.



Өз болжамдарын айтады.

Қаңқа зақымдануы туралы жалпы мәлімет жинақтайды, түрлерін ажыратады, сипаттайды, салдарын болжайды.

Жеке, жұппен, топпен жұмыстанады. Бір-біріне сұрақ қойып, жауаптарын бағалайды, ортақ пікірге келуге тырысады. Алдымен бірінші оқушы, кейін екіншісі тақырыпты түсіндіре отырып, бірге жұмыстанады.

Дарынды оқушылар жұптық және топтық жұмыста жетекші (штурман) болады, орташа қабілетті оқушылар пилот рөлінде болады.

Топ ішіндегі үздік «пилот» пен «штурман» басқа топқа жарнама жасайды.

Қорытынды





10 мин





5 мин



2 мин

«Менен - сұрақ, сізден - жылдам жауап» әдісі бойынша топтар бір-біріне төмен және жоғары дәрежелі сұрақтар қояды.

Интерактивті тапсырмалар арқылы тақырыпты қалай меңгергендіктері тексеріледі.

Сабақ барысындағы жұмыстануы бойынша, сабақ критерийлеріне сәйкес оқушыларды сыныппен кеңесе отырып бағалаймын, бағаға түсініктеме беріп, жетілу жолдарын айтамын

Үйге тапсырма: қаңқа зақымданғанда көмек көрсету үшін адамда қандай қасиеттер болу қажет? Өз ойыңызды жазыңыз.

Алдарыңдағы стикерлерге бүгінгі сабақ бойынша не өзгертер едіңіз, жаза қойыңыз.

Сұрақтар құрастырып, топ ішінен үздік сұрақты басқа топқа қояды.

Тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылайды.


Бір-бірін бағалайды.


Өздеріне формативті баға береді, бірін-бірі бағалайды. Критерийлер арқылы бағалап үйренеді.











Бағалау парағы

Сабақ кезеңдері

Критерийлер

Балы



Үй тапсырмасы

Жеңіл сұраққа жауап бердім

1


Орташа сұраққа жауап бердім

2


Қиын сұраққа жауап бердім

3



Жаңа сабақ

Сіңір созылғанда, буын шыққанда қандай алғашқы көмек көрсету керек екендігін білемін

1


Тәжірибе жүзінде алғашқы көмекті көрсете алдым

2


Көмек көрсетуде тиімді тәсілді таңдап және маңызын білемін

3


Сұрақ құрастыру және жауап беру

Жеңіл сұрақ құрастырдым

1


Орташа сұрақ құрастырдым

2


Қиын сұрақ құрастырдым

3


Жалпы балл:


Қорытынды баға

8-9 балл –«5»

6-7 балл – «4»

4-5 балл – «3»

4 балдан төмен – «2»




Бағалау парағы

Сабақ кезеңдері

Критерийлер

Балы



Үй тапсырмасы

Жеңіл сұраққа жауап бердім

1


Орташа сұраққа жауап бердім

2


Қиын сұраққа жауап бердім

3



Жаңа сабақ

Сіңір созылғанда, буын шыққанда қандай алғашқы көмек көрсету керек екендігін білемін

1


Тәжірибе жүзінде алғашқы көмекті көрсете алдым

2


Көмек көрсетуде тиімді тәсілді таңдап және маңызын білемін

3


Сұрақ құрастыру және жауап беру

Жеңіл сұрақ құрастырдым

1


Орташа сұрақ құрастырдым

2


Қиын сұрақ құрастырдым

3


Жалпы балл:


Қорытынды баға

8-9 балл –«5»

6-7 балл – «4»

4-5 балл – «3»

4 балдан төмен – «2»



Бағалау парағы

Сабақ кезеңдері

Критерийлер

Балы



Үй тапсырмасы

Жеңіл сұраққа жауап бердім

1


Орташа сұраққа жауап бердім

2


Қиын сұраққа жауап бердім

3



Жаңа сабақ

Сіңір созылғанда, буын шыққанда қандай алғашқы көмек көрсету керек екендігін білемін

1


Тәжірибе жүзінде алғашқы көмекті көрсете алдым

2


Көмек көрсетуде тиімді тәсілді таңдап және маңызын білемін

3


Сұрақ құрастыру және жауап беру

Жеңіл сұрақ құрастырдым

1


Орташа сұрақ құрастырдым

2


Қиын сұрақ құрастырдым

3


Жалпы балл:


Қорытынды баға

8-9 балл –«5»

6-7 балл – «4»

4-5 балл – «3»

4 балдан төмен – «2»





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ