Материалдар / Роль ПМПК в образовании
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Роль ПМПК в образовании

Материал туралы қысқаша түсінік
психологка
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Қаңтар 2019
358
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: Жаратылыстану

Сынып: 3










Мектеп: Сәкен Сейфуллин атындағы орта мектеп

Мұғалім: Алтынбекова Н

Қатысқандар саны:

Қатыспаған оқушылар:

Күні: 19.12.2018



Тақырыбы:


Суды қайдан таба аламыз?

Оқу мақсаты:

3.3.3.1судың жанды ағзаларда және жансыз табиғатта кездесетінін түсіндіру;

3.3.3.2 судың негізгі табиғи көздерін салыстыру;

Сабақтың

мақсаты:

Барлық оқушылар үшін: қандай денелерде су болатынын біледі;

Бірқатар оқушылар үшін: табиғи су көздерімен танысады.

Кейбір оқушылар үшін: Қазақстандағы суқоймаларын анықтайды

Бағалау критерийі

Қазақстандағы суқоймаларын анықтайды
Табиғи су көздерін айта алады
Қандай денелерде су болатынын біледі

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Су туралы жұмбақ шешеді, суретті сипаттайды, өз ойларын дәлелдейді.

Пәндік терминология мен тірек сөздер:

тұщы су

Құндылықтар

Суды қорғау

Пәнаралық байланыс

Әдебиеттік оқу

АКТ қолдану дағдылары

презентация

Алдыңғы меңгерілген білім

Судың үш күйі туралы біледі

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Арал теңізі туралы ақпарат жинақтау

Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Зерттеу тапсырмасы бойынша жұмыстарын бағалау

Сабақ барысы

Жоспарланған уақыт

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар


Сабақтың басы

Ұйымдастыру. Өткенді еске түсіру.

1. Кез –келген бұйым, кез-келген тіршілік иесі - ... деп аталады.

А) заттар

В) атомдар

С) денелер

D) әлем

2. Табиғаттағы денелер ... бөлінеді.

А) үшке

В) екіге

С) төртке

D) беске

3. Парта, орындық, кітап, қалам ..т.б Олар- ... денелер.

А) табиғи

В) жасанды

С) қатты

D) жанды

4. Заттың күйлерін анықта.

А) жанды,жансыз,табиғи

В) табиғи,жасанды,газ

С) қатты,сұйық,газ

D) табиғи, қатты, сұйық

5. Су тамшысы. Ол-....

А) дене

В) зат

С) қатты

D) газ

6. Денелер .... тұрады.

А) темірлерден

В) ағаштардан

С) заттардан

D) пластмассалардан

Жұмбақ жасыру

Аяғы жоқ, қолы жоқ,
Бiрақ тыныш тұрмайды.
Сақтамасаң – қорын тек,
Барша тiрлiк қурайды.


ББҮ кестесінің екі бағанын толтыру.


Білемін

Білгім келеді

Үйрендім













Жеке парақшада тест тапсырмалары

























































Жұмбақ

















Кесте

































































Сабақтың ортасы









Барлық жерде су бар.

- Судың негізгі көзі қайда болады? Суды қайда кездестіре аламыз?

- Жер бетінің қанша бөлігін су алып жатыр?

- Су қандай денелерде болады?

- Өсімдік бойында су бола ма? Оларға су қайдан келеді?

- Адам ағзасында су бола ма? Адам денесінде қанша су бар?

- Бізден басқа тағы нелерге су қажет?

- Қандай ағзалар суды мекен ретінде пайдаланады?

Су көздері. Топтық жұмыс.

1. Әлемде теңіздер көп пе? Олардың сулары қандай деп ойлайсың?

2. Біздің жер шарымызда су жердің қандай бөлігін алып жатыр?

3. Теңіздер мен көлдерде, мұхиттар мен өзендерде су көлемі белгілі бір жағдайға байланысты болмаса неге өзгермейді?

Барлық топқа әртүрлі суқоймаларының аты (мұхит, теңіз, өзен, тоған, көл, бұлақ, хауыз, құдық, арық, жылға) жазылған парақшалар тарату. Оқушыларға үлестірмелі парақшаларды екі топқа топтастырып, бөлуді тапсыру. Кейбір білмеген сөздердің мағынасын түсіну үшін түсіндірмелі сөздіктермен жұмыс жасау. Жұмыстарының нәтижесін сыныптастарымен бөлісу.

Зертте Еліміздің аумағында қандай суқоймалар бар?

-ҚР-ның қандай суқоймаларын білесіңдер? Деп сұрақ қою.

Топтарға ҚР-ның картасын беру. Әр топ картадан суқоймаларды топтарға бөліп кестеге жазады. Уақыт аяқталғанда өз жазбаларымен басқа топтарды таныстыру. Бір-біріне толықтырулар енгізу.



Сен білесің бе? Балқаш көлі туралы ақпарат беру.

Қосымша тапсырма. Жұмыс дәптері 51-52 жұмыс парағы (53 б, 54 б.)

ББҮ кестесінің 3-бағанын толтыру.



Суреттер









































Суқоймалары атаулары



Түсіндірмелі сөздік









ҚР-ның картасы



Кесте

Балқаш көлі суреті











Сабақтың соңы



Рефлексия

Сабақтағы белсенділігіңді алақандағы сызықтар бойынша бағалау.









Қосымша ақпарат



































Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылар оқу мақсаттарына қол жеткізді ме?

Оқу мақсаттарына қол жеткізілмесе себебі неде?

Ынтымақтастыққа қол жеткізілді ме?

Саралау бойынша жұмыстар дұрыс жүргізілді ме?

Уақыт кезеңдері дұрыс сақталды ма?

Жоспардан ауытқуларорын алды ма? Неліктен?

Қорытындылау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетін білдім?















Пән: Жаратылыстану

Сынып: 3














Мектеп: Сәкен Сейфуллин атындағы орта мектеп

Мұғалім: Алтынбекова Н

Қатысқандар саны:

Қатыспаған оқушылар:

Күні:



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!