Рухани байлық

Тақырып бойынша 16 материал табылды

Рухани байлық

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқу мақсатына сай оқушылар интервью жасай біледі және тыңдалым мәтінін мұқият тыңдап, өзіндік ой пікірін айтады. Негізгі ойды терең түсініп, бағалау жасайды және көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтап, өз шығармашылық ойын дәлелді, нақты жеткізе біледі.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Күні:

Сыныбы


14.11.24. 10а-сынып. Қазақ тілі. Мұғалімі: Байбосынова Нағима

Сабақтың тақырыбы:

Рухани байлық



Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

10.2.3.1 көпшілікке арналған интервьюдің құрылымы мен рәсімделуін білу;

10.1.5.1 мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым- қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастыру және бағалау.

10.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу;


Сабақтың мақсаты:

Тақырыпқа сай интервью жасай біледі және тыңдалым мәтінін мұқият тыңдап, өзіндік ой пікірін айтады. Негізгі ойды терең түсініп, бағалау жасайды және

көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтап, өз шығармашылық ойын дәлелді, нақты жеткізе біледі.




Сабақтың барысы:


Сабақ кезеңі/

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақ

тың басы








7 мин








1мин







Сабақ ортасы



2 мин


Ұйымдастыру кезеңі.

Сабаққа дайын болса, бір шапалақ, көңіл күйіміз жоғары болса, екі шапалақ соғамыз.


«Ой қозғау» сұрақтары:

Тақтада қоржын суреті көрсетіледі.

-Осы қоржынды немен толтырар едің? Дәптерге бірнеше сөздермен жазуды ұсыну.

-«Байлық» сөзін қалай түсінесің? (Жан мен тән байлығы).

-Ендеше, қоржыныңды қандай байлықпен толтырдың?


Бүгінгі сабақ тақырыбы: Рухани байлық.


Сабақтағы оқу мақсаты мен бағалау талаптарын түсіндіреді.



Мағынаны тану кезеңі.


-Сендерге «Рухани байлық» жайлы интервью алу берілді. Сұхбаттасушыға қандай сұрақтар қояр едің?


Сабаққа дайындық жасайды.




«Ой қозғау» сұрақтарына тапсырманы орындай отырып, жауап береді.













Тақтада көрсетілген бағалау талаптарын оқушы оқып, түсінеді.



Оқушылар тақырып бойынша сұхбаттасушыға қоятын сұрақтарын дәптерге жазады.




Қалыптастырушы бағалау:

Сұраққа жауап берген оқушыларды белсенділігі үшін мұғалім ауызша марапаттайды.


Бағалау талаптары:

Тақырыпқа сай интервью жасай біледі және тыңдалым мәтінін мұқият тыңдап, өзіндік ой пікірін айтады.


Негізгі ойды терең түсініп, бағалау жасайды.


Көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтап, өз шығармашылық ойын дәлелді, нақты жеткізе біледі












Актив Панель


















2 мин




5 мин




1мин





8 мин









15 мин















1 мин


«Сағат дос» ойыны.


Ойын шарты бойынша, сағат 12-15-те кездесуге шақыратын досын белгілейді.

  1. кездесу 2 мин

  2. кездесу 2 мин

Интервью сұхбат жасау керектігін түсіндіру.


Өзара бағалау.





Тыңдалым.

М.Шаханов «Компьютер басты жарты адамдар» өлеңін тыңдату.



-Қандай сұрақ туындады?

Өлең бойынша сұрақтарын тыңдау. Берілген сұрақтары бойынша оқушыны бағалау.


-Саған қандай ой салды?

-Нендей пікір айтасың?


Ой толғау кезеңі.

«ПОПС формуласы» әдісімен

  1. Менің ойымша...

  2. Себебі ...

  3. Дәлелім ...

  4. Осыған байланысты былайша қорытындылаймын..



Өзара бағалау.





Shape1


Өзара сұхбат жасап, сұрақтарына жауап алады



Оқушылар өз орындарына барып, өзара берілген сұрақ пен жауаптарын бағалайды.




Тыңдайды.

Керек деректерді дәптерге жазады.


Оқушылар тыңдалым бойынша сұрақтарын айтады.










Дәптерге жазады.

Өз пікірлерін білдіреді.



Бағалау талаптары бойынша

Әдісімен өзара бағалау.




































Оқушылар пікінен соң, мұғалім сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды «Жарайсың», «Бүгін тамаша жұмыс жасады», «Талпындың» т.т. сөздермен марапаттайды.






Актив Панель












Youtu.be
















Сабақ тың соңы


3 мин



Сабақ бойынша оқушылармен кері байланыс жасау.


«3-2-1» әдісімен кері байланыс жасау.

Бүгінгі сабақтан алған 3 нәрсе.

Тереңірек білгісі келетін 2 нәрсе.

Маңызды 1 нәрсе.



Мұғалім бағалауы


Актив Панель







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
09.04.2025
224
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі