Күні
Сыныбы | 21.04.2018 ж
9-сынып
|
Тақырыбы | Рухани жаңғыру-табысты ел болудың кепілі!
|
Мақсаты | Рухани жаңғыру еліміздің дамуы үшін маңызды екенін түсіндіре отырып, оқушылардың ұлттық санасын ояту, елінің патриоты болуға тәрбиелеу. Азаматтық көзқарасын қалыптастыру;Сыни тұрғыда ойлап ,өз ой-пікірін еркін жеткізе білуге дағдыландыру, шығармашылық қабілетін дамыту; |
Күтілетін нәтиже | Рухани жаңғыру-табысты ел болуымыздың кепілі екенін түсінеді, азаматтық көзқарасы қалыптасады |
Ресурстар | АКТ,стенділер, маркерлер, А 4 қағаздары, ленталар |
Сабақтың түрі | Аралас сабақ |
Әдіс-тәсілдер | Диалогтік ,топтық |
Сабақ барысы | Мұғалімнің іс- әрекеті | Оқушының іс- әрекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі
| 1. Қазақстан Республикасының мемлекеттік Гимні. 2.Топқа бөлу«Шаңырақ» | Оқушылар хормен орындайды
Ленталардан ұстап шаңырақ жасап тұрып. еліне .жеріне деген тілектерін айтады. Лентаның түсімен екі топқа бөлініп отырады |
Негізгі бөлім Білу |
«Миға шабуыл» әдісі
-Біздің отырған бөлме қалай аталады деп ойлайсыңдар?-Рухани байлық деген не?-Рухани жаңғыру деген не? Сабақтың тақырыбын таныстыру
|
Өз ойларын ортаға салады, Тақырыпты болжайды |
Түсіну
Қолдану
| Елбасымыз Н.Ә. Назарбаев 31 қаңтар 2017 жылғы «Қазақстанның үшінші жаңғыруы жаһандық бәсекеге қабілеттілік»атты жолдауын жариялады. Осы жолдау аясында 2017 ж 12 сәуірде Елбасының «Болашаққа бағдар. Рухани жаңғыру » атты мақаласы жарық көрді.Мақала кіріспе, қорытынды және 2 бөлімнен тұрады.1-бөлім Ұлттық сана туралы. 2-бөлім Таяу жылдардағы міндеттер. Осы мақала жайлы білімімізді ортаға салайық
1.Көрнекіліктермен жұмыс
2.Латын алфавитіне көшуге дайынбыз ба?
Сергіту сәті «Поезд»
|
1-топ : 1-бөлім 2-топ : 2- бөлім туралы постер жазып. түсіндіреді,тұжырым жасайды.
Көрнекіліктерді пайдалана отырып ауданымыздың киелі жерлерін атайды.«100 жаңа есім» жобасына енген жерлестеріміз жайлы айтады
Өз ой-пікірін білдіреді, аты –жөндерін латын әрпімен жазады
Үш шапалақ,екі рет саусақ ұшымен тоқылдата отырып поездың дауысын салады |
Талдау
| 1.Ойтолғаныс : «Болашақта мен .... болсам бағдарламаға қосар үлесім.... | Оқушылар қалаған мамандықтары бойынша жауап береді.
|
Жинақтау | Топқа бөлу «Қалалар»
1-топ «суретшілер» тақырыпқа сай сурет салады2-топ «ақындар» өлең жазады3-топ «жазушылар» шағын эссе жазады | Қалалар бойынша 3 топқа бөлінеді
Өз жұмыстарын қорғайды |
Бағалау | «Аяқталмаған сөйлем » әдісі Рухани жаңғыру -...Рухани жаңғыру бұл-...Рухани жаңғыру-...
Кері байланыс «Бас бармақ» әдісі | Сөйлемді өз ойларымен аяқтайды
Оқушы сабақты қаншалықты меңгергенін бармақ арқылы бағалайды |
Қорытынды | Әлем күн сайын жаңаруда. Сол заман көшін қалмай,Тәуелсіз еліміздің абыройын асқақтатып,мерейін үстем ету үшін терең білім,талант пен талап керек. Еліміздің ертеңгі тірегі,иесі өзіміз екенін ұмытпайық! «Еліңнің ұлы болсаң, еліңе жаның ашыса, азаматтық намысың болса,қазақтың ұлттық жалғыз мемлекетінің нығайып, көркеюі жолында жан теріңді сығып жүріп еңбек ет. Жердің де, елдің де иесі өзің екенін ұмытпа!» деген Елбасымыздың сөзімен сабағымызды аяқтаймын |
|