|
Тарау немесе бөлім атауы: |
10-бөлім: Жер байлығына аяулы көзқарас |
|||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
|
|||||
|
Күні |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ш. Айтматов «Ана-Жер-Ана» повесі (үзінді) |
|||||
|
Оқу мақсаттары: |
6.4.5.1 - жазба жұмыстарында сөзге қосымша жалғауда үндестік заңын ескеріп, орфографиялық нормаға сай дұрыс жазу; 6.4.1.1 - мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, күнделік жазу |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
жазба жұмыстарында сөзге қосымша жалғауда үндестік заңын ескеріп, орфографиялық нормаға сай дұрыс жазады; мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, күнделік жазады; |
|||||
|
Уақыты Кезеңдері Ұйымдастыру |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Ой шебері» әдісі орындалады. Оқушылар есте қалған қанатты, нақыл сөздерді ретімен айтып шығады |
Оқушылар есте қалған қанатты, нақыл сөздерді ретімен айтып шығады. |
|
«Ой шебері» әдісі |
|||
|
Жаңа сабақ |
Мұғалім жаңа сабақты әр түрлі тәсілмен түсіндіреді Ойшақыру Суретке қарап, сұрақтарға жауап береді.
Жаңа сөздер Қасиетті – киелі, жаман нәрселерден алыс өте таза деген жағымды ұғымда айтылады Қалпың – пішінің Мінажат ету – жалыну, жалбарыну, құлшылық ету Орақшылар – ауылшаруашылығындағы орақпен жұмыс жасайтын адам Жапырып жатыр –сындыру, жою, бір нәрсені қарқынмен істеу Бейнеткер, – еңбекқор |
|
|
|
||
|
Тапсырмалар |
Айтылым. Жазылым. 5-тапсырма. Тірек сөздерді пайдаланып,5 - 6 сөйлем құра. Тірек сөздер: тілеп алған, зұлымдық,ерлік көрсету, талқандаймын,өз еркіммен, жоқтама. Дескриптор:
Айтылым. 6-тапсырма. Адамдар нені тілеп алмайды? Ойланып, жауап бер.
Дескриптор:
Айтылым. 7-тапсырма.Майсалбектің сөзін қалай түсінесің? Ойыңды дәйектеп айт. Қазір мектепте оқып жүрген жастарға менің алғашқы сабағым-осы. Оларға беретін білімін де-осы. Дескриптор:
Үй тапсырмасы: 57 б, 8 тапсырма Рефлексия.
|
Тірек сөздерді пайдаланып,5 - 6 сөйлем құрайды. Сұраққа жауап береді. Ойың дәйектеп айтады. |
ҚБ «Бас бармақ»
ҚБ «Бас бармақ»
ҚБ «Бас бармақ»
|
Оқулық Оқулық Оқулық |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ш. Айтматов «Ана-Жер-Ана» повесі (үзінді)
Ш. Айтматов «Ана-Жер-Ана» повесі (үзінді)
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
10-бөлім: Жер байлығына аяулы көзқарас |
|||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
|
|||||
|
Күні |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ш. Айтматов «Ана-Жер-Ана» повесі (үзінді) |
|||||
|
Оқу мақсаттары: |
6.4.5.1 - жазба жұмыстарында сөзге қосымша жалғауда үндестік заңын ескеріп, орфографиялық нормаға сай дұрыс жазу; 6.4.1.1 - мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, күнделік жазу |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
жазба жұмыстарында сөзге қосымша жалғауда үндестік заңын ескеріп, орфографиялық нормаға сай дұрыс жазады; мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, күнделік жазады; |
|||||
|
Уақыты Кезеңдері Ұйымдастыру |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Ой шебері» әдісі орындалады. Оқушылар есте қалған қанатты, нақыл сөздерді ретімен айтып шығады |
Оқушылар есте қалған қанатты, нақыл сөздерді ретімен айтып шығады. |
|
«Ой шебері» әдісі |
|||
|
Жаңа сабақ |
Мұғалім жаңа сабақты әр түрлі тәсілмен түсіндіреді Ойшақыру Суретке қарап, сұрақтарға жауап береді.
Жаңа сөздер Қасиетті – киелі, жаман нәрселерден алыс өте таза деген жағымды ұғымда айтылады Қалпың – пішінің Мінажат ету – жалыну, жалбарыну, құлшылық ету Орақшылар – ауылшаруашылығындағы орақпен жұмыс жасайтын адам Жапырып жатыр –сындыру, жою, бір нәрсені қарқынмен істеу Бейнеткер, – еңбекқор |
|
|
|
||
|
Тапсырмалар |
Айтылым. Жазылым. 5-тапсырма. Тірек сөздерді пайдаланып,5 - 6 сөйлем құра. Тірек сөздер: тілеп алған, зұлымдық,ерлік көрсету, талқандаймын,өз еркіммен, жоқтама. Дескриптор:
Айтылым. 6-тапсырма. Адамдар нені тілеп алмайды? Ойланып, жауап бер.
Дескриптор:
Айтылым. 7-тапсырма.Майсалбектің сөзін қалай түсінесің? Ойыңды дәйектеп айт. Қазір мектепте оқып жүрген жастарға менің алғашқы сабағым-осы. Оларға беретін білімін де-осы. Дескриптор:
Үй тапсырмасы: 57 б, 8 тапсырма Рефлексия.
|
Тірек сөздерді пайдаланып,5 - 6 сөйлем құрайды. Сұраққа жауап береді. Ойың дәйектеп айтады. |
ҚБ «Бас бармақ»
ҚБ «Бас бармақ»
ҚБ «Бас бармақ»
|
Оқулық Оқулық Оқулық |
||
шағым қалдыра аласыз















