|
Пәні: |
Әліппе |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 1 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
С дыбысы және әрпі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мәтіннен сөйлемді, сөйлемнен сөзді, сөзден буынды,буыннан дыбысты бөледі; жаңа үйренген дыбыстарды анықтайды; дыбыс пен әріпті таниды, оларды бір – бірінен ажыратады, оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сурет бойынша әңгіме құрастырады Сөздерді,сөйлемдерді буындап қосып оқиды |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
жаңа идеяларды қалыптастыру, мәселелердің стандартты емес шешімдерін көру және оларды іс жүзінде қолдана алу; |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. Бәріміз бір болсақ , Бәрін де жеңеміз.(қолдарын ұстасу) Күндей боп күлімдеп, Таудай боп өсеміз.(қолдарын жоғары көтереді |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Қолдарын ұстасып,жоғары көтереді |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин |
«Дәл тауып айт» әдісі Қыздар құлағына тағады — Сырға. Қыздар қолына тағады — Сақина. Уақытты көрсетеді — Сағат. Сиырдан не алынады? — Сүт. Сызуға арналған құрал — Сызғыш. Мектепте не оқимыз? — Сабақ. Кітаптарды қайда саламыз? — Сөмке. Кірді немен жуамыз? – Сабын Балалар шайнайды – Сағыз Балалар осы сөздердің барлығы қандай әріптен
басталып тұр?
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Сурет бойынша әңгіме құрастыр. Құрамында С әрпі бар сөздерді айт. Сөздерді буындап,қосып оқы. Сөйлемдерге суретке сәйкес сөздерді қосып оқы. Дескриптор: - сурет бойынша әңгіме құрастырады - с әрпі бар сөздерді айтады - сөздерді буындап,қосып оқиды. -сөйлемдерге суретке сәйкес сөздерді қосып оқиды |
Сұрақтарға жауап береді
1.Сурет бойынша әңгіме құрастырады 2. С әрпі бар сөздерді айтады 3.Сөздерді буындап,қосып оқиды. 4.Сөйлемдерге суретке сәйкес сөздерді қосып оқиды |
Мадақтау Жұлдызшамен бағалау |
Оқулық 28 бет Әріптердің баспа, жазба түрлері Оқулық 28 бет Жұлдыз шалар |
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Модельденген жазылым» әдісі Дәптермен жұмыс Әріптің қалай модельденген жолдарын көрсету. 1.Ауада жаздыру. 2.Элементерді жазу (нүктелерді қосу) 3Үлгі бойынша жаз (Үлгі көрсетіледі) Дескриптор: - жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды - әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. Нейрогимнастикалық жаттығу «Ағаш және жапырақ» |
1.Жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды 2.Әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. Оқушылар ағаш пен жапырақты саусақтары арқылы көрсетеді |
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» |
Дәптер қаламсап Видеотыңдалым https://www.youtube.com/watch?v=5ln_7eDZU3Y
|
|
|
Сабақтың соңы 6 мин |
3 –тапсырма “Құрастыр” әдісі Жұптық жұмыс Суретке сәйкес бос орындарға тиісті әріпті жаз. Сөздерді оқы. Дыбыстық талдау жаса Дескриптор: - тиісті әріптерді жазады -сөздерді буындап,қосып оқиды -сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
1.Тиісті әріптерді жазады 2.Сөздерді буындап,қосып оқиды 3.Сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау» |
Таратпа Түрлі түсті қарындаш |
|
|
Рефлексия 5 мин |
«Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім? |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді |
|
Бес саусақтың суреті
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
С дыбысы және әрпі
С дыбысы және әрпі
|
Пәні: |
Әліппе |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 1 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
С дыбысы және әрпі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мәтіннен сөйлемді, сөйлемнен сөзді, сөзден буынды,буыннан дыбысты бөледі; жаңа үйренген дыбыстарды анықтайды; дыбыс пен әріпті таниды, оларды бір – бірінен ажыратады, оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сурет бойынша әңгіме құрастырады Сөздерді,сөйлемдерді буындап қосып оқиды |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
жаңа идеяларды қалыптастыру, мәселелердің стандартты емес шешімдерін көру және оларды іс жүзінде қолдана алу; |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. Бәріміз бір болсақ , Бәрін де жеңеміз.(қолдарын ұстасу) Күндей боп күлімдеп, Таудай боп өсеміз.(қолдарын жоғары көтереді |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Қолдарын ұстасып,жоғары көтереді |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин |
«Дәл тауып айт» әдісі Қыздар құлағына тағады — Сырға. Қыздар қолына тағады — Сақина. Уақытты көрсетеді — Сағат. Сиырдан не алынады? — Сүт. Сызуға арналған құрал — Сызғыш. Мектепте не оқимыз? — Сабақ. Кітаптарды қайда саламыз? — Сөмке. Кірді немен жуамыз? – Сабын Балалар шайнайды – Сағыз Балалар осы сөздердің барлығы қандай әріптен
басталып тұр?
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Сурет бойынша әңгіме құрастыр. Құрамында С әрпі бар сөздерді айт. Сөздерді буындап,қосып оқы. Сөйлемдерге суретке сәйкес сөздерді қосып оқы. Дескриптор: - сурет бойынша әңгіме құрастырады - с әрпі бар сөздерді айтады - сөздерді буындап,қосып оқиды. -сөйлемдерге суретке сәйкес сөздерді қосып оқиды |
Сұрақтарға жауап береді
1.Сурет бойынша әңгіме құрастырады 2. С әрпі бар сөздерді айтады 3.Сөздерді буындап,қосып оқиды. 4.Сөйлемдерге суретке сәйкес сөздерді қосып оқиды |
Мадақтау Жұлдызшамен бағалау |
Оқулық 28 бет Әріптердің баспа, жазба түрлері Оқулық 28 бет Жұлдыз шалар |
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Модельденген жазылым» әдісі Дәптермен жұмыс Әріптің қалай модельденген жолдарын көрсету. 1.Ауада жаздыру. 2.Элементерді жазу (нүктелерді қосу) 3Үлгі бойынша жаз (Үлгі көрсетіледі) Дескриптор: - жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды - әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. Нейрогимнастикалық жаттығу «Ағаш және жапырақ» |
1.Жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды 2.Әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. Оқушылар ағаш пен жапырақты саусақтары арқылы көрсетеді |
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» |
Дәптер қаламсап Видеотыңдалым https://www.youtube.com/watch?v=5ln_7eDZU3Y
|
|
|
Сабақтың соңы 6 мин |
3 –тапсырма “Құрастыр” әдісі Жұптық жұмыс Суретке сәйкес бос орындарға тиісті әріпті жаз. Сөздерді оқы. Дыбыстық талдау жаса Дескриптор: - тиісті әріптерді жазады -сөздерді буындап,қосып оқиды -сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
1.Тиісті әріптерді жазады 2.Сөздерді буындап,қосып оқиды 3.Сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау» |
Таратпа Түрлі түсті қарындаш |
|
|
Рефлексия 5 мин |
«Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім? |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді |
|
Бес саусақтың суреті
|
|
шағым қалдыра аласыз














