|
Пәні: |
Әліппе |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; сызба – модель,сурет,белгілер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрастырады; айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы жазады; сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тыныс белгіні қояды. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөздерді,сөйлемдерді буындап қосып оқиды Сызба бойынша сөйлем құрастырады Берілген әріптер бойынша сөздер құрастырып жазады |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
жаңа идеяларды қалыптастыру, мәселелердің стандартты емес шешімдерін көру және оларды іс жүзінде қолдана алу; |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Көңіл күй» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Қолдарын ұстасып,жоғары көтереді |
|
||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин |
«Ой қозғау» әдісі - Дыбыстар нешеге бөлінеді? Қандай? -Дауыссыз дыбыстарды ше? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «» әдісі Сөздерді буындап,қосып оқы. Суретке сәйкес сөзді тап. Дыбыстық талдау жаса. Сызба бойынша сөйлем құрастыр Дескриптор: - сөздерді буындап,қосып оқиды. -суретке сәйкес сөзді табады. -дыбыстық талдау жасайды -сызба бойынша сөйлем құрастырады |
Сұрақтарға жауап береді 1. Сөздерді буындап,қосып оқиды. 2.Суретке сәйкес сөзді табады. 3.Дыбыстық талдау жасайды 4.Сызба бойынша сөйлем құрастырады |
Мадақтау Жұлдызшамен бағалау |
Оқулық 29 бет Әріптердің баспа, жазба түрлері Оқулық 29 бет Жұлдыз шалар |
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Модельденген жазылым» әдісі Дәптермен жұмыс Берілген сөздерді,сөйлемдерді жаз. Дескриптор: - жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды - әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. Нейрогимнастикалық жаттығу «Ағаш және жапырақ» |
1.Жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды 2.Әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. Оқушылар ағаш пен жапырақты саусақтары арқылы көрсетеді |
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» |
Дәптер қаламсап https://www.youtube.com/watch?v=5ln_7eDZU3Y
|
|
|
Сабақтың соңы 6 мин |
3 –тапсырма “Құрастыр” әдісі Жұптық жұмыс Берілген әріптер арқылы сөз құрастыруды жалғастыр. Дескриптор: - сөздер құрастырып жазады |
1.Сөздер құрастырып жазады |
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау» |
Таратпа қаламсап |
|
|
Рефлексия 5 мин |
«Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім? |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді |
|
Бес саусақтың суреті
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ш дыбысы және әрпі
Ш дыбысы және әрпі
|
Пәні: |
Әліппе |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; сызба – модель,сурет,белгілер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрастырады; айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы жазады; сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тыныс белгіні қояды. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөздерді,сөйлемдерді буындап қосып оқиды Сызба бойынша сөйлем құрастырады Берілген әріптер бойынша сөздер құрастырып жазады |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
жаңа идеяларды қалыптастыру, мәселелердің стандартты емес шешімдерін көру және оларды іс жүзінде қолдана алу; |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Көңіл күй» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Қолдарын ұстасып,жоғары көтереді |
|
||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин |
«Ой қозғау» әдісі - Дыбыстар нешеге бөлінеді? Қандай? -Дауыссыз дыбыстарды ше? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «» әдісі Сөздерді буындап,қосып оқы. Суретке сәйкес сөзді тап. Дыбыстық талдау жаса. Сызба бойынша сөйлем құрастыр Дескриптор: - сөздерді буындап,қосып оқиды. -суретке сәйкес сөзді табады. -дыбыстық талдау жасайды -сызба бойынша сөйлем құрастырады |
Сұрақтарға жауап береді 1. Сөздерді буындап,қосып оқиды. 2.Суретке сәйкес сөзді табады. 3.Дыбыстық талдау жасайды 4.Сызба бойынша сөйлем құрастырады |
Мадақтау Жұлдызшамен бағалау |
Оқулық 29 бет Әріптердің баспа, жазба түрлері Оқулық 29 бет Жұлдыз шалар |
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Модельденген жазылым» әдісі Дәптермен жұмыс Берілген сөздерді,сөйлемдерді жаз. Дескриптор: - жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды - әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. Нейрогимнастикалық жаттығу «Ағаш және жапырақ» |
1.Жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды 2.Әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. Оқушылар ағаш пен жапырақты саусақтары арқылы көрсетеді |
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» |
Дәптер қаламсап https://www.youtube.com/watch?v=5ln_7eDZU3Y
|
|
|
Сабақтың соңы 6 мин |
3 –тапсырма “Құрастыр” әдісі Жұптық жұмыс Берілген әріптер арқылы сөз құрастыруды жалғастыр. Дескриптор: - сөздер құрастырып жазады |
1.Сөздер құрастырып жазады |
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау» |
Таратпа қаламсап |
|
|
Рефлексия 5 мин |
«Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім? |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді |
|
Бес саусақтың суреті
|
|
шағым қалдыра аласыз














