|
Пән: Сауат ашу
|
Рудный қаласы әкімдігінің Дм. Карбышев атындағы №14 орта мектебі Оспанова Балым Сабитхановна |
|||||||||||
|
Сынып: 1 Г |
Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны:0 |
|||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
С дыбысы мен әрпі. |
|||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.7.1.тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру 1.1.8.1.берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: С дыбысы мен әрпі туралы білімді меңгереді. Көпшілігі: Сюжетті суретті жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
|||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Құрмет |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, әдебиеттік оқу |
|||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба ,таныстырылым. |
|||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
С дыбысы мен әрпі. |
|||||||||||
|
Бастапқы білім |
Әріптер |
|||||||||||
|
Сабақбарысы |
||||||||||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
Шаттық шеңбері Ертеңгілік шеңбері Қол алысып, қәне, біз, Достасайықбәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен біржүру! Қандайжақсыдос болу! – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандайқуаныш! Бағалау парағы.
|
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы
Сергітусәті
|
№1 тапсырма Әңгімені тыңдап, мазмұнын айтуға дайындал. (Ұ)«Балық аршу» ойыны (Шығармашылық тапсырма ) Бір қабығын алған сайын С дыбысы бар сөз тауып, оған сөйлем ойлап айту. Мысалы: Самат судан балық ұстады. Олсазан екен. Балық өте семіз болды. Самат оны сатты. №2 тапсырма (Т.Ж) «Ұсақты іріле» Оқушылардың алдына берілген ұсақ суреттерден бүтін сурет құрайды. №3 тапсырма (Ж.Ж) «Бір минут» Құралған суретке с дыбысы бар әңгіме құрайды. Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады) Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды) Көктен төмен әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды) |
Мәтін
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
||||||||||
|
|
Дәптеріңе шыққан сөздің сызбасын сал. - Бүгін қандай әріппен таныстық? - С дыбысысөздіңқайбуындарыңдыкездеседі? - С дыбысынанбасталатынсөздерайтайық? №4 тапсырма (Ж)«БАСПАЛДАҚ» ойыны С - С - - С - - - С - - - - |
Түрлітапсырмалар |
||||||||||
|
|
1.
Сс дыбысы
қандай дыбыс? |
Оқулық, дәптерлер. |
||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа керібайланысты ауызша айтты. Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалады және ұсыныстарын берді.
Бұл сабақта оқушылар шығармашылықпен
|
Микрафон |
||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінтексеружоспарыңыз?
|
Пәнаралықбайланыс
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы |
||||||||||
|
Қолдаукөрсету. Қабілетіжоғарыоқушыларайтылғансөздер мен сөйлемдердіңкөпшілігіндұрысқайталайалады. |
Оқушыларөздерібағалау парағын көрмеге іледі. |
Әдебиеттік оқу.Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
С дыбысы мен әрпі
|
Пән: Сауат ашу
|
Рудный қаласы әкімдігінің Дм. Карбышев атындағы №14 орта мектебі Оспанова Балым Сабитхановна |
|||||||||||
|
Сынып: 1 Г |
Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны:0 |
|||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
С дыбысы мен әрпі. |
|||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.7.1.тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру 1.1.8.1.берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: С дыбысы мен әрпі туралы білімді меңгереді. Көпшілігі: Сюжетті суретті жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
|||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Құрмет |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, әдебиеттік оқу |
|||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба ,таныстырылым. |
|||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
С дыбысы мен әрпі. |
|||||||||||
|
Бастапқы білім |
Әріптер |
|||||||||||
|
Сабақбарысы |
||||||||||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
Шаттық шеңбері Ертеңгілік шеңбері Қол алысып, қәне, біз, Достасайықбәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен біржүру! Қандайжақсыдос болу! – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандайқуаныш! Бағалау парағы.
|
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы
Сергітусәті
|
№1 тапсырма Әңгімені тыңдап, мазмұнын айтуға дайындал. (Ұ)«Балық аршу» ойыны (Шығармашылық тапсырма ) Бір қабығын алған сайын С дыбысы бар сөз тауып, оған сөйлем ойлап айту. Мысалы: Самат судан балық ұстады. Олсазан екен. Балық өте семіз болды. Самат оны сатты. №2 тапсырма (Т.Ж) «Ұсақты іріле» Оқушылардың алдына берілген ұсақ суреттерден бүтін сурет құрайды. №3 тапсырма (Ж.Ж) «Бір минут» Құралған суретке с дыбысы бар әңгіме құрайды. Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады) Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды) Көктен төмен әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды) |
Мәтін
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
||||||||||
|
|
Дәптеріңе шыққан сөздің сызбасын сал. - Бүгін қандай әріппен таныстық? - С дыбысысөздіңқайбуындарыңдыкездеседі? - С дыбысынанбасталатынсөздерайтайық? №4 тапсырма (Ж)«БАСПАЛДАҚ» ойыны С - С - - С - - - С - - - - |
Түрлітапсырмалар |
||||||||||
|
|
1.
Сс дыбысы
қандай дыбыс? |
Оқулық, дәптерлер. |
||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа керібайланысты ауызша айтты. Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалады және ұсыныстарын берді.
Бұл сабақта оқушылар шығармашылықпен
|
Микрафон |
||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінтексеружоспарыңыз?
|
Пәнаралықбайланыс
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы |
||||||||||
|
Қолдаукөрсету. Қабілетіжоғарыоқушыларайтылғансөздер мен сөйлемдердіңкөпшілігіндұрысқайталайалады. |
Оқушыларөздерібағалау парағын көрмеге іледі. |
Әдебиеттік оқу.Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||
шағым қалдыра аласыз
жұмыста топтық жұмыстың
пайдасын түсінді деп ойлаймын.












