Тақырып бойынша 31 материал табылды

С дыбысы мен әрпі .Сабақ жоспары

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ жоспары

Кишкенеева Гулдана Жанкилишовна

Бастауыш сынып мұғалімі

Қызылорда облысы,Қазалы ауданы,Ү.Түктібаев ауылы

Б.Әбдіразақов атындағы №88 орта мектеп





Білім беру саласы:

Қатынас


ҰОҚ:

Сауат ашу

Бөлім, бөлімше:

1.1.Тыңдалым және айтылым. Сөздің дыбысталу формасын ажырату.


Оқу мақсаты

0.1.1.2 Сөздегідыбыстарды,олардыңтүрлерін(дауысты,дауыссыз, жуан жəне жіңішке дауыстылар) ажыратып, дұрыс дыбыстау.

Тақырыбы:

Сс дыбысы және әрпі

ҰОҚ мақсаты:

Сс дыбысы және әрпімен танысады. Сурет бойынша әңгіме құрайды. Сөздегі орнын табады және буынға бөледі. Сс дыбысынан келетін сөздерге дыбыстық талдау жасайды.

Күтілетін нәтиже:



Сс дыбысын таныды, баспа түрін жазды. Суреттегі заттардың аттарын білді. Сөздегі Сс дыбысының орнын анықтады, буынға бөлді, дыбыстық талдау жасады.

Ойлау деңгейі:

Білу,түсіну,қолдану.


ҰОҚ түрі:

Сайыс сабақ.




























Жоспарланған уақыт:

І.ҰОҚ басы:

5 минут












0-5 минут

Алдыңғы білімге шолу жасау.











ҰОҚ мақсатын күтілетін нәтижесін хабарлау.

5минут

















































2 минут



ҰОҚ ортасы:

5минут

ҰОҚ соңы :

























Жоспарланған жұмыс іс-әрекет:

Сәлемдесу.

«Топтастыру» әдісі Саралау-топқа,рөлге бөлу арқылы саралау

1-топ «Алғырлар» ( қызыл түс)

2-топ «Мергендер» (жасыл түс)

3-топ «Білімділер» ( көк түс)

Кері байланыс:

Балалар, сендер топқа қалай бөліндіңдер ?

Гүлдер арқылы топқа бөліндіңдер .

Сыни ойлау «Бала үні»

«Кім тапқыр ?» ойыны:

Ашық сұрақтар

1. Ұұ дыбысы қандай дыбыс?

2 .Ұұ дыбысы сөз басында кездесетін бес сөз айту.

3.Ұұ дыбысы сөз ортасында кездесетін бес сөз айту.

4. Ұя сөзіне сөйлем құрау.

5. Құстан аумайды ,

Көкте заулайды .(Ұшақ)

Мазмұн саралау- Диалог/сұрақтар қолдану арқылы саралау

4К модель Сыни ойлау.«Бала үні»

Мұғалім жетекшілігімен

Бағалау: «Бағдаршам» әдісі арқылы

Жұмбақ шешу:

Сырт-сырт соғады,

Уақыт озады.(Сағат)

Сағат дегенде қандай дыбыс естіліп тұр ?

Ендеше бүгінгі біздің өтетін жаңа тақырыбымыз

Сс дыбысымен әрпі

Мұғалім: Сс дыбысының баспа түрімен таныстырады.

Мұғалім: Сс дыбысын айтқызу кедергіге ұшырап айтылады. Ендеше бұл қатаң дауыссыз дыбыс екен.

Мұғалім: Сс дыбысын ауада жазғызу .

Дыбыстық талдау жасайды. Сс дыбысы естілген буынды қайталайды.

І топ – сағат сөзін буынға бөлу

II-топ Сауысқан сөзіне сөйлем құрау

III-топ Сс әрпі кездесетін сөздер айту

Мақсаты:Берілген тақырыпқа сын тұрғысынан ойлай отырып салыстыра алады. Іс-әрекет барысында баланың қызығушылығы артады.

Кері байланыс:

Балалар біз қандай дыбысы пен таныс болдық?

Сс дыбысы қандай дыбыс?

Сс дыбысынан келетін қандай сөздермен таныстық?

Сыни ойлау «Бала үні»

4К моделі бойынша тікелей бақылау

(Процесс саралау, өнім арқылы саралау )

Асық,себет,саңырауқұлақ,доп,парта ,қалам

Бірінші себет- С әрпі бар сөздерді салу

Екінші себет-С әрпі жоқ сөздерді салу


Сергіту сәті: «Көңілді күн» биі.


«Ойлан тап» ойыны жеке жұмыс:

Сандық сөзіндегі дауысты,дауыссыз дыбыстарды ажырату .

Мақсаты: Балалардың сын тұрғысынан ойлау қабілеттерін арттыра отырып,сөздік қорын дамытады,дыбыстық ерекшеліктеріне талдау жасауды үйренеді.

Кері байланыс:

Балалар алдарыңа берілген тапсырманы қалай орындадық?

Біз қандай сөздермен таныс болдық?

4 К моделі жанама бақылау

Сыни ойлау «Бала үні»

Процесс арқылы саралау

Бағалау: «Гүлдер» арқылы

Топтық жұмыс

«Кім жылдам ?» ойыны

Кеспе әріптерден сөз құрау .

Ашық сұрақтар

Кері байланыс

-Балалар сендерге бүгінгі оқу қызметі ұнады ма?

-Бүгінгі сабақтан қандай әсер алдың?

-Бүгін қандай әріппен таныстыңдар?

-Сс дыбысы басында келетін сөз ойлап айтыңдар?

Сыни ойлау. «Бала үні»

Бағалау

Рефлексия

«Білім гүлі» әдісі

Сабақ ұнады ма ?

Не білдім ?

Не білгім келеді ?

Ағашқа гүлдерді жабыстыру .



Ресурстар











Сұрақтар тізбесі










Бағдаршам



Суреттер

























суреттер




Видео



Сандық суреті

















әріптер









Жұмыс парақшасы









































































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
25.04.2021
626
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі