Сабақтың тақырыбы: С. Мәуленов. Дала жұлдызы | Мектеп: |
Күні: | Мұғалім: |
Сынып: 3 «д» | Қатысқан:20 | Қатыпағандар: |
Сабақта меңгерілетіндағдылық мақсаттар | Ы. Алтынсариннің алғаш рет қазақ даласында мектеп ашуы және шәкірттері мен еңбектерін жарыққа шығарушылар туралы оқып үйрену. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар білуге тиісті:Автордың өмірі мен шығармашылығы туралы біледі. |
| Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс:Тақырып мазмұнын түінуі тиіс |
| Кейбір оқушылар білуге тиіс:Автордың өзге де шығармаларын. |
Бұрыннан бар білімдері | Тапсырмаларды сатылай кешенді талдауды біледі. |
Жоспар |
Жоспарланғануақыттар | Жоспарланған уақыт (жаттығулар) | Ресурстар |
Басталуы | Психологиялық ахуал тудыруЕсте қалған қызықты оқиғаТоп дөңгеленіп отырып, қатысушыларға доп беріледі. Допты бір-біріне кезектесіп беріп, есте қалған қызықты оқиғаларды айтады.«Жаңбыр» сергіту сәтіЖыл мезгілдері арқылы топқа бөлуҚызығушылықты оятуВидеороликті тамашалау | Оқушылар қол, саусақ, аяқ, білек жаттығулары арқылы жауған жаңбырды, ағаш бейнелерін көрсетеді.Оқушылар «Көктем» және «Күз» болып екі топқа бөлінеді. |
Ортасы
| Жаңа сабақОқулықпен жұмысЭлектронды оқулықты тыңдату.Ойлануға түрткі сұрақтар.Топпен жұмыс.І топ: «Ы.Алтынсарин-қазақтың жарық жұлдызы» эссе жазу.ІІ топ: Есжанға бес жолды өлең құрастыру.ІІІ топ: Оқу, білім туралы мақал-мәтел айту.ІV топ: «жарық жұлдыз» деген сөз тіркесін пайдаланып,еркін жазу. | Автор портреті, дәптерлер. Электронды оқулықты тыңдап,тақырып қою.
|
Сергіту сәті | Тереңдет ойыңды,Тiк ұста бойыңды.Құстарға ұсайық,Қалықтап ұшайық.Шық алға оң қанат,Шық алға сол қанат,Шаршаған кездердеҚонайық жорғалап. | Сергіту жаттығуы жазылған парақша |
Аяқталуы | Кестені толтырады
| Сөздік жұмысын жүргізу. |
Үйге тапсырма: «Дала жұлдызы» әңгімесін оқып, мазмұнын айту. |
Дифференциациялау оқушыларға мейлінше қолдаукөрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырманықалайша түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалайша жоспарлайсыз?Талдау-жинақтау сұрақтары:1)Ы.Алтынсарин кім?2)Есжанды неге «Әнкенің баласы» деп атаған?3)Мәтінде Ыбырайдан сабақ алған тағы кімнің аты аталған?4)Ыбырайды неге «Жарық жұлдыз еді» деген? | Пәнаралық байланыс –Денсаулық пен қауіпсіздіктітексеру, АКТ |
РефлексияСабақтың мақсатымен оқу міндеттеріанық па?Бүгін оқушылар неүйренді?Сабақ қалай өтті,қандай деңгейдеөтті? |
Бүгінгі сабақ кызықты болды ма?
|
Дифференциялаужоспарым жүзегеасты ма?Тапсырмаларысәйкес болды ма?Уақыт дәлдігі қалайболды? Жоспарымақандай өзгерістеренгіздім? | |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1: Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау.2: Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1: Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу.2: Рефлексия.Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ? |