Материалдар / сабақ" Дұрыс және бұрыс бөлшектер, аралас сандар" 5 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

сабақ" Дұрыс және бұрыс бөлшектер, аралас сандар" 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
материал мектеп мұғалімдеріне арналған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Желтоқсан 2020
647
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақтың ақпараттық картасы.

Пән: Математика

Сынып: 5 «А»

Күні________________

Сабақтың тақырыбы: Дұрыс және бұрыс бөлшектер, аралас сандар

Сабақтың мақсаты: 5.1.1.14 дұрыс және дұрыс емес бөлшектер, аралас сандарды ажырату

Міндеттері:

  • 1.Білімділік: Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер туралы түсінік беру, олардың бір-бірінен айырмашылығын ажырата білуге үйрету.

2.Түзету – дамытушылық: ойлау, есте сақтау қабілетін дамыту.Тіл байлығын, сөздік қорларын молайту.

3.Тәрбиелік: ұқыптылыққа, жазу тәртібін сақтауға үйрету.  

Сабақтың көрнекілігі: Суреттер, сандар қатары, таратпа материалдар

Сабақтың барысы

Мұғалім мен оқушының іс - әрекеті

1, 2, 3 топ

Топтық және жеке жұмыс

4 топ

І.Ұйымдастыру

1.Амандасу. 2. Психологиялық бағыт беру:


кезеңі:

Амансыңба, Алтын күн! Амансыңба, Жер Ана!



Амансыңба, достарым! Сендерді көрсем қуанам.


ІІ. Негізгі бөлім: 1.Өткен тақырыпты сұрау:


1.«Жаңғалақтың жедел хаты» әдісі. Жедел хатпен келген мәліметтерді (жай бөлшектерді) оқиды


2. суреттегі дөңгелектердің қандай бөліктері боялған, салыстыр

3.

Сандарды өсу және кему ретімен жаз

4. сандарының ішінен артық санды тап

1 ден 20 дей1 ден 20

Дейін сана

2. Жаңа тақы-

рыпты түсіндіру:



1)Ия, дұрыс осы қатардағы артық сан 15/15. Осындай және алымы бөлімінен үлкен

бөлшектерді бұрыс бөлшектер деп айтамыз.

Жоғарыдағы берілген жай бөлшектерді үш топқа бөліп жазыңдар

2)1-топтағы алымы бөлімінен кіші, 2-алымы бөлімінен үлкен, 3- алымы бөліміне тең

1 топтағы дұрыс бөлшектер, 2, 3-топтағы бұрыс бөлшектер деп аталады



Дұрыс бөлшектер бірден кіші болады, бұрыс бөлшектер бірден үлкен болады

3) Дұрыс және бұрыс бөлшектерді бірмен салыстыру



4.Сергіту сәтін орындау.

Қайталайды




ІІІ.Бекіту:

5.Оқулықпен жұмыс: 56 бет, №3

57 бет, № 5



А) Сұрақтарға жауап беру



«Бағдаршам» әдісі, дұрыс бөлшек болса, жасыл түсті, бұрыс бөлшек болса, қызыл түсті, аралас сан болса сары түсті көтеру керек.

7/8, 7/7, 9/8, 7/10, 2/8, 7/13, 17/17, 32/8,11/5.

4 топ балалары басқа топтың балаларына еріп сурет салады.

ІV.Қорытынды

Дұрыс бөлшек дегеніміз не?

Бұрыс бөлшек дегеніміз не?

Дұрыс бөлшек бірден үлкен бола ма?

Бұрыс бөлшек бірден үлкен бола ма?

2. «Байқап қара»

Дөңгелекшелерде сызықтар бейнеленген. Бірінші дөңгелекшедегі сызықтардың екінші дөңгелекшелердегі сызықтардан айырмашылығын тап.


бөлім:



V.Сабақты аяқтау

Үйге:

Балаларды бағалау. Сау болыңдар.



















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!