Тексерілді:
___________
|
5.2А Ежелгі көшпелілер өмірі (8 сағат)
Сабақтың
тақырыбы: |
Мектеп: №14.Н.Оңдасынов ЖОМ Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағандар: |
|||||
|
Мұғалімнің аты – жөні Сералиева Д Сынып 5 |
Күні : |
|||||
|
|
|
|
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары |
5.2.2.3 – ежелгі тайпалардың қолданбалы өнер ерекшеліктерін сипаттау; 5.2.2.6 – көшпелілердің әлемдік өркениетке қосқан үлесін түсіну |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
қазақ әдебиеті |
|||||
|
Құндылықтарды дарытуы |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
|||||
|
АКТ дағдылары |
Іздену, қолдану,түсіну |
|||||
|
Тілдік міндеттер |
Пәндік лексика мен терминология: Киіз үй, қанат, шаңырақ, қолданбалы өнер, кепе, жертөле, қолданбалы өнер, ауыздық.
|
|||||
|
Алдыңғы білім |
Көшпелілік өмірдің қал ыптасуын біледі. |
|||||
|
Жоспар4 |
||||||
|
Уақытты жоспарлау |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс тапсырмалар |
Дерек көздері |
||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасы Гүл сыйла әдісі
|
Қазақстан тарихы 5 сынып Жалпы білім беретін мектептің 5 сыныбына арналған оқулық Б.Е.Көмекбаев Т.С.Жұмағанбетов К.С.Игілікова Алматы Атамұра 2017ж Қазақстан тарихынан әңгімелер Ж.О.Артықбаев Ә.Ә.Сабданбекова Е.А.ӘбілАлматы Атамұра 2015 |
||||
|
Сабақтың ортасы |
Ой қозғау Оқушыларға бейне материал көрсетіледі "Ғажайып туынды" - Киіз үй https://www.youtube.com/watch?v=5vTC7isnZCU
Балалар бұл суреттерден нені көре аламыз? Б Т Киіз үй
1 топ – Көшпелілердің негізгі баспанасы 2 топ – Қазақ халқының ұлттық қолөнері, үй жиһаздары 3 топ – Киіз үй бөліктеріне байланысты мақал – мәтел,бата тілектер мен тиым сөздер Дискриптор Көшпелілердің негізгі баспанасы киіз үй екенін біледі Қазақ халқының ұлттық қолөнері мен үй жиһаздарын атай алады Киіз үй бөліктеріне байланысты мақал – мәтел , бата тілектер мен тиым сөздерді жаза біледі Ж. Зәулім үй әдісі
Т Семантикалық карта
Бағдаршам әдісі арқылы кері байланыс беру |
"Ғажайып туынды" - Киіз үй https://www.youtube.com/watch?v=5vTC7isnZCU суреттер плакат маркер Жеке жұмыс Семантикалық карта |
||||
|
Соңы |
Ж Зәулім үй әдісі Сұрақтарға жауап беру арқылы зәулім үйді тұрғызады. Кері байланыс Ағаш көркі жапырақ Сабақ ұнаса жасыл жапырақ ,орташа ұнаса қоңыр жапырақ жабыстырады. |
Үй бөлшектерінің суреттері жапырақтар |
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Дифференциация – Сіз қолдауды көбірек көрсетуді қалай ұйымдастырасыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлайсыз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай қалай ұйымдастырасыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік |
||||
|
Сабақтың мазмұнын жеңілдету жолдарын қарастыру. Мысалы, оқушыларға өз ойларын кластер түрінде, қолданады. Топтық жұмыс кезінде мұғалім әрбір оқушыға немесе топқа қолдау көресету мүмкіндігі бар. Топтық жұмыс кезінде әлді оқушылар әлсіз оқушыларға қолдау көрсетеді |
Жоғарыда тізбектелген барлық әрекеттер қалыптастырушы бағалау мүмкіндіктерін береді, өйткені мұғалім әрбір оқушы және топты қолдауға мүмкіндігі бар. Тең бағалау мүмкіндіктері бар, алдына берілген немесе сыныппен ортақ талқылау негізінде құрастырылған критерийлер негізінде оқушыларға бір-бірін бағалау мүмкіндіктері бар |
Қауіпсіздік ережелерін сақтау |
||||
|
Сабақтың рефлексиясы |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? ОМ барлық оқушылар қол жеткізді ме? Менің дайындаған дифференциациям жүзеге асты ма? Уақытты ұтымды пайдана алдым ба? Сабақ жоспарынан ауытқушылықтар болды ма? Неліктен? |
Төмендегі орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сұрақтардың ішінен Сіздің сабағыңызға қатысы бар ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіздер? |
|||||
|
|
||||||
|
Жалпы бағалау |
||||||
|
Сабақтың қандай екі аспектісі сәтті өтті (оқу туралы да, оқыту туралы да ойланыңыз)? 1: 2: |
||||||
|
Қандай екі жағдайда сабақтың тиімділігі арта түсер еді (оқу туралы да, оқыту туралы да ойланыңыз)? 1: 2: |
||||||
|
Сабақ барысында келесі сабаққа дайындалуда ескеретіндей сынып туралы немесе жеке оқушы туралы қандай да бір қажетті ақпарат алдым ба? |
||||||
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспар "Ежелгі көшпелілердің материалдық мәдениеті"
Сабақ жоспар "Ежелгі көшпелілердің материалдық мәдениеті"
Тексерілді:
___________
|
5.2А Ежелгі көшпелілер өмірі (8 сағат)
Сабақтың
тақырыбы: |
Мектеп: №14.Н.Оңдасынов ЖОМ Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағандар: |
|||||
|
Мұғалімнің аты – жөні Сералиева Д Сынып 5 |
Күні : |
|||||
|
|
|
|
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары |
5.2.2.3 – ежелгі тайпалардың қолданбалы өнер ерекшеліктерін сипаттау; 5.2.2.6 – көшпелілердің әлемдік өркениетке қосқан үлесін түсіну |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
қазақ әдебиеті |
|||||
|
Құндылықтарды дарытуы |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
|||||
|
АКТ дағдылары |
Іздену, қолдану,түсіну |
|||||
|
Тілдік міндеттер |
Пәндік лексика мен терминология: Киіз үй, қанат, шаңырақ, қолданбалы өнер, кепе, жертөле, қолданбалы өнер, ауыздық.
|
|||||
|
Алдыңғы білім |
Көшпелілік өмірдің қал ыптасуын біледі. |
|||||
|
Жоспар4 |
||||||
|
Уақытты жоспарлау |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс тапсырмалар |
Дерек көздері |
||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасы Гүл сыйла әдісі
|
Қазақстан тарихы 5 сынып Жалпы білім беретін мектептің 5 сыныбына арналған оқулық Б.Е.Көмекбаев Т.С.Жұмағанбетов К.С.Игілікова Алматы Атамұра 2017ж Қазақстан тарихынан әңгімелер Ж.О.Артықбаев Ә.Ә.Сабданбекова Е.А.ӘбілАлматы Атамұра 2015 |
||||
|
Сабақтың ортасы |
Ой қозғау Оқушыларға бейне материал көрсетіледі "Ғажайып туынды" - Киіз үй https://www.youtube.com/watch?v=5vTC7isnZCU
Балалар бұл суреттерден нені көре аламыз? Б Т Киіз үй
1 топ – Көшпелілердің негізгі баспанасы 2 топ – Қазақ халқының ұлттық қолөнері, үй жиһаздары 3 топ – Киіз үй бөліктеріне байланысты мақал – мәтел,бата тілектер мен тиым сөздер Дискриптор Көшпелілердің негізгі баспанасы киіз үй екенін біледі Қазақ халқының ұлттық қолөнері мен үй жиһаздарын атай алады Киіз үй бөліктеріне байланысты мақал – мәтел , бата тілектер мен тиым сөздерді жаза біледі Ж. Зәулім үй әдісі
Т Семантикалық карта
Бағдаршам әдісі арқылы кері байланыс беру |
"Ғажайып туынды" - Киіз үй https://www.youtube.com/watch?v=5vTC7isnZCU суреттер плакат маркер Жеке жұмыс Семантикалық карта |
||||
|
Соңы |
Ж Зәулім үй әдісі Сұрақтарға жауап беру арқылы зәулім үйді тұрғызады. Кері байланыс Ағаш көркі жапырақ Сабақ ұнаса жасыл жапырақ ,орташа ұнаса қоңыр жапырақ жабыстырады. |
Үй бөлшектерінің суреттері жапырақтар |
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Дифференциация – Сіз қолдауды көбірек көрсетуді қалай ұйымдастырасыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлайсыз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай қалай ұйымдастырасыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік |
||||
|
Сабақтың мазмұнын жеңілдету жолдарын қарастыру. Мысалы, оқушыларға өз ойларын кластер түрінде, қолданады. Топтық жұмыс кезінде мұғалім әрбір оқушыға немесе топқа қолдау көресету мүмкіндігі бар. Топтық жұмыс кезінде әлді оқушылар әлсіз оқушыларға қолдау көрсетеді |
Жоғарыда тізбектелген барлық әрекеттер қалыптастырушы бағалау мүмкіндіктерін береді, өйткені мұғалім әрбір оқушы және топты қолдауға мүмкіндігі бар. Тең бағалау мүмкіндіктері бар, алдына берілген немесе сыныппен ортақ талқылау негізінде құрастырылған критерийлер негізінде оқушыларға бір-бірін бағалау мүмкіндіктері бар |
Қауіпсіздік ережелерін сақтау |
||||
|
Сабақтың рефлексиясы |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? ОМ барлық оқушылар қол жеткізді ме? Менің дайындаған дифференциациям жүзеге асты ма? Уақытты ұтымды пайдана алдым ба? Сабақ жоспарынан ауытқушылықтар болды ма? Неліктен? |
Төмендегі орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сұрақтардың ішінен Сіздің сабағыңызға қатысы бар ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіздер? |
|||||
|
|
||||||
|
Жалпы бағалау |
||||||
|
Сабақтың қандай екі аспектісі сәтті өтті (оқу туралы да, оқыту туралы да ойланыңыз)? 1: 2: |
||||||
|
Қандай екі жағдайда сабақтың тиімділігі арта түсер еді (оқу туралы да, оқыту туралы да ойланыңыз)? 1: 2: |
||||||
|
Сабақ барысында келесі сабаққа дайындалуда ескеретіндей сынып туралы немесе жеке оқушы туралы қандай да бір қажетті ақпарат алдым ба? |
||||||
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз
















