Сабақ жоспар "Ежелгі көшпелілердің материалдық мәдениеті"

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Сабақ жоспар "Ежелгі көшпелілердің материалдық мәдениеті"

Материал туралы қысқаша түсінік
көмегі көп мен үшін
Материалдың қысқаша нұсқасы

Тексерілді:


___________

5.2А Ежелгі көшпелілер өмірі (8 сағат)


Сабақтың тақырыбы:
Ежелгі көшпелілердің материалдық мәдениеті


Мектеп: №14.Н.Оңдасынов ЖОМ

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Мұғалімнің аты – жөні Сералиева Д

Сынып 5

Күні :




Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары

5.2.2.3 – ежелгі тайпалардың қолданбалы өнер ерекшеліктерін сипаттау;

5.2.2.6 – көшпелілердің әлемдік өркениетке қосқан үлесін түсіну

Сабақтың мақсаттары

  • Ежелгі тайпалардың қолданбалы өнер ерекшеліктерін сипаттау

  • Көшпелілердің әлемдік өркениетке қосқан үлесін анықтау

  • Материалдық және рухани мәдениетті ажырата отырып жіктеу

Бағалау критерийлері

  • Ежелгі тайпалардың қолданбалы өнері және әлемдік өркениетке қосқан үлесі жайлы біледі

  • Материалдық және рухани мәдениетті ажырата отырып жіктейді

Пәнаралық байланыс

қазақ әдебиеті

Құндылықтарды дарытуы

Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы

АКТ дағдылары

Іздену, қолдану,түсіну

Тілдік міндеттер

Пәндік лексика мен терминология:

Киіз үй, қанат, шаңырақ, қолданбалы өнер, кепе, жертөле, қолданбалы өнер, ауыздық.

  • Көшпелілер баспанасының ерекшелігі неде?

  • Киіз үйлер үлкен – кішілігіне қарай қалай бөлінеді?

  • Көшпелілердің әлемдік өркениетке қосқан үлесі қандай? Неліктен олай ойлайсың?

Алдыңғы білім

Көшпелілік өмірдің қал ыптасуын біледі.

Жоспар4

Уақытты жоспарлау

Жоспар бойынша орындалуы тиіс тапсырмалар

Дерек көздері

Сабақтың басы










Ұйымдастыру кезеңі

Үй тапсырмасы Гүл сыйла әдісі

  1. Отырықшы-

  2. Оңтүстік,Батыс Қазақстан –

  3. Көшпелі –

  4. Тебіндеу –

  5. Жартылай көшпелі –

  6. Өнім айырбасы -



Қазақстан тарихы 5 сынып

Жалпы білім беретін мектептің 5 сыныбына арналған оқулық

Б.Е.Көмекбаев

Т.С.Жұмағанбетов

К.С.Игілікова

Алматы Атамұра 2017ж

Қазақстан тарихынан әңгімелер

Ж.О.Артықбаев

Ә.Ә.Сабданбекова

Е.А.ӘбілАлматы Атамұра 2015


Сабақтың ортасы
























Ой қозғау

Оқушыларға бейне материал көрсетіледі

"Ғажайып туынды" - Киіз үй

https://www.youtube.com/watch?v=5vTC7isnZCU

Балалар бұл суреттерден нені көре аламыз?

БПрямая со стрелкой 1 Прямая со стрелкой 3 алалар бүгінгі сабақтын тақырыбы қандай болуы мүмкін?

ТБлок-схема: альтернативный процесс 1

Киіз үй


Кластер әдісі


Прямая со стрелкой 2 Прямая со стрелкой 4

1 топ – Көшпелілердің негізгі баспанасы

2 топ – Қазақ халқының ұлттық қолөнері, үй жиһаздары

3 топ – Киіз үй бөліктеріне байланысты мақал – мәтел,бата тілектер мен тиым сөздер

Дискриптор

Көшпелілердің негізгі баспанасы киіз үй екенін біледі

Қазақ халқының ұлттық қолөнері мен үй жиһаздарын атай алады

Киіз үй бөліктеріне байланысты мақал – мәтел , бата тілектер мен тиым сөздерді жаза біледі

Ж. Зәулім үй әдісі



Т Семантикалық карта

Бағдаршам әдісі арқылы кері байланыс беру



"Ғажайып туынды" - Киіз үй

https://www.youtube.com/watch?v=5vTC7isnZCU


суреттер







плакат

маркер








Жеке жұмыс





Семантикалық карта

Соңы








Ж Зәулім үй әдісі Сұрақтарға жауап беру арқылы зәулім үйді тұрғызады.


Кері байланыс Ағаш көркі жапырақ

Сабақ ұнаса жасыл жапырақ ,орташа ұнаса қоңыр жапырақ жабыстырады.


Үй бөлшектерінің суреттері



жапырақтар

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз қолдауды көбірек көрсетуді қалай ұйымдастырасыз?

Сіз қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлайсыз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай қалай ұйымдастырасыз?





Денсаулық және қауіпсіздік

Сабақтың мазмұнын жеңілдету жолдарын қарастыру. Мысалы, оқушыларға өз ойларын кластер түрінде, қолданады. Топтық жұмыс кезінде мұғалім әрбір оқушыға немесе топқа қолдау көресету мүмкіндігі бар. Топтық жұмыс кезінде әлді оқушылар әлсіз оқушыларға қолдау көрсетеді


Жоғарыда тізбектелген барлық әрекеттер қалыптастырушы бағалау мүмкіндіктерін береді, өйткені мұғалім әрбір оқушы және топты қолдауға мүмкіндігі бар.

Тең бағалау мүмкіндіктері бар, алдына берілген немесе сыныппен ортақ талқылау негізінде құрастырылған критерийлер негізінде оқушыларға бір-бірін бағалау мүмкіндіктері бар

Қауіпсіздік ережелерін сақтау

Сабақтың рефлексиясы

Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? ОМ барлық оқушылар қол жеткізді ме? Менің дайындаған дифференциациям жүзеге асты ма? Уақытты ұтымды пайдана алдым ба? Сабақ жоспарынан ауытқушылықтар болды ма? Неліктен?

Төмендегі орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сұрақтардың ішінен Сіздің сабағыңызға қатысы бар ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіздер?












Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі сәтті өтті (оқу туралы да, оқыту туралы да ойланыңыз)?

1:



2:




Қандай екі жағдайда сабақтың тиімділігі арта түсер еді (оқу туралы да, оқыту туралы да ойланыңыз)?

1:



2:


Сабақ барысында келесі сабаққа дайындалуда ескеретіндей сынып туралы немесе жеке оқушы туралы қандай да бір қажетті ақпарат алдым ба?









Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
17.12.2020
502
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі