Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
"Сабақ жоспар Көбейту және бөлу" 4 сынып
Материал туралы қысқаша түсінік
Көбейту және бөлу. Үш таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу, көбейту
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
961
0 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Математика пәнінен қысқа мерзімді жоспар
Тексерілді:
Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспарТексерілді:
Әдебиеттік оқу пәнінен қысқа мерзімді жоспар
Тексерілді:
Тексерілді:
Күні | 14.12.17 | ||
Тақырыбы | Көбейту және бөлу. 643 ∙ 200 және 128600: 200 | ||
Мақсаты | 643∙ 200 , 128600 : 200 түріндегі есептеу тәсілімен оқушыларды таныстыру. Сәйкес қалдықты табуды пысықтау. | ||
Міндеті | Оқушылар жұппен, жеке есеп шығаруға дағдыланады.Ұйымшылдыққа, ауызбіршілікке, бірін-бірі сыйлай білуге тәрбиеленеді. | ||
Күтілетін нәтиже | Үш таңбалы санды екі таңбалы саңға көбейте, бөлем біледі. Бірін-бірі тыңдап әрі еркін сөйлеп үйренеді. Шығармашылық қабілеті артады. | ||
Ресурстар | Оқулық, әр түрлі суреттер, сызба | ||
Әдіс - тәсілдер | «Бірге ойлаймыз» әдісі, «Табыс сатысы» әдісі, диалог, топтық жұмыс, жеке жұмыс, жұптық жұмыс | ||
Сабақ жоспары | |||
Сабақтың жүрісі | Уақыт | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті |
Ұйымдастыру | 2мин | АмандасуПсихологиялық дайындықКүн мен сені сүйемін,Саған бас иемін.Жылу бер, бақыт бер,Мейірім мен шабыт бер. | |
Үй тапсырмасы | Мин | ||
Қызығушылығын ояту | 8мин | «Бірге ойлаймыз» әдісі | Сұрақтарға жауап береді |
Негізгі бөлім | 25мин | 1.Оқулықпен жұмыс№3. Тақтамен жұмыс732*300 219600:300 823*200128*600 76800:600 465*500№4. Қалдықпен бөлуді орында219612:300=732(қ) 21605:300=72(қ5) 21739:300=72(қ139) №5. Есепті шығар:Әсем , Дастан 8 ойыншық сатып алдыӘсем - 2400 тгДастан – 1600 тг төледіОйыншық бағасы - ?Ш: 2400:8=300 1600:8=200Ойыншықтың бағасы 300 тг№9.Есепте:757*800=605600 58*300=17400 8кг:100=81200*600 =720000 40800:800=51 4кг:50=82м 20см*20 =4400 3км 600м*7=25200 240г:60=43. Шығармашылық тапсырма23 жылдан соң әкесі 72 – д, баласы 36-да, яғни әкесі баласынан 2 есе үлкен | Топтық, жеке, жұптық, тақтамен жұмыс жүргізеді Шығармашылық тапсырма орындайды |
Рефлексия Сабақты бекіту | 6мин | «Табыс сатысы» әдісі1 - баспалдағы Мен.............. БІЛЕМІН 2 - баспалдағы Мен.................. ТҮСІНЕМІН 3 - баспалдағы Мен............. ЖАСАЙ АЛАМЫН | Сұрақтарға жауап береді |
Сабақты бағалау | 3мин | Формативті бағалау | |
Үйге тапсырма | 1мин | -9бет, № 131 бет |
Күні | 14.12.17 | |
Сабақтың тақырыбы | Біріккен сөздер | |
Сілтеме | Қазақ тілі оқулығының әдістемесі | |
Сабақтың жабдығы | 1.Біріккен сөз туралы түсінік бере отырып,кейбір сөздердің бірнеше түбірлерден құралып, бірігіп жазылатынын мысалдар арқылы түсіндіру. 2.Ауызша,жазбаша тілдерін дамыту, сөздік қорын, байланыстырып сөйлеуін,шығармашылық қабілетін арттыру. Топпен шығармашылық жұмыс істеуге үйрету. 3.Оқушыларды ұқыптылыққа, ізденімпаздыққа, жинақылыққа, сауаттылыққа әрі көркем жазуға тәрбиелеу. Сабақтың әдісі: диалогтік әдісКөрнекілігі: сызба, суреттер | |
Жалпы мақсаттар | ||
Оқыту нәтижесі | ||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |
Ынтымақтастық атмосферасы | Күн мен сені сүйемін,Саған бас иемін.Жылу бер, шабыт бер,Мейірім мен шаттық бер. | |
Үй тапсырмасы | 13 – жаттығу жұмысы, ереже жаттау | |
Қызығушылығын ояту | Ребус шешуШешуі: асқабақ, ақбөкен, алтыбақан-Әр қатарға әр түрлі ребус беру-Шыққан сөзге жұмбақ құрастыру, сипаттау, әңгімелеу. | |
Мағынаны тану | Оқулықпен жұмыс16-ж. Терме диктантЖарқабақ, жаркент, автожол, Қапшағай, Сарыөзек, теміржол.17- Жеке жұмыс-Мәтінді көшіріп жазып, біріккен сөздерді табу.18-ж. Тақтамен жұмыс-Сөйлемдерді көшіріп жазып, біріккен сөздердің астын сызу.Мысалы: Аққу19-ж. Жұмбақпен жұмыс-Жұмбақтың шешуін тауып, қала атын жаз. | |
Сергіту сәті | « Қағып ал да жауап бер» ойынын ойнайды. | |
Ой толғаныс | «Сен білесің бе?» айдары-Мәтіннен біріккен сөздерді теріп жаз. Оларың мағынасын түсіндір.Қосымша тапсырмалар орындату | |
Үй тапсырмасы | 18 – жаттығу жұмысы,ереже жаттау | Күнделіктеріне жазады |
Бағалау | Формативті бағалау | |
Кері байланыс | Стикер арқылы диалог | |
Әдебиеттік оқу пәнінен қысқа мерзімді жоспар
Күні | 13.12.17 | |
Сабақтың тақырыбы | С. Бақбергенов Құрманғазы | |
МақсатыКүтілетін нәтижеСабақтың жабыдығы | Күй атасы- Құрманғазының өмірімен таныстырып, әңгіменің идеялық мазмұнын ашып ,негізгі ойды ұғындыру. Ой қозғау стратегиясын пайдалана отырып, оқушыларға сұрақ қою арқылы жан-жақты ойлату, ой-өрісін ,тілдік қорын, шығармашылық қабілеттерін дамыту . Өнерге ,білімге деген құштарлықтарын арттыру, ұлы тұлғалар еңбегінбағалай білуге ,үлгі алуға және әділетті болуға тәрбиелеу.Көрнекілігі:портретСабақтың әдісі:ой толғау ,баяндау ,оқыту ,шығармашылықжұмыс және жұппен жұмыс. | |
Психологиялық дайындық | Біз балдырған баламыз,Құстай қанат қағамыз.Дүниені аралап,Оқып білім аламыз. | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
Үй тапсырмасы | Үй жұмысын сұрау-Құрманғазы туралы мәлімет беру-Сәуірбек Бақбергенов туралы мәлімет беру-Мәтінді әңгімелеу | |
Мағынаны тану | 1.Топтық жұмыс1 қатар. Сағырбаевті тұтқындау. Диолог түрінде. 2 қатар. Динаның көңіл-күйі. 3 қатар. Күйшінің аманаты.Әр қатар орындаған жұмыстары туралы айтып береді.2. Сергіту сәті-Құрманғазының «Қайран шешем» күйін тыңдау-Өз ойларын баяндау3.Сұрақ- тапсырмалармен жұмыс1. Құрманғазы Динаға қандай әңгіме айтты?2. Күйшінің бұл әңгімесінен оның өмірі жөнінде не түсіндің?3. Құрманғазының анасына арнап шығарған күйі қалай аталады?Бұл күйді қай кезде шығарған?4. Күйшіні не үшін тұтқынға алды деп ойлайсың?5.Дәптермен жұмыс. Құрманғазының анасы туралы ойларын жаздырту. | |
Ой толғаныс | ||
Үйге тапсырма | ||
Бағалау | ||
Бағалау | Формативті бағалау | |
Үйге тапсырма | Мәтін бойынша тест тапсырмасын құрастырып келу | |
Кері байланыс | Стикермен диалог |
Күні | 08.12.17 | ||
Сабақтың атауы | Сабаннан жасалған панно | ||
Сілтеме | Еңбек оқулығының әдістемесі | ||
Сабақтың жабдығы | Мақсаты: Оқушыларға табиғи материалдар туралы түсінік беру, олардан жасалатын бұйымдар, оларды кептіру жолдарын ұғындыру, сабаннан панно жасауды үйрету. Ойлау қабілеттерін дамыту.Әдемілікке, жинақылыққа тәрбиелеу. Сабақтың типі: аралас сабақӘдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, көрнекілікКөрнекілігі: әр түрлі кепкен өсімдіктерден жасалған паннолар. Қажетті материалдар мен құралдар: кептірілген сабан. | ||
Жалпы мақсаттарОқыту нәтижесі | |||
Топқа бөлу | Сыныпты жыл мезгілдеріне қарай төрт топқа бөлу. Күз айында туылғандар 1 - топ, қыс айында дүниеге келгендер 2 - топ, көктем айындағылар 3 - топ, жаз айындағылар 4 - топ болып бөлінеді. | ||
Ынтымақтастық атмосферасы | Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Мұғалім келесі оқушыға үлкен жүректі ұсынып тұрып,бүгінгі күніне сәттілік тілейді. Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады. | Оқушылар мұғаліммен қосылып тақпақты айтады | |
Қызығушылықты ояту | а) мұғалімнің түсіндірмесі. Табиғи материалдарға талдың қабығы, бұтақтар, тал түбірі, құм, жапырақ, гүл күлтелері, кепкен жемістер, сабан, т.б. жатады. Мұндай материал түрлерінен панно, коллаж, икебана, ойыншықтар, қораптар, сурет жақтаушаларын, себеттер жасайды.Қандай да бір бұйым жасамас бұрын оған материалдарды дайындап алу қажет.Ол үшін қолданатын материалды тазалап, кептіріп алады. Кептіру жолдары әр түрлі. Мысалы «икебана» жасау үшін өсімдіктерді сол қалпында түбін жіппен байлап, іліп қояды.Сабаннан бұйым құрастыру үшін оның ұзындығын бірдей етіп кесіп алып, панно жасауға болады.Сондай-ақ әр түрлі дән, жаңғақ, бүрлерімен жануарларды, құстарды, көбелектерді,т.б.бейнелеп, ерекше композиция құрастыра аламыз. Бүгін сендермен сабаннан панно жасап үйренеміз. | ||
Мағынаны тану | |||
Сергіту сәті | Оң қолымда бес саусақСол қолымда бес саусақБесті беске қосайықҚатты-қатты соғайық. | Оқушылар денелерін жатықтырады | |
Ой толғаныс | 1.Оқулықпен жұмыс. Іштей,тізбектей оқыту. 2.Сұрақ-жауап3.Практикалық жұмыс. Жұмыстың орындалу реті:«Табиғат көрінісі» панносын қағаз бетіне саламыз.Сурет үстіне калька қағазын қойып, суретті айналдыра сызып көшірмесін калька бетіне түсіреміз. Дайын болған сабанның ішкі бетіне ПВА желімін жағып, калька бетіндегі сурет бейнесіне қатарлап жапсырамыз.Суретті сабанмен толық желімдеп шығамыз. Суретті сабанмен толық жапсырмалап болған соң, желімді кептіреміз. Кепкеннен кейін сурет бейнесін калька қағазының екінші бетінде көрініп тұрған сызықтары бойынша қиып аламыз. Қиып алынған бейнені панно негізіне калька қағазы жағына желім жағып, екінші рет желімдеу технологиясын орындаймыз. Нәтижесінде «Табиғат көрінісі» панносы дайын болады. | ||
Үй тапсырмасы | Сабаннан панно жасап үйрену | Күнделіктеріне жазады | |
Бағалау | Оқушылардың еңбегін салыстыра отырып, бағалау. | Парақшаларды толтырады | |
Кері байланыс |
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)