«Бекітемін»: Н. Бейсбаева
|
ҰМЖ. 9 - бөлім. Тыныс алу |
Күні: 20.12.2018 ж |
Сыныбы: 7 |
Мектеп: №142 |
Пәні: Биология |
||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Ә.Ш. Сыздықбаева |
Оқушы саны: 10 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
27. Адамның тыныс алу мүшелері |
|||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
7.1.4.5 - адамның тыныс алу мүшелерінің құрылыс ерекшеліктерін танып білу |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: адамның тыныс алу мүшелерінің құрылыс ерекшеліктері туралы танып біледі |
|||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: адамның тыныс алу мүшелерінің құрылыс ерекшеліктері туралы сипаттайды |
||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: адамның тыныс алу мүшелерінің құрылыс ерекшеліктерін салыстырады, ажыратады, талдайды |
||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну
|
|||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қормен терминдер: ауа өтетін жол; мұрын, ауыз қуыстары; жұтқыншақ, көмекей, кеңірдек, бронхылар, бронхиолалар, диафрагма Альвеола- -alveoli- альвеолы Бронхылар-broncheol-бронхи жұп өкпе-lungs-легкие плевра-pleura-плевра мұрын қуысы-nasal cavity-носовая полость кеңірдек-trachea-трахея спирометр-spirometr-спирометр |
|||||||||||||||||
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Тыныс алу ағзаға не үшін маңызды? |
||||||||||||||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? Сіз Мұрын қуысының тыныс алуда маңызды деп айта аласыз ба? |
||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Сын тұрғысынан ойлауды дамыту, топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, ынтымақтастық қарым - қатынас орнату, бір - бірінің пікірін тыңдау, өзгенінің жұмысын бағалау, кері байланыс орнату, сараланған тапсырмалар орындау, өмір бойы білім алуға дайын болу |
|||||||||||||||||
|
Пəнаралық байланыс |
Анатомия |
|||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Слайдтар |
|||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Жануарлардың тыныс алу мүшелері туралы біледі |
|||||||||||||||||
|
С а б а қ ж о с п а р ы |
||||||||||||||||||
|
Жоспарлан- ған уақыт |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлер |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Жымию арқылы жайлы ахуал тудыру, «Сен Маған, Мен Саған». |
Имоция (мимика) |
||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын сұрау: «Шеңбер» стратегиясы |
Шеңбер жасау |
|||||||||||||||||
|
Ортасы |
Оқулықпен жұмыс. «Графикалық органайзер» әдісі (Берілген тапсырма (сұрақ) бойынша әрбір оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып, жұп болып пікірлерімен бөліседі; бұл бүкіл топтық талқылауға ұласады)
О Жұптас – жұптық жұмыс («4 мезгіл»; күз – қыс, көктем – жаз) Бөліс – топтық жұмыс («Ара ұяшықтары» бірігу; 1,2,3,4)
Постер қорғау. Бағалау: 1,2,3 |
Оқулық, дәптермен жұмыс Қима қағаздар А4, түрлі түсті қаламдар, Суреттер
|
||||||||||||||||
|
Сәйкестендіру кестесін толтыру.
|
|
|||||||||||||||||
|
Аяқталуы |
Үйге тапсырма: тақырыпты оқу |
Стикерлер |
||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс |
||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1.
2.
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1.
2.
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|
||||||||||||||||||
|
Альвеола |
альвеолы |
alveoli |
|
Бронхылар |
бронхи |
broncheol |
|
жұп өкпе |
легкие |
lungs |
|
плевра |
плевра |
pleura |
|
мұрын қуысы |
носовая полость |
nasal cavity |
|
кеңірдек |
трахея |
trach ea |
|
спирометр |
спирометр |
spirometr |
|
Альвеола |
альвеолы |
alveoli |
|
Бронхылар |
бронхи |
broncheol |
|
жұп өкпе |
легкие |
lungs |
|
плевра |
плевра |
pleura |
|
мұрын қуысы |
носовая полость |
nasal cavity |
|
кеңірдек |
трахея |
trach ea |
|
спирометр |
спирометр |
spirometr |
|
Альвеола |
альвеолы |
alveoli |
|
Бронхылар |
бронхи |
broncheol |
|
жұп өкпе |
легкие |
lungs |
|
плевра |
плевра |
pleura |
|
мұрын қуысы |
носовая полость |
nasal cavity |
|
кеңірдек |
трахея |
trach ea |
|
спирометр |
спирометр |
spirometr |
|
Альвеола |
альвеолы |
alveoli |
|
Бронхылар |
бронхи |
broncheol |
|
жұп өкпе |
легкие |
lungs |
|
плевра |
плевра |
pleura |
|
мұрын қуысы |
носовая полость |
nasal cavity |
|
кеңірдек |
трахея |
trach ea |
|
спирометр |
спирометр |
spirometr |
|
Альвеола |
альвеолы |
alveoli |
|
Бронхылар |
бронхи |
broncheol |
|
жұп өкпе |
легкие |
lungs |
|
плевра |
плевра |
pleura |
|
мұрын қуысы |
носовая полость |
nasal cavity |
|
кеңірдек |
трахея |
trach ea |
|
спирометр |
спирометр |
spirometr |
|
Альвеола |
альвеолы |
alveoli |
|
Бронхылар |
бронхи |
broncheol |
|
жұп өкпе |
легкие |
lungs |
|
плевра |
плевра |
pleura |
|
мұрын қуысы |
носовая полость |
nasal cavity |
|
кеңірдек |
трахея |
trach ea |
|
спирометр |
спирометр |
spirometr |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
сабақ жоспары
сабақ жоспары
«Бекітемін»: Н. Бейсбаева
|
ҰМЖ. 9 - бөлім. Тыныс алу |
Күні: 20.12.2018 ж |
Сыныбы: 7 |
Мектеп: №142 |
Пәні: Биология |
||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Ә.Ш. Сыздықбаева |
Оқушы саны: 10 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
27. Адамның тыныс алу мүшелері |
|||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
7.1.4.5 - адамның тыныс алу мүшелерінің құрылыс ерекшеліктерін танып білу |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: адамның тыныс алу мүшелерінің құрылыс ерекшеліктері туралы танып біледі |
|||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: адамның тыныс алу мүшелерінің құрылыс ерекшеліктері туралы сипаттайды |
||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: адамның тыныс алу мүшелерінің құрылыс ерекшеліктерін салыстырады, ажыратады, талдайды |
||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну
|
|||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қормен терминдер: ауа өтетін жол; мұрын, ауыз қуыстары; жұтқыншақ, көмекей, кеңірдек, бронхылар, бронхиолалар, диафрагма Альвеола- -alveoli- альвеолы Бронхылар-broncheol-бронхи жұп өкпе-lungs-легкие плевра-pleura-плевра мұрын қуысы-nasal cavity-носовая полость кеңірдек-trachea-трахея спирометр-spirometr-спирометр |
|||||||||||||||||
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Тыныс алу ағзаға не үшін маңызды? |
||||||||||||||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? Сіз Мұрын қуысының тыныс алуда маңызды деп айта аласыз ба? |
||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Сын тұрғысынан ойлауды дамыту, топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, ынтымақтастық қарым - қатынас орнату, бір - бірінің пікірін тыңдау, өзгенінің жұмысын бағалау, кері байланыс орнату, сараланған тапсырмалар орындау, өмір бойы білім алуға дайын болу |
|||||||||||||||||
|
Пəнаралық байланыс |
Анатомия |
|||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Слайдтар |
|||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Жануарлардың тыныс алу мүшелері туралы біледі |
|||||||||||||||||
|
С а б а қ ж о с п а р ы |
||||||||||||||||||
|
Жоспарлан- ған уақыт |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлер |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Жымию арқылы жайлы ахуал тудыру, «Сен Маған, Мен Саған». |
Имоция (мимика) |
||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын сұрау: «Шеңбер» стратегиясы |
Шеңбер жасау |
|||||||||||||||||
|
Ортасы |
Оқулықпен жұмыс. «Графикалық органайзер» әдісі (Берілген тапсырма (сұрақ) бойынша әрбір оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып, жұп болып пікірлерімен бөліседі; бұл бүкіл топтық талқылауға ұласады)
О Жұптас – жұптық жұмыс («4 мезгіл»; күз – қыс, көктем – жаз) Бөліс – топтық жұмыс («Ара ұяшықтары» бірігу; 1,2,3,4)
Постер қорғау. Бағалау: 1,2,3 |
Оқулық, дәптермен жұмыс Қима қағаздар А4, түрлі түсті қаламдар, Суреттер
|
||||||||||||||||
|
Сәйкестендіру кестесін толтыру.
|
|
|||||||||||||||||
|
Аяқталуы |
Үйге тапсырма: тақырыпты оқу |
Стикерлер |
||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс |
||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1.
2.
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1.
2.
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|
||||||||||||||||||
|
Альвеола |
альвеолы |
alveoli |
|
Бронхылар |
бронхи |
broncheol |
|
жұп өкпе |
легкие |
lungs |
|
плевра |
плевра |
pleura |
|
мұрын қуысы |
носовая полость |
nasal cavity |
|
кеңірдек |
трахея |
trach ea |
|
спирометр |
спирометр |
spirometr |
|
Альвеола |
альвеолы |
alveoli |
|
Бронхылар |
бронхи |
broncheol |
|
жұп өкпе |
легкие |
lungs |
|
плевра |
плевра |
pleura |
|
мұрын қуысы |
носовая полость |
nasal cavity |
|
кеңірдек |
трахея |
trach ea |
|
спирометр |
спирометр |
spirometr |
|
Альвеола |
альвеолы |
alveoli |
|
Бронхылар |
бронхи |
broncheol |
|
жұп өкпе |
легкие |
lungs |
|
плевра |
плевра |
pleura |
|
мұрын қуысы |
носовая полость |
nasal cavity |
|
кеңірдек |
трахея |
trach ea |
|
спирометр |
спирометр |
spirometr |
|
Альвеола |
альвеолы |
alveoli |
|
Бронхылар |
бронхи |
broncheol |
|
жұп өкпе |
легкие |
lungs |
|
плевра |
плевра |
pleura |
|
мұрын қуысы |
носовая полость |
nasal cavity |
|
кеңірдек |
трахея |
trach ea |
|
спирометр |
спирометр |
spirometr |
|
Альвеола |
альвеолы |
alveoli |
|
Бронхылар |
бронхи |
broncheol |
|
жұп өкпе |
легкие |
lungs |
|
плевра |
плевра |
pleura |
|
мұрын қуысы |
носовая полость |
nasal cavity |
|
кеңірдек |
трахея |
trach ea |
|
спирометр |
спирометр |
spirometr |
|
Альвеола |
альвеолы |
alveoli |
|
Бронхылар |
бронхи |
broncheol |
|
жұп өкпе |
легкие |
lungs |
|
плевра |
плевра |
pleura |
|
мұрын қуысы |
носовая полость |
nasal cavity |
|
кеңірдек |
трахея |
trach ea |
|
спирометр |
спирометр |
spirometr |
шағым қалдыра аласыз
йлан – жеке
жұмыс













