Сыныбы
|
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Компьютерлік
графика түрлері.
|
Сабақтың
мақсаты
|
компьютерлік графика ұғымымен таныстыра
отырып, графиканың түрлерін
ажырата білуге
үйрету
|
Күтілетін
нәтиже
|
Компьютерлік графика туралы
біледі;
Пиксель ұғымымен
танысады;
Графика түрлерін біледі,
бейнесіне қарай ажырата алады.
|
Сілтеме
|
8 сынып Информатика
оқулығы, Интернет ресурстары, «Конструктор
урока»
|
Сабақ
кезеңдері
|
Сабақ барысындағы іс -
әрекет
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушылардың
іс-әрекеті
|
Қызығушылықты
ояту Ынтымақтастық атмосфера
құру.
(5
минут)
|
Оқушылармен
амандасу. Сыныпты түгендеу. «Сәттілік тілеймін» ойын
ұсынады
|
Мысалы:менің он
жағымда тұрған Ж-Жанель жайнаған,мен оған сәттілік тілеймін,сол
жағымда тұрған Гүлназға-гулдей құлпырған шығармашылық тілеймін,
т.с.с. бір-біріне тілектерін айтады.
|
Топқа
бөліну.
|
1.Компьютердің құрылғыларын
құрастыруға байланысты сыныпты топқа бөлу үшін карточкаларды
таратады.
2.Топ мүшелерінің
қызметтерін анықтайды
|
1.Жазылған карточкаларды
таңдайды, соның жазуына байланысты сол топтың мүшесі
болады.
1 топ
–Блокнот
2 топ
–Калькулятор
2. Топбасшысы,
хатшы, зерттеуші, тайм-киппер
|
Үй тапсырмасын
сұрау Миға
шабуыл
(1,2-3
минут;
3-2
минут)
|
1.-Қалай ойлайсыңдар:не
себептен біз осындай топтарға
бөліндік?
2. «Қатені тап»-берілген
мәтіннің ішінен топпен бірлесіп қате пікірді табуға
ұсынады.
3. Ойыншық
лақтыру арқылы өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойылады. 1-ші
сұрақты қояды: Блокнот-не үшін арналған бағдарлама, қалай оны іске
қосамыз?
|
1.Жауап береді(бұл біздің
алдындағы сабақта өткен тақырыбымыз)
2.Берілген мәтіннің ішінен
топпен бірлесіп қатесін тауып , талқылайды.Жауаптары дайын
болса,шарт белгісі арқылы көрсетеді.
3.Ойыншық арқылы
жауап берген оқушы басқа оқушыға сұраққ
қояды,т.с.с.
|
Мағынаны
тану
(15
минут) Постер
қорғау
|
Компьютерлік графика туралы
постер қорғауға ұсынады:
Блокнот
тобына
1.Компьютерлік графика
түрлері
2. Векторлық графика
туралы.
Калькулятор
тобына
1. Растрлық графика
туралы
2. Фракталдық графика
туралы
|
Әрбір топтан спикер
тағайындалып компьютерлік графика туралы постер
қорғайды.
|
Ой
толғаныс
(10минут)
«Тәжірибе
аймағы»
|
1. Бір топқа компьютерде
тапсырма орындауға ұсынады
2. Екінші топқа «Веер»
ойынын ұсынады.
|
1. Оқушылар графиканың
түрлеріне компьютерде тапсырма
орындайды.
Векторлық – үйдің суретін
салу.
Растрлық – бағдаршам
суретін салу.
2. Қағазды бүктеп,әрбір
бүктемесіне сұрақ жазады (тақырып бойынша),келесі оқушы сұраққа
жауап береді және келесіге басқа сұрақ
жазады.
|
Сергіту
сәті
|
Компьютерден
бейнероликті жібереді.
|
Оқушылар
бейнероликтегі биін қайталап билейді.
|
Рефлексия
|
«Ашық
микрофон»ойынын ұсынады.
|
Сабақтан алған
әсерін айтады
|
Бағалау
|
Критерий,дескрипторлар арқылы
бағалау
|
Топ басшыларының
бағалауы.
|
Үйге
тапсырма
|
Растрлык графика
мен векторлык графиканың айырмашылығы туралы жазып
келу.
|
|