|
Бөлім: 3 A бөлім: Дизайн және технология |
||||||
|
сабақ № 1 |
|
|||||
|
Күні: 20.01.2022 ж |
|
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тоқыма материалдарынан бұйым дайындау (авторлық қуыршақ, дамытатын ойыншықтар). Идеялар ойластыру.Нобай. §17.48-бет |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.5.1 - Өзінің тәжірибесі мен біліміне сүйеніп, композицияның негізгі заңдылықтарын сақтай отырып, әртүрлі нысандардың дизайны бойынша тапсырмалар орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қуыршақ орындаудың техникаларымен танысу; Авторлық қуыршақтың эскизін дайындау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
|
Тапсырмаларды демонстрация арқылы көрсетеді |
TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді |
|
TV, сілтемелер YOU TUBE, |
||
|
басы |
Сілтемені оқушыға жібереді .Оқушыны түгендеу Үй жұмысын тексеру |
Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы |
|
Wattsapp месенджері арқылы |
||
|
ортасы |
Оқушылармен олардың қуыршақтың қандай түрлерін білетінін талқылаңыз. - Қуыршақтар қандай материалдардан жасалады? - Қуыршақ қандай қасиеттерге ие болуы тиіс, неге? - Қуыршақтарыңды қандай матадан тігуді жоспарладыңдар? Оқушыларға қызықты деректер, тарихи және дәстүрлі халықтық үлгідегі (мысалы, Тильда, Петрушка т.б.) қуыршақтарды постерде орындауды ұсыну, бұл тапсырманы орындау барысында интернет-ресурстарын, басқа да дерек көздерді қолдануға болады. |
Оқушылар, алдыңғы ақпараттарды қолданып, композиция заңдылығын (силуэт, сызық, пропорция, түсі мен мата құрылымы) сақтай отырып, өздерінің тоқыма қуыршағының, костюм дизайнының эскизін жасайды. Әртүрлі халықтардың қуыршақтарын қарастыру. Қуыршақтардың жасалу, әшекейлеу тәсілін, дайындалған материалының ерекшелігін және т.б. анықтау. Ұлттық үлгідегі қуыршақты қандай элементтерінен ажыратуға болады? |
Дискриптор арқылы бағалау |
Әлем халықтарының қуыршақтары http://toysstyle.ru/categ ory/kukly-narodovmira/ Экологиялық қауіпсіз қуыршақтың арзан тұруы мүмкін емес http://news.tut.by/health /229806.html |
||
|
соңы |
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді |
|
|
||
130
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары
Сабақ жоспары
|
Бөлім: 3 A бөлім: Дизайн және технология |
||||||
|
сабақ № 1 |
|
|||||
|
Күні: 20.01.2022 ж |
|
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тоқыма материалдарынан бұйым дайындау (авторлық қуыршақ, дамытатын ойыншықтар). Идеялар ойластыру.Нобай. §17.48-бет |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.5.1 - Өзінің тәжірибесі мен біліміне сүйеніп, композицияның негізгі заңдылықтарын сақтай отырып, әртүрлі нысандардың дизайны бойынша тапсырмалар орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қуыршақ орындаудың техникаларымен танысу; Авторлық қуыршақтың эскизін дайындау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
|
Тапсырмаларды демонстрация арқылы көрсетеді |
TV онлайн сабақ көреді қосымша Орындаған тапсырмаларын Wattsapp месенджері арқылы мұғалімге жібереді |
|
TV, сілтемелер YOU TUBE, |
||
|
басы |
Сілтемені оқушыға жібереді .Оқушыны түгендеу Үй жұмысын тексеру |
Сілтеме арқылы сабаққа кіреді Үй жұмысын мұғалімге жібереді Wattsapp месенджері арқылы |
|
Wattsapp месенджері арқылы |
||
|
ортасы |
Оқушылармен олардың қуыршақтың қандай түрлерін білетінін талқылаңыз. - Қуыршақтар қандай материалдардан жасалады? - Қуыршақ қандай қасиеттерге ие болуы тиіс, неге? - Қуыршақтарыңды қандай матадан тігуді жоспарладыңдар? Оқушыларға қызықты деректер, тарихи және дәстүрлі халықтық үлгідегі (мысалы, Тильда, Петрушка т.б.) қуыршақтарды постерде орындауды ұсыну, бұл тапсырманы орындау барысында интернет-ресурстарын, басқа да дерек көздерді қолдануға болады. |
Оқушылар, алдыңғы ақпараттарды қолданып, композиция заңдылығын (силуэт, сызық, пропорция, түсі мен мата құрылымы) сақтай отырып, өздерінің тоқыма қуыршағының, костюм дизайнының эскизін жасайды. Әртүрлі халықтардың қуыршақтарын қарастыру. Қуыршақтардың жасалу, әшекейлеу тәсілін, дайындалған материалының ерекшелігін және т.б. анықтау. Ұлттық үлгідегі қуыршақты қандай элементтерінен ажыратуға болады? |
Дискриптор арқылы бағалау |
Әлем халықтарының қуыршақтары http://toysstyle.ru/categ ory/kukly-narodovmira/ Экологиялық қауіпсіз қуыршақтың арзан тұруы мүмкін емес http://news.tut.by/health /229806.html |
||
|
соңы |
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді |
|
|
||
130
шағым қалдыра аласыз













