Оқу
бағдарламасы
на сәйкес оқыту
мақсаттары
|
7.3.3.1- Мәтін құрылымын (кіріспе бөлім, жалпы мәлімет
беру, детальді мәлімет беру) сақтай отырып, графиктік мәтін (шартты
белгі, сурет, сызба) түрінде берілген процесті сипаттап
жазу.
7..4.2.1- Сөйлеу
тіліндегі интонация, кідіріс, логикалық екпіннің мәнін түсініп
қолдану.
|
Бағалау
критерийлері
|
Мәтін құрылымын (кіріспе бөлім,жалпы мәлімет беру,детальді
мәлімет беру)сақтай отырып,графиктік мәтін (шартты
белгі,сурет,сызба) түрінде берілген процесті сипаттап
жазады.
Сөйлеу тіліндегі
интонация,кідіріс,логикалық екпіннің мәнін түсініп
қолданады.
|
Қызығушы
лықты ояту.
Өткен білімді еске түсіру.
2 минут
Жаңа білім.
3 минут
2 минут
|
Ұйымдастыру.
Жағымды ахуал.
«Менің көңіл күйім» әдісі. Оқушылар 4-топқа бөлініп тұрады.
Қолдарына берілген бұлт пен күннің бірін көңіл күйіне байланысты
таңдап, жоғары көтереді.
Ой
түрткі. Тақырыпқа байланысты видео
көрсетіледі.
Оқушыларға сұрақ
беріледі.
-Табиғаттың
бүлінуіне қандай факторлар әсер етеді деп
ойлайсыздар?
- Адам өмірін сақтау мәселесі
мен табиғат арасында қандай сабақтастық
бар?
Оқушылардың жауабы
тыңдалып, жаңа сабақпен
байланыстырылады.
1-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс»
әдісі.
Әр жұпқа графикалық
мәтін беріледі Өз жұбымен графикалық
мәтінді талдайды.
Дескриптор: - Мәтінмен
танысады.
- Мәтін бойынша ой тұжырым
жасайды.
Топтық
жұмыс. Берілген графикалық мәтіннің
құрылымын сақтай отырып, өз көзқарастарымен тұжырымдап жазып,
қорғайды.
Дескриптор:
- Мәтіннің құрылымын сақтап, сипаттап
жазады.
- Мәселе бойынша ой тұжырым
жасайды.
|
Оқушылар 4-топқа бөлініп тұрады. Қолдарына берілген бұлт
пен күннің бірін көңіл күйіне байланысты таңдап, жоғары
көтереді.
Видеоны қарап, өз
ойларын айтады. Жаңа сабақтың тақырыбын
ашады.
Графикалық мәтінмен
танысады, жұпта талқылайды.
|
Сабақ басында әр оқушыға өзін-өзі бағалау парағы
беріледі. Оқушылар сабақ барысы
бойынша өзінің сабаққа қатысу деңгейін бағалап
отырады.
Формативті бағалау
Мұғалімнің
бағалауы:
-Жарайсың!
-Мен сабақтағы сенің
жұмысыңа ризамын.
|
Бұлт
тың, күннің суреттері
Видео.
Презентация
№1
|
2 минут
10 минут
15
минут
5 минут
1 минут
Сабақтың
соңы
5минут
Бағалау.
Оқушылар
дың бірін-бірі бағалауы.
Мұғалімнің
бағалауы.
|
2-тапсырма. Жеке
жұмыс.
Тест тапсырмасымен
жұмыс жасайды.
-
3-тапсырма. Саралау
тапсырмасы.
-
1-топ: пазл
құрастыру.
-
2-топ: оқулықпен
жұмыс, 6-тапсырма.
-
3- топ: Кім жылдам? (мәтінмен
жұмыс)
-
4-топ: оқулықпен
жұмыс, 1-тапсырма.
Мұғалімнің
бағалауы:
Қалыптастырушы бағалау.
Мадақтау сөздер арқылы қалыптастырушы бағалау жүзеге
асады.
«Жарайсың!»,«Тамаша!»,«Талпын, қолыңнан
келеді!»
Үйге
тапсырма: 8-тапсырма.23-бет.
Оқушылардың
бір-бірін бағалауы:
Оқушылар әр тапсырма
бойынша өзін-өзі бағалау парағына 1-10 балдық шкаламен өзін
бағалайды.
Мұғалімнің
бағалауы:
1-10 балл аралығында
бағалау шкаласымен бағалау.
|
Мәтін құрылымын сақтай отырып, сипаттап
жазады,
қорғайды.
Тест тапсырмасын орындайды.
Мәтіннің түпнұсқасын сақтап
жазады.
Әр оқушы өзін-өзі бағалайды, бірін-бірі
бағалайды.
|
-Сен жақсырақ жұмыс
істей алар едің.
ҚБ жүзеге асырылады. Әр оқушы өзін-өзі бағалайды,
бірін-бірі бағалайды.
Мұғалімнің бағалауы жүзеге
асырылады.
|
Жұптық жұмыс, топтық
жұмыс тапсырмалары
Презен
тация
№2
Презентация
№3
Презентация
№4
|