|
Білім беру ұйымының атауы |
Кәусар-Бұлақ орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекебаева У.Т. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
09.01.2025ж |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№65 сабақ. Сөз және оның мағынасы. Шаңғы. 1-4-жаттығулар. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөз және оның мағынасымен жұмыс істеуді үйренеді Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Өткен тоқсандағы тақырыптарға шолу жасау Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып 1-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. Топтық жұмыс Мәтін мазмұны бойынша берілген сұрақтарды жалғастыр. 1.Адамдар шаңғыны не үшін ойлап тапты? 2. Алғашында шаңғы қандай болды? 3. Жылдам жүру үшін не ойлап тапты? 4. Шаңғының қандай түрлері пайда болды? Мына сөздер кестедегі қай топқа тиісті екенін тап және оларды дұрыс орналастыр
Ережемен жұмыс
Сөз-заттың,сапаның,қимылдың,санның атауы.Мысалы:үй,ақын,тұнық,әдемі,оқы,түсін,алты,он.
ФС тапсырмасы 2-жаттығу Суретке қара. Мына спортшы шаңғының қай түрімен шұғылданып жүр деп ойлайсың? Ж: Фристайл
3-жаттығу Сурет бойынша әңгіме құрастыр Суреттегі балалардың көңіл күйінің өзгергенін неден байқауға болады? Сөз,ым,қимылдың көмегімен қуанған балалардың көңіл күйін беруге тырыс
Балалар теледидадардан футбол көрді. Олар жанкүйер болған команда жеңіске жетті.Балалар қатты қуанды.
Үйге тапсырма: 4-жаттығу Жаңылтпашты жатқа жаз Аяғым таяғыма тиді Таяғым аяғыма тиді Аяғым-таяғым Т дыбысыының әсерінен сөз мағынасы өзгерді
ҚЖ: Сөздік диктант Мектеп, қар, таңертең, оқыды, аппақ, Жарас, жақсы, сабақ, екі, кеше, апарды.
Кері байланыс
|
Өз ойларын білдіреді
Өткенді пысықтайды
Мәтінмен жұмыс жасайды
Сұрақтар құрастырады
Кестені толтырады
Ережемен танысады
Сұраққа жауап береді
Қимыл қозғалыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Диктант жазады
Кері байланыс береді
|
Мақтап,мадақтап отыру
ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мәтін мазмұны бойынша берілген сұрақтар құрастырады-1б Кестеге сөздерді дұрыс орналастыра алады-1б
Дескриптор Жаңылтпашты жатқа жазады-1б Сөздердің мағынасы бір-біріне жуық екенін дәлелдейді-1б
Жарайсың!
Керемет жұмыс!
Дескриптор : Сұраққа жауап береді-1б
Дескриптор : Сурет бойынша әңгіме құрастырады-1б Сөз,ым,қимылдың көмегімен қуанған балалардың көңіл күйін жеткізеді-1б
Дескриптор: Жаңылтпашты жатқа жазады-1б Сөз мағынасын түсінеді-1б
Дескриптор: Сөздерді есту бойынша дұрыс жазады-1б
«Айна» әдісі |
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
Ереже жазылған плакат
Таратпа материал
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||||||||||||||
|
Заттың аты Кім? Не? |
Заттың сыны Қандай? |
Заттың саны Қанша? Неше? |
Қимылдық атау Не істеді? Қайтті? |
|
шаңғы |
қатты |
екі |
жасалды |
|
Қар |
ұзын |
қос |
қосылды |
|
таяқ |
|
|
Сырғанады |
|
ағаш |
|
|
|

|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№66 сабақ. Антоним дегеніміз не? Екі қол.5-8-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1* - синоним, антоним, омоним (сөздік қолдану) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану 2.1.6.1 интонацияны, вербалды емес тілдік құралдарды (қимыл, ым-ишара) қолданып, тақырыпқа (Сіз қалай ойлайсыз? Сіз не ұсынар едіңіз?) назарын аударту |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Антоним сөздерді ажыратады және сөйлеуде қолданады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үйтапсырмасы 4-жаттығу Жаңылтпашты жатқа жаз Аяғым таяғыма тиді Таяғым аяғыма тиді Аяғым-таяғым Т дыбысыының әсерінен сөз мағынасы өзгерді Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып 5-жаттығу Өлеңді оқы, не туралы екенін айт. Өлең тазалық туралы. Екі қолдың тазалығы туралы айтылады Оң,сол сөздерін салыстыр. Оң-сол -қарама-қарсы сөздер 6-жаттығу Мақал-мәтелдерді көшіріп жаз және мағынасын түсіндір. Мағынасы қарама-қарсы сөздерді тап. 1.Озған-мұрат, Қалған-ұят. 2.Ашу-дұшпан, Ақыл-дос, Ақылыңа ақыл қос Ережемен жұмыс Тілімізде мағынасы қарама-қарсы сөздер кездеседі.Мұндай сөздерді антонимдер деп атайды ЕБҚ Сөздердің мағынасын айт.
ЕҚБ Мына сөздердің қарама-қарсы мағынасын тап. Ақ, жеңіл, ұзын, кір, арзан, қараңғы. «Нейрожаттығулар» әдісі ФС тапсырмасы 7-жаттығу Антоним сөздерді бір-бірімен сәйкестендір
Үйтапсырмасы 8-жаттығу Бос торкөздерге олардың тұсындағы сөздердің мағынасына қарма-қарсы сөздер тауып жаз Ескі-жаңа Жақсы-жаман Жарық-қараңғы ҚЖ: Жұмбақты шешіп, антоним сөздерді тап
Кері байланыс
|
Өз ойларын білдіреді Өткенді пысықтайды Өлең мазмұнымен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Ережемен танысады Жеке жұмыс жасайды Қимыл қозғалыс жасайды Сәйкестенді ру жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Жұмбақ шешеді Кері байланыс береді |
Мақтап,мадақтап отыру ҚБ: «Лифт» әдісі
Дескриптор: Жаңылтпашты жатқа жазады-1б Сөз мағынасын түсінеді-1б Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1б Сөздерді салыстыра алады-1б Дескриптор Мақал-мәтелдерді көшіріп жаз және мағынасын түсіндіреді-1б Мағынасы қарама-қарсы сөздерді табады-1б
Жарайсың! Керемет жұмыс!
Дескриптор : Антоним сөздерді бір-бірімен сәйкестендіреді-1б
Дескриптор : Бос торкөздерге олардың тұсындағы сөздердің мағынасына қарма-қарсы сөздер тауып жазады-1б Дескриптор: Жұмбақты шешіп, антоним сөздерді табады-1б «Аралдар» әдісі |
Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Ереже жазылған плакат Таратпа материал Суреттер Оқулық Суреттер Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||



|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№67 сабақ. Синоним дегеніміз не? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1 синоним,антоним, омоним ( сөздік қолдану ) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну , сөйлеу барысында қолдану 2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Синоним сөздерді ажыратады және сөйлеуде қолданады Тақырыбы бойынша мәтін мазмұнын болжайды |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Пікірталас» әдісі Дене мүшелері не үшін керек? Оқушылардың пікірін тыңдау Өткенді пысықтау «Өйткені...» әдісі Мағынасы қарама –қарсы сөздермен сөйлем құрап жазып кел . Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып 9-жаттығу. Жаңылтпашты жатқа жаз. Қарамен берілген сөздердің астын сыз. Қарамен берілген сөздерді мағынасына қарай салыстыр. Бұл сөздердің мағынасы бір-біріне жуық екенін дәлелде Ережемен жұмыс
ЕБҚ Синоним сөздер қатарын тап. Ақ-қара, ұзын-қысқа Кітап-оқулық, сұлу-әдемі Неше-қанша, қызыл-жасыл. ЕҚБ Синонимдерді пайдаланып, сөйлемдер жаз. Олардың синоним екенін дәлелде Оқылым. Айтылым. 10-жаттығу. Өлеңді мәнерлеп оқы Өлеңнің мазмұнын айт Өлеңнің тақырыбы бойынша айтқан ойларыңды өлең мазмұнымен салыстыр. Қуат,Ерлік сөздерінің синонимін тап. Қуат –күш ,қайрат Ерлік –батырлық . Жаттығулар жасату ФС тапсырмасы 11-жаттығу. Синоним сөздерді тауып, оларды жұптап жаз. Абайлау, қашық, байқау, ер, биік, батыр, есті, зәулім, шалғай, аяз, қорқақ, суық, үркек, ақылды. Абайлау- байқау Қашық-шалғай Ер -батыр Биік-зәулім Есті -ақылды Аяз -суық Қорқақ -үркек 12-жаттығу. Әли мен Мерей синоним деп есептейтін сөздерді оқы. Олар синоним сөздерді дұрыс таңдады ма? Үйге тапсырма: 13-жаттығу. Ребусты шеш. Шешуіндегі сөздің синонимін тап. Шешуі: Алыс-қашық
ҚЖ: Саралау тапсырмасы 1-деңгей Мағынасы ұқсас 5-6 сөз жаз. 2-деңгей Синоним сөздерді жұптап жаз. Олармен сөйлем құра 3-деңгей Синоним сөздерді пайдаланып шағын шығарма жаз. Кері байланыс
|
Өз ойларын білдіреді Сөздердің антоним екенін дәлелдейді Жаңылтпаш ты жазып, қарамен жазылған сөздердің астын сызады Ережемен танысады Синонимдерді табады Жеке жұмыс жасайды Мәнерлеп оқиды Тиісті сөздердің синонимін табады Қимыл қозғалыс жасайды Тапсырманы орындайды Синоним деп есептейтін сөздерді оқиды Үй тапсырмасын алады Саралау тапсырмасын орындайды Кері байланыс береді |
ҚБ: «Транспортир» әдісі
Дескриптор: Сөйлем құрап жазып келеді-1б Сөздердің антоним екенін дәлелдейді-1б Дескриптор Жаңылтпашты жатқа жазады-1б Сөздердің мағынасы бір-біріне жуық екенін дәлелдейді-1б
Жарайсың!
Дескриптор : Өлеңнің мазмұнын болжайды-1б Қуат,Ерлік сөздерінің синонимін табады-1б Дескриптор : -Синоним сөздерді тауып, оларды жұптап жазады -1б Тапсырманы талапқа сай орындайды-1б
Дескриптор: Синоним деп есептейтін сөздерді оқиды-1б Синоним сөздерді біледі, қолданады-1б Дескриптор: Ребусты шешіп, синонимді табады-1б Дескриптор: 1-деңгей Мағынасы ұқсас 5-6 сөз жазады-1б 2-деңгей Синоним сөздерді жұптап жазады-1б Олармен сөйлем құрайды-1б 3-деңгей Синоним сөздерді пайдаланып шағын шығарма жазады-2б «Білім сандығы» әдісі |
Дене мүшелерінің суреті Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Ереже жазылған плакат Таратпа материал Суреттер Оқулық
Ребус жазылған плакат Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||



|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№68 сабақ. Омоним дегеніміз не? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1* синоним, антоним, омоним (сөздік қолдану) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Омоним сөздерді ажыратады және сөйлеуде қолданады. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады. |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 13-жаттығу. Ребусты шеш. Шешуіндегі сөздің синонимін тап. Ребустың шешуі : алыс . Синоним: Алыс –жақын Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс.ФС тапсырмасы 14-жаттығу. Мәтінді түсініп оқы. Мәтінге ат қой. Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қой және жауап бер. «Қарлы кесек» әдісі Ертай мен Алпамыс не істеді ? Кім жеңіске жетті ? Алпамыс неге ұялды ? Алпамыс қандай бала ? Мәтіннің аты –Намысқой бала ЕБҚ Мәтінді Алпамыстың көңіл күйіне салып оқы. ЕҚБ Мәтіндегі омоним сөздерді тақтаға жаз. Мағынасын түсіндір. ФС тапсырмасы 15-жаттығу Түс сөзінің әр мағынасына сөйлем құрап жаз. 1) Түс – заттың сипаты. 2) Түс – қимыл атауы. Түс – заттың сипатын жазады . Асыл түрлі түстерді жақсы ажыратады 2) Түс – қимыл атауын жазады Айша, суға түс. «Нейрожаттығу» әдісімен қимылдар жасайды 16-жаттығу. Сөздердің мағынасын түсіндір. Олардың әрқайсысына екі түрлі мағынаны білдіретіндей сөйлемдер құра. Бас, өкпе, ат, жүз. Үлгі: Аяқпен бас- Басыңды жылы ұста Таза ауа өкпеге ем- Досыңа өкпе артпа Бекзат-адам аты- Атшауып келеді Жүз-үш таңбалы сан- Суда малтып жүз. Көркем жазу минуты 17-жаттығу. Көркем жазып, қарамен берілген сөздердің мағынасын түсіндір.
Үй тапсырмасы 18-жаттығу Ойлан, тап. Қарамен жазылған сөздің омонимін тап. Кері байланыс
|
Амандасады.Жақсы тілектер айтады Ребусты шешеді Мәтінді оқып ат қояды Сұрақтар дайындайды Жеке жұмыс жүргізеді Сөйлем құрап жазады Жаттығу жасайды Сөйлем құрайды Көркем жазады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Киіз үй әдісі
Дескриптор Ребусты шешеді-1б Шешуіндегі сөздің синонимін табады -1б Дескриптор: Мәтінді оқып, ат қояды-1б Мәтін мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қояды- 1б Мақтау, мадақтау арқылы бағалау. Керемет!
Дескриптор : Заттың сипатын жазады (түс)-1б Қимыл атауын жазады (түс)-1б Дескриптор: Бас, өкпе, ат, жүз.сөздеріне сөйлем құрайды-1б Омоним сөздерді ажырата алады-1б Дескриптор: Көркем жазу емлесін асақтап жазады-1б Қарамен берілген сөздердің мағынасын түсіндіреді-1б Дескриптор: Қарамен жазылған сөздің омонимін табады-1б «Көңіл күй құмырасы» әдісі |
Көңіл күй стикерлері
Оқулық
Суреттер Оқулық Оқулық Қимылдар Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
сабақ жоспары
сабақ жоспары
|
Білім беру ұйымының атауы |
Кәусар-Бұлақ орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекебаева У.Т. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
09.01.2025ж |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№65 сабақ. Сөз және оның мағынасы. Шаңғы. 1-4-жаттығулар. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөз және оның мағынасымен жұмыс істеуді үйренеді Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Өткен тоқсандағы тақырыптарға шолу жасау Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып 1-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. Топтық жұмыс Мәтін мазмұны бойынша берілген сұрақтарды жалғастыр. 1.Адамдар шаңғыны не үшін ойлап тапты? 2. Алғашында шаңғы қандай болды? 3. Жылдам жүру үшін не ойлап тапты? 4. Шаңғының қандай түрлері пайда болды? Мына сөздер кестедегі қай топқа тиісті екенін тап және оларды дұрыс орналастыр
Ережемен жұмыс
Сөз-заттың,сапаның,қимылдың,санның атауы.Мысалы:үй,ақын,тұнық,әдемі,оқы,түсін,алты,он.
ФС тапсырмасы 2-жаттығу Суретке қара. Мына спортшы шаңғының қай түрімен шұғылданып жүр деп ойлайсың? Ж: Фристайл
3-жаттығу Сурет бойынша әңгіме құрастыр Суреттегі балалардың көңіл күйінің өзгергенін неден байқауға болады? Сөз,ым,қимылдың көмегімен қуанған балалардың көңіл күйін беруге тырыс
Балалар теледидадардан футбол көрді. Олар жанкүйер болған команда жеңіске жетті.Балалар қатты қуанды.
Үйге тапсырма: 4-жаттығу Жаңылтпашты жатқа жаз Аяғым таяғыма тиді Таяғым аяғыма тиді Аяғым-таяғым Т дыбысыының әсерінен сөз мағынасы өзгерді
ҚЖ: Сөздік диктант Мектеп, қар, таңертең, оқыды, аппақ, Жарас, жақсы, сабақ, екі, кеше, апарды.
Кері байланыс
|
Өз ойларын білдіреді
Өткенді пысықтайды
Мәтінмен жұмыс жасайды
Сұрақтар құрастырады
Кестені толтырады
Ережемен танысады
Сұраққа жауап береді
Қимыл қозғалыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Диктант жазады
Кері байланыс береді
|
Мақтап,мадақтап отыру
ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мәтін мазмұны бойынша берілген сұрақтар құрастырады-1б Кестеге сөздерді дұрыс орналастыра алады-1б
Дескриптор Жаңылтпашты жатқа жазады-1б Сөздердің мағынасы бір-біріне жуық екенін дәлелдейді-1б
Жарайсың!
Керемет жұмыс!
Дескриптор : Сұраққа жауап береді-1б
Дескриптор : Сурет бойынша әңгіме құрастырады-1б Сөз,ым,қимылдың көмегімен қуанған балалардың көңіл күйін жеткізеді-1б
Дескриптор: Жаңылтпашты жатқа жазады-1б Сөз мағынасын түсінеді-1б
Дескриптор: Сөздерді есту бойынша дұрыс жазады-1б
«Айна» әдісі |
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
Ереже жазылған плакат
Таратпа материал
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||||||||||||||
|
Заттың аты Кім? Не? |
Заттың сыны Қандай? |
Заттың саны Қанша? Неше? |
Қимылдық атау Не істеді? Қайтті? |
|
шаңғы |
қатты |
екі |
жасалды |
|
Қар |
ұзын |
қос |
қосылды |
|
таяқ |
|
|
Сырғанады |
|
ағаш |
|
|
|

|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№66 сабақ. Антоним дегеніміз не? Екі қол.5-8-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1* - синоним, антоним, омоним (сөздік қолдану) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану 2.1.6.1 интонацияны, вербалды емес тілдік құралдарды (қимыл, ым-ишара) қолданып, тақырыпқа (Сіз қалай ойлайсыз? Сіз не ұсынар едіңіз?) назарын аударту |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Антоним сөздерді ажыратады және сөйлеуде қолданады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үйтапсырмасы 4-жаттығу Жаңылтпашты жатқа жаз Аяғым таяғыма тиді Таяғым аяғыма тиді Аяғым-таяғым Т дыбысыының әсерінен сөз мағынасы өзгерді Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып 5-жаттығу Өлеңді оқы, не туралы екенін айт. Өлең тазалық туралы. Екі қолдың тазалығы туралы айтылады Оң,сол сөздерін салыстыр. Оң-сол -қарама-қарсы сөздер 6-жаттығу Мақал-мәтелдерді көшіріп жаз және мағынасын түсіндір. Мағынасы қарама-қарсы сөздерді тап. 1.Озған-мұрат, Қалған-ұят. 2.Ашу-дұшпан, Ақыл-дос, Ақылыңа ақыл қос Ережемен жұмыс Тілімізде мағынасы қарама-қарсы сөздер кездеседі.Мұндай сөздерді антонимдер деп атайды ЕБҚ Сөздердің мағынасын айт.
ЕҚБ Мына сөздердің қарама-қарсы мағынасын тап. Ақ, жеңіл, ұзын, кір, арзан, қараңғы. «Нейрожаттығулар» әдісі ФС тапсырмасы 7-жаттығу Антоним сөздерді бір-бірімен сәйкестендір
Үйтапсырмасы 8-жаттығу Бос торкөздерге олардың тұсындағы сөздердің мағынасына қарма-қарсы сөздер тауып жаз Ескі-жаңа Жақсы-жаман Жарық-қараңғы ҚЖ: Жұмбақты шешіп, антоним сөздерді тап
Кері байланыс
|
Өз ойларын білдіреді Өткенді пысықтайды Өлең мазмұнымен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Ережемен танысады Жеке жұмыс жасайды Қимыл қозғалыс жасайды Сәйкестенді ру жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Жұмбақ шешеді Кері байланыс береді |
Мақтап,мадақтап отыру ҚБ: «Лифт» әдісі
Дескриптор: Жаңылтпашты жатқа жазады-1б Сөз мағынасын түсінеді-1б Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1б Сөздерді салыстыра алады-1б Дескриптор Мақал-мәтелдерді көшіріп жаз және мағынасын түсіндіреді-1б Мағынасы қарама-қарсы сөздерді табады-1б
Жарайсың! Керемет жұмыс!
Дескриптор : Антоним сөздерді бір-бірімен сәйкестендіреді-1б
Дескриптор : Бос торкөздерге олардың тұсындағы сөздердің мағынасына қарма-қарсы сөздер тауып жазады-1б Дескриптор: Жұмбақты шешіп, антоним сөздерді табады-1б «Аралдар» әдісі |
Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Ереже жазылған плакат Таратпа материал Суреттер Оқулық Суреттер Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||



|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№67 сабақ. Синоним дегеніміз не? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1 синоним,антоним, омоним ( сөздік қолдану ) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну , сөйлеу барысында қолдану 2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Синоним сөздерді ажыратады және сөйлеуде қолданады Тақырыбы бойынша мәтін мазмұнын болжайды |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Пікірталас» әдісі Дене мүшелері не үшін керек? Оқушылардың пікірін тыңдау Өткенді пысықтау «Өйткені...» әдісі Мағынасы қарама –қарсы сөздермен сөйлем құрап жазып кел . Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып 9-жаттығу. Жаңылтпашты жатқа жаз. Қарамен берілген сөздердің астын сыз. Қарамен берілген сөздерді мағынасына қарай салыстыр. Бұл сөздердің мағынасы бір-біріне жуық екенін дәлелде Ережемен жұмыс
ЕБҚ Синоним сөздер қатарын тап. Ақ-қара, ұзын-қысқа Кітап-оқулық, сұлу-әдемі Неше-қанша, қызыл-жасыл. ЕҚБ Синонимдерді пайдаланып, сөйлемдер жаз. Олардың синоним екенін дәлелде Оқылым. Айтылым. 10-жаттығу. Өлеңді мәнерлеп оқы Өлеңнің мазмұнын айт Өлеңнің тақырыбы бойынша айтқан ойларыңды өлең мазмұнымен салыстыр. Қуат,Ерлік сөздерінің синонимін тап. Қуат –күш ,қайрат Ерлік –батырлық . Жаттығулар жасату ФС тапсырмасы 11-жаттығу. Синоним сөздерді тауып, оларды жұптап жаз. Абайлау, қашық, байқау, ер, биік, батыр, есті, зәулім, шалғай, аяз, қорқақ, суық, үркек, ақылды. Абайлау- байқау Қашық-шалғай Ер -батыр Биік-зәулім Есті -ақылды Аяз -суық Қорқақ -үркек 12-жаттығу. Әли мен Мерей синоним деп есептейтін сөздерді оқы. Олар синоним сөздерді дұрыс таңдады ма? Үйге тапсырма: 13-жаттығу. Ребусты шеш. Шешуіндегі сөздің синонимін тап. Шешуі: Алыс-қашық
ҚЖ: Саралау тапсырмасы 1-деңгей Мағынасы ұқсас 5-6 сөз жаз. 2-деңгей Синоним сөздерді жұптап жаз. Олармен сөйлем құра 3-деңгей Синоним сөздерді пайдаланып шағын шығарма жаз. Кері байланыс
|
Өз ойларын білдіреді Сөздердің антоним екенін дәлелдейді Жаңылтпаш ты жазып, қарамен жазылған сөздердің астын сызады Ережемен танысады Синонимдерді табады Жеке жұмыс жасайды Мәнерлеп оқиды Тиісті сөздердің синонимін табады Қимыл қозғалыс жасайды Тапсырманы орындайды Синоним деп есептейтін сөздерді оқиды Үй тапсырмасын алады Саралау тапсырмасын орындайды Кері байланыс береді |
ҚБ: «Транспортир» әдісі
Дескриптор: Сөйлем құрап жазып келеді-1б Сөздердің антоним екенін дәлелдейді-1б Дескриптор Жаңылтпашты жатқа жазады-1б Сөздердің мағынасы бір-біріне жуық екенін дәлелдейді-1б
Жарайсың!
Дескриптор : Өлеңнің мазмұнын болжайды-1б Қуат,Ерлік сөздерінің синонимін табады-1б Дескриптор : -Синоним сөздерді тауып, оларды жұптап жазады -1б Тапсырманы талапқа сай орындайды-1б
Дескриптор: Синоним деп есептейтін сөздерді оқиды-1б Синоним сөздерді біледі, қолданады-1б Дескриптор: Ребусты шешіп, синонимді табады-1б Дескриптор: 1-деңгей Мағынасы ұқсас 5-6 сөз жазады-1б 2-деңгей Синоним сөздерді жұптап жазады-1б Олармен сөйлем құрайды-1б 3-деңгей Синоним сөздерді пайдаланып шағын шығарма жазады-2б «Білім сандығы» әдісі |
Дене мүшелерінің суреті Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Ереже жазылған плакат Таратпа материал Суреттер Оқулық
Ребус жазылған плакат Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||



|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№68 сабақ. Омоним дегеніміз не? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1* синоним, антоним, омоним (сөздік қолдану) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Омоним сөздерді ажыратады және сөйлеуде қолданады. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады. |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 13-жаттығу. Ребусты шеш. Шешуіндегі сөздің синонимін тап. Ребустың шешуі : алыс . Синоним: Алыс –жақын Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс.ФС тапсырмасы 14-жаттығу. Мәтінді түсініп оқы. Мәтінге ат қой. Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қой және жауап бер. «Қарлы кесек» әдісі Ертай мен Алпамыс не істеді ? Кім жеңіске жетті ? Алпамыс неге ұялды ? Алпамыс қандай бала ? Мәтіннің аты –Намысқой бала ЕБҚ Мәтінді Алпамыстың көңіл күйіне салып оқы. ЕҚБ Мәтіндегі омоним сөздерді тақтаға жаз. Мағынасын түсіндір. ФС тапсырмасы 15-жаттығу Түс сөзінің әр мағынасына сөйлем құрап жаз. 1) Түс – заттың сипаты. 2) Түс – қимыл атауы. Түс – заттың сипатын жазады . Асыл түрлі түстерді жақсы ажыратады 2) Түс – қимыл атауын жазады Айша, суға түс. «Нейрожаттығу» әдісімен қимылдар жасайды 16-жаттығу. Сөздердің мағынасын түсіндір. Олардың әрқайсысына екі түрлі мағынаны білдіретіндей сөйлемдер құра. Бас, өкпе, ат, жүз. Үлгі: Аяқпен бас- Басыңды жылы ұста Таза ауа өкпеге ем- Досыңа өкпе артпа Бекзат-адам аты- Атшауып келеді Жүз-үш таңбалы сан- Суда малтып жүз. Көркем жазу минуты 17-жаттығу. Көркем жазып, қарамен берілген сөздердің мағынасын түсіндір.
Үй тапсырмасы 18-жаттығу Ойлан, тап. Қарамен жазылған сөздің омонимін тап. Кері байланыс
|
Амандасады.Жақсы тілектер айтады Ребусты шешеді Мәтінді оқып ат қояды Сұрақтар дайындайды Жеке жұмыс жүргізеді Сөйлем құрап жазады Жаттығу жасайды Сөйлем құрайды Көркем жазады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Киіз үй әдісі
Дескриптор Ребусты шешеді-1б Шешуіндегі сөздің синонимін табады -1б Дескриптор: Мәтінді оқып, ат қояды-1б Мәтін мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қояды- 1б Мақтау, мадақтау арқылы бағалау. Керемет!
Дескриптор : Заттың сипатын жазады (түс)-1б Қимыл атауын жазады (түс)-1б Дескриптор: Бас, өкпе, ат, жүз.сөздеріне сөйлем құрайды-1б Омоним сөздерді ажырата алады-1б Дескриптор: Көркем жазу емлесін асақтап жазады-1б Қарамен берілген сөздердің мағынасын түсіндіреді-1б Дескриптор: Қарамен жазылған сөздің омонимін табады-1б «Көңіл күй құмырасы» әдісі |
Көңіл күй стикерлері
Оқулық
Суреттер Оқулық Оқулық Қимылдар Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз
































