|
Бөлім: |
Қазақстан тоталитарлық жүйе кезеңінде |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
М.Розахунова |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
24.01.2024ж. |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы ұжымдастыру Зерттеу сұрағы: Неліктен ұжымдастыру саясаты «ұлы нәубетке»әкеліп соқтырды? |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.4.1.2 күштеп ұжымдастыру саясатының ауыл шаруашылығына тигізген зардаптарын талдау; 8.1.1.1 демографиялық өзгерістердің себептері мен салдарын анықтау; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
кеңестік ұжымдастыру саясатының ауыл шаруашылығына тигізген зардаптары мен демографиялық өзгерістерді талдайды |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Тәелсіздік және Отаншылдық |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Суретпен жұмыс.
Мына сурет қай жылдарға қатысты? Неліктен адамдар жол үстінде бейнеленген? Мұны немен түсіндіруге болады? Олар қайда кетіп барады? Бұл суреттегі ақпараттың құндылығы неде? Сабақтың тақырыбы, мақсаттары хабарланады. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Сұрақтар арқылы сурет бойынша диалог құрып, тақырыпқы шығу. |
ҚБ оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отыру
|
Сүрет-тер |
||||||||||||||
|
Ортасы |
Бейнематериал көрсету. Мәтінмен жұмыс Ұлы нәубет сөзінің синонимдері қасірет, қайғы, ұлттық трагедия т.б. сөздеріне түсініктеме беру Терминдермен жұмыс-сәйкестіндіру кестесін толтыру
Зерттеу және талдау Зерттеу жұмысын ұйымдастыру үшін сұрақтар қойылады: 1.Ұжымдастыру қалай жүргізілді? Ұжымдастыру саясатының мәні, кезеңдері, жүргізілу барысын сипаттайды. 2.Неліктен ұжымдастыру саясаты «Ұлы нәубетке» айналды? 3.Нәубет жылдарының демографияға қаншалықты әсері болды? 4 Ұжы.мдастыру саясатының нәтижесі Ұжымдастыру саясатының зардаптарын (ауыл шаруашылығына тигізген зардаптары мен демографиялық өзгерістер) талдай отырып, шаруалардың саясатқа қарсы көтерілістерін талдайды.
|
Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды
Дескриптор: Жаңа сөздіктермен жұмыс жасайды-2 б. -ұжымдастыру саясатының кемшіліктерін талдайды-2 б. -әртүрлі деректерді салыстыру, талдау нәтижесі бойынша ұжымдастыру кезеңінің сипаты, ұжымдастыру саясатының келеңсіз жақтары туралы идеялар тізбегін жасайды-2 б. -демографиялық өзгерістерді статистикалық мәліметтерді талдау арқылы анықтайды-2 б. -ұжымдастыру саясатына баға береді-2 б. |
ҚБ оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
Оқушылар тақтада ұсынылған дұрыс жауап арқылы өзін-өзі бағалайды
Әр дұрыс жауапты стикерлер-мен бағалау
|
Ашаршы-лық туралы бейне-мате-риал
|
||||||||||||||
|
Соңы
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Неліктен ұжымдастыру саясаты «ұлы нәубетке» әкеліп соқтырды? сұрағына шағын ой толғау жазу тапсырылады. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
|
||||||||||||||
|
Кері байланыс |
-Күрделі -Пайдалы болды -Түсінікті болды |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерий-лерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары
Сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Қазақстан тоталитарлық жүйе кезеңінде |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
М.Розахунова |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
24.01.2024ж. |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы ұжымдастыру Зерттеу сұрағы: Неліктен ұжымдастыру саясаты «ұлы нәубетке»әкеліп соқтырды? |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.4.1.2 күштеп ұжымдастыру саясатының ауыл шаруашылығына тигізген зардаптарын талдау; 8.1.1.1 демографиялық өзгерістердің себептері мен салдарын анықтау; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
кеңестік ұжымдастыру саясатының ауыл шаруашылығына тигізген зардаптары мен демографиялық өзгерістерді талдайды |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Тәелсіздік және Отаншылдық |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Суретпен жұмыс.
Мына сурет қай жылдарға қатысты? Неліктен адамдар жол үстінде бейнеленген? Мұны немен түсіндіруге болады? Олар қайда кетіп барады? Бұл суреттегі ақпараттың құндылығы неде? Сабақтың тақырыбы, мақсаттары хабарланады. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Сұрақтар арқылы сурет бойынша диалог құрып, тақырыпқы шығу. |
ҚБ оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отыру
|
Сүрет-тер |
||||||||||||||
|
Ортасы |
Бейнематериал көрсету. Мәтінмен жұмыс Ұлы нәубет сөзінің синонимдері қасірет, қайғы, ұлттық трагедия т.б. сөздеріне түсініктеме беру Терминдермен жұмыс-сәйкестіндіру кестесін толтыру
Зерттеу және талдау Зерттеу жұмысын ұйымдастыру үшін сұрақтар қойылады: 1.Ұжымдастыру қалай жүргізілді? Ұжымдастыру саясатының мәні, кезеңдері, жүргізілу барысын сипаттайды. 2.Неліктен ұжымдастыру саясаты «Ұлы нәубетке» айналды? 3.Нәубет жылдарының демографияға қаншалықты әсері болды? 4 Ұжы.мдастыру саясатының нәтижесі Ұжымдастыру саясатының зардаптарын (ауыл шаруашылығына тигізген зардаптары мен демографиялық өзгерістер) талдай отырып, шаруалардың саясатқа қарсы көтерілістерін талдайды.
|
Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды
Дескриптор: Жаңа сөздіктермен жұмыс жасайды-2 б. -ұжымдастыру саясатының кемшіліктерін талдайды-2 б. -әртүрлі деректерді салыстыру, талдау нәтижесі бойынша ұжымдастыру кезеңінің сипаты, ұжымдастыру саясатының келеңсіз жақтары туралы идеялар тізбегін жасайды-2 б. -демографиялық өзгерістерді статистикалық мәліметтерді талдау арқылы анықтайды-2 б. -ұжымдастыру саясатына баға береді-2 б. |
ҚБ оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
Оқушылар тақтада ұсынылған дұрыс жауап арқылы өзін-өзі бағалайды
Әр дұрыс жауапты стикерлер-мен бағалау
|
Ашаршы-лық туралы бейне-мате-риал
|
||||||||||||||
|
Соңы
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Неліктен ұжымдастыру саясаты «ұлы нәубетке» әкеліп соқтырды? сұрағына шағын ой толғау жазу тапсырылады. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
|
||||||||||||||
|
Кері байланыс |
-Күрделі -Пайдалы болды -Түсінікті болды |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерий-лерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














