Жаһандық құзыреттілік бойынша сабақ жоспары
|
Бөлім |
Парасаттылық және әдеп |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сәлем сөздің атасы... |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал «Менің көңіл-күйім» жаттығуы. Оқушыларға бір жағы сары және ақ түсті парақтар таратылады. Оқушылар өз көңілкүйлерін суреттеп салады. Амандасау деген не? Біз қалай амсандасамыз. Сахналау Әр топтон оқушылар келіп амандасу түрлерін көрсетеді.
Үй тапсырмасы: |
Үй тапсырмасына жауап береді |
Бас бармақ |
Презентация түрлі-түсті қима қағаздар |
|
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма-1. Бейнероликті тамашалайды. Оқушылар берілген уақыт аралығында қалай амандасатынын жазады. Сұрақ: -Амандасудың мағынасы қандай? - Қандай елдердің амандасуын есте сақтадыңдар? Елдерді атаңдар
Тапсырма-2. Ой қозғау -Сөздің басын неліктен сәлемнен бастауымыз керек?
СЕРГІТУ СӘТІ: «Поезд» жаттығуы Ойын ортада жүргізіледі. Ең алдымен, 1 мен 2-ге саналып аламыз. 1-номердегілер қолдарын 1 рет соғып, аяқтарымен еденді 2 рет тарсылдатады, ал 2-номердегілер 2 рет қолдарын соғып, 1 рет аяқтарын еденге тарсылдатады. 3-тапсырма. «Сәлем – сөздің анасы» тақырыбында шағын ойтолғау жаз. |
бейнероликті тамашалап, уақыт аралығындағы амандасу түрлерін жазып шығаады сұрақтарға жауап береді |
|
видео Қима қағаздар слайд |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: Әр елдің сәлемдесу ерекшеліктері туралы мәлімет жазып келіңіз Рефлексия Wordwall тақтасы арқылы оқушылар бүгінгі сабақты қорытындылайды. |
түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Wordwall тақтасы |
|
Жаһандық құзыреттілік бойынша сабақ жоспары
|
Бөлім |
Парасаттылық және әдеп |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ата-анаға құрмет – баладан ізет |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Отбасы мүшелері арасындағы бауырмалдық, қайырымдылық, достық қарым-қатынас орнату, отбасылық құндылықтарды сақтауға үйрету; - Халқамыздың тәлім-тәрбиесінің ананың ақ сүтімен, әже өнегесімен, ата ақылымен берілетіндігін ұғындырып,өзіндік ұлттық қасиетімізді балалар бойына дарыту -Бала бойына сүйіспеншілікті , жылылықты ұялату,ата-анасын құрмет тұтып, адал да парасатты ұл мен қыз болуға тәрбиелеу. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. «Шашылған сөздер» ойыны «Ақиқатты айтып, жақсылыққа жетелеп, қарашаңырақты аманаттаушы отбасының мүшесі кім?» (әке) «Тоғыз ай құрсағында, үш жыл бауырында, өмір бойы жүрегінде көтеретін отбасының мүшесі кім?» (ана) «Жеті жұрттың қамын ойлап, жеті атасын білуге міндетті отбасы мүшесі кім?» (бала) -Әке, ана, бала- бұл үш сөз қандай мағынаны білдіреді. - Адамға өмірінің мәні – отбасы, олең жақын адамдардың ошағы. Отбасы – ол үлкен қуаныш, шаттық, мейірімділік, қамқорлық, сүйіспеншіліктің ортасы. Ендеше, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы ата-анаға ризашылықты білдіру деп аталады.
Үй тапсырмасы: Әр елдің сәлемдесу ерекшеліктері туралы мәлімет жазып келіңіз |
оқушылар сұрақтарға жауап береді. Бүгінгі күннің тақырыбын ашады |
Бас бармақ |
Презентация түрлі-түсті қима қағаздар |
|
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма-1. «Ситуациялық сұрақтар» Саған ата-анаң сен армандаған телефонды алып берді. Сенің әрекетің? Сен ата-анаңды болмашы нәрсемен қатты ашуландырып алдың. Бұл жағдайда не істейтін едің? Тапсырма-2. Ұлы адамдардың ой-тұжырымдарын оқып, отбасы өнегесі туралы пікіріңді жаз. Қорқыт ата: «Қызы анадан үйренбей өнеге алмас, ұл атадан ұһүйренбей сапар шекпес». Д.Бабатайұлы: «Ата-ананың ақылы-қазулы қара жолмен тең». Б.Момышұлы: «Отбасының өнегесі-Отан өнегесі» А.С. Макаренко: «Отбасы -адам өмірінің тамаша жақтары жүзеге асатын, адамның ең басты шаттығы болып саналатын балалардың өсіп, өмір сүретін орны».
Тапсырма-3. «Отбасы деген не?» видеосын көрсетіп талқылау. Сұрақтар: -Ата-ананың бойындағы қандай қасиеттер бала өмірге келген де оны ізгілікке, дұрыс әрекетке жетелейді? -Сіздің пікіріңізше, отбасындағы қандай құндылықтар бала тәрбиесінде маңызды? -Отбасы ошағының жылулығын қалай сақтауға болады деп ойлайсыздар? |
ситуациялық сұрақтарға өз көзқарастарын білдіреді Өз пікірлерін білдіреді Бейнефильм бойынша өз ойларын айтады |
|
Қима қағаздар слайд видео |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: Ата-анаңызға арналған хат жазыңыз Рефлексия «Шеңбердегі доп» оқушылар шеңберлене отырып, бір-біріне кішкене допты лақтырады. Доп қолына тиген оқушы сабақ туралы бір сөйлем айтады. |
түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
доп |
|
Жаһандық құзыреттілік бойынша сабақ жоспары
|
Бөлім |
Парасаттылық және әдеп |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жан дүниенің кеңдігі – адамдықтың белгісі |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. «Сәлемдесу» ойыны: Қазір біз сендермен ойын ойнаймыз, қимылды тез жасауларың керек. «Бастаймыз» деген белгі берілгенде, мен қалай амандасу керек екенін айтамын, сонда сендер бір-бірлеріңмен тез-тез амандасасыңдар. Әр адаммен әртүрлі амандасасыңдар. Сонымен, көзбен… қолмен… иықпен… құлақпен… тіземен… иекпен… өкшемен… арқамен.
Үй тапсырмасы: Ата-анаңызға арналған хат жазыңыз |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Бүгінгі күннің тақырыбын ашады |
Бас бармақ |
Презентация |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жан дүние
Тірек сөздер: сыпайылық, әдептілік, мейірімділік, ерік-жігер және т.б.
1-тапсырма: «Мейірімділік» видеосын көрсетіп, талқылау. -Жақсылық жасау үшін адамға қандай қасиеттер қажет? -Қарапайым адам деп кімді атаймыз? -Адам жақсылықты не үшін жасайды? -Өзіңе басқалар жақсылық жасаған кезде қандай күйде боласың? 2-тапсырма: Жағдаяттарды шеш.
Үйге кіреберісте көршілеріңмен кезігіп қалдың. Сенің әрекетің қандай? 3-тапсырма: Айналаңдағы адамдардың атқарған қайырымды істері туралы шағын жоба құрып жаз. Жобаны мынандай жоспар бойынша құруға болады:
*сенің ол адамға ризашылығың, алғысың |
Жағымды эмоционалды ахуал пайда болады Оқушылар өз ойларын білдіреді Оқушылар видео бойынша талқылайды Жағдаяттарды шешеді Шағын жоба жасайды |
|
Видео Слайд ақ қағаз маркер |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: Қоршаған ортаңызға қандай да бір игі іс жасап, соны видео-фото ретінде түсіріп әкеліңіз Рефлексия Тақтада ілінген плакатқа оқушылар стикерлер жабыстырады. Стикерлерге сабақты не білді және келесі жолы қандай іс-әрекет жасағаны туралы жазады. |
түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Стикер, плакат |
|
Жаһандық құзыреттілік бойынша сабақ жоспары
|
Бөлім |
Парасаттылық және әдеп |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дастарқан басындағы әдеп. Дастарқан жаю мәдениеті |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларды дастарқан басындағы ережелермен таныстыру, ес-те ұстауға дағдыландыру, әдептілікке, инабаттылыққа тәрбиелеу |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. «Оқушылар «Дастарқан» әнін тыңдап, сабақтың тақырыбына болжам жасайды. Бірге қосылып ән айтады. Сабақтың мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстыру
Үй тапсырмасы: Қоршаған ортаңызға қандай да бір игі іс жасап, соны видео-фото ретінде түсіріп әкеліңіз. |
«Дастархан» әнін караоке түрінде бірге айтады. Бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады. Үй тапсырмасы бойынша жауап береді |
Бас бармақ |
Презентация |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жеке жұмыс Оқушыларға таратпа қағаз үлестіріледі. Сөздер мен суреттерді сәйкестендіріп, ауызша дыбыстап айтады.
Жұптық жұмыс. Оқушылар «Дастарқан басындағы әдептілік» мультфильмінен 2:40-3:40 минут аралығындағы үзіндіні тамашалайды. Мұғалім алдын-ала бейнематериалды не үшін қарап, тыңдайтынын айтып кетеді. Оқушылар тыңдап отырып берілген 3 сұраққа жауап белгілейді. 1.Тамақтанғанда не істеуге болмайды? а) сөйлесуге болмайды ә) асығуға болмайды б)күлуге болмайды 2. Мәдениеттіліктің белгісі – а) көңілді отыру ә) қатты сөйлеу б) дұрыс отырып, тұру 3. Мәденнетті – а) таза, ұқыпты, білімді, ақылды ә) тәрбиелі, өнегелі б) білімді, жеңімпаз Топтық жұмыс. Дубляж жасау - диалог құру. Оқушылар топта мультфильмнің үзіндісіне дубляж жасайды. Әр топқа бейнематериалдан скриншот арқылы жасалған суреттер үлестірірелі. Оқушылар топта өзара рөлдерді бөліп, дайындалады. Әр топта тайм-менеджер уақытты қадағалап отырады. Топтар сынып алдына шығып, дыбыссыз қосылған мультфильмдегі үзіндідегі кейіпкерлерді дыбыстап, сөйлетеді.. |
Оқушылар суреттерді сөздермен сәйкестендіреді
Сұрақтарға жауап береді
Оқушылар мультфильмді тамашалап, өздері дубляж жасайды |
|
Видео Слайд ақ қағаз маркер |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: Бір елдің дастарқан басындағы әдеп ережелері туралы жазып келіңіз Рефлексия
|
түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Стикер, плакат |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары
Сабақ жоспары
Жаһандық құзыреттілік бойынша сабақ жоспары
|
Бөлім |
Парасаттылық және әдеп |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сәлем сөздің атасы... |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал «Менің көңіл-күйім» жаттығуы. Оқушыларға бір жағы сары және ақ түсті парақтар таратылады. Оқушылар өз көңілкүйлерін суреттеп салады. Амандасау деген не? Біз қалай амсандасамыз. Сахналау Әр топтон оқушылар келіп амандасу түрлерін көрсетеді.
Үй тапсырмасы: |
Үй тапсырмасына жауап береді |
Бас бармақ |
Презентация түрлі-түсті қима қағаздар |
|
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма-1. Бейнероликті тамашалайды. Оқушылар берілген уақыт аралығында қалай амандасатынын жазады. Сұрақ: -Амандасудың мағынасы қандай? - Қандай елдердің амандасуын есте сақтадыңдар? Елдерді атаңдар
Тапсырма-2. Ой қозғау -Сөздің басын неліктен сәлемнен бастауымыз керек?
СЕРГІТУ СӘТІ: «Поезд» жаттығуы Ойын ортада жүргізіледі. Ең алдымен, 1 мен 2-ге саналып аламыз. 1-номердегілер қолдарын 1 рет соғып, аяқтарымен еденді 2 рет тарсылдатады, ал 2-номердегілер 2 рет қолдарын соғып, 1 рет аяқтарын еденге тарсылдатады. 3-тапсырма. «Сәлем – сөздің анасы» тақырыбында шағын ойтолғау жаз. |
бейнероликті тамашалап, уақыт аралығындағы амандасу түрлерін жазып шығаады сұрақтарға жауап береді |
|
видео Қима қағаздар слайд |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: Әр елдің сәлемдесу ерекшеліктері туралы мәлімет жазып келіңіз Рефлексия Wordwall тақтасы арқылы оқушылар бүгінгі сабақты қорытындылайды. |
түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Wordwall тақтасы |
|
Жаһандық құзыреттілік бойынша сабақ жоспары
|
Бөлім |
Парасаттылық және әдеп |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ата-анаға құрмет – баладан ізет |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Отбасы мүшелері арасындағы бауырмалдық, қайырымдылық, достық қарым-қатынас орнату, отбасылық құндылықтарды сақтауға үйрету; - Халқамыздың тәлім-тәрбиесінің ананың ақ сүтімен, әже өнегесімен, ата ақылымен берілетіндігін ұғындырып,өзіндік ұлттық қасиетімізді балалар бойына дарыту -Бала бойына сүйіспеншілікті , жылылықты ұялату,ата-анасын құрмет тұтып, адал да парасатты ұл мен қыз болуға тәрбиелеу. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. «Шашылған сөздер» ойыны «Ақиқатты айтып, жақсылыққа жетелеп, қарашаңырақты аманаттаушы отбасының мүшесі кім?» (әке) «Тоғыз ай құрсағында, үш жыл бауырында, өмір бойы жүрегінде көтеретін отбасының мүшесі кім?» (ана) «Жеті жұрттың қамын ойлап, жеті атасын білуге міндетті отбасы мүшесі кім?» (бала) -Әке, ана, бала- бұл үш сөз қандай мағынаны білдіреді. - Адамға өмірінің мәні – отбасы, олең жақын адамдардың ошағы. Отбасы – ол үлкен қуаныш, шаттық, мейірімділік, қамқорлық, сүйіспеншіліктің ортасы. Ендеше, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы ата-анаға ризашылықты білдіру деп аталады.
Үй тапсырмасы: Әр елдің сәлемдесу ерекшеліктері туралы мәлімет жазып келіңіз |
оқушылар сұрақтарға жауап береді. Бүгінгі күннің тақырыбын ашады |
Бас бармақ |
Презентация түрлі-түсті қима қағаздар |
|
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма-1. «Ситуациялық сұрақтар» Саған ата-анаң сен армандаған телефонды алып берді. Сенің әрекетің? Сен ата-анаңды болмашы нәрсемен қатты ашуландырып алдың. Бұл жағдайда не істейтін едің? Тапсырма-2. Ұлы адамдардың ой-тұжырымдарын оқып, отбасы өнегесі туралы пікіріңді жаз. Қорқыт ата: «Қызы анадан үйренбей өнеге алмас, ұл атадан ұһүйренбей сапар шекпес». Д.Бабатайұлы: «Ата-ананың ақылы-қазулы қара жолмен тең». Б.Момышұлы: «Отбасының өнегесі-Отан өнегесі» А.С. Макаренко: «Отбасы -адам өмірінің тамаша жақтары жүзеге асатын, адамның ең басты шаттығы болып саналатын балалардың өсіп, өмір сүретін орны».
Тапсырма-3. «Отбасы деген не?» видеосын көрсетіп талқылау. Сұрақтар: -Ата-ананың бойындағы қандай қасиеттер бала өмірге келген де оны ізгілікке, дұрыс әрекетке жетелейді? -Сіздің пікіріңізше, отбасындағы қандай құндылықтар бала тәрбиесінде маңызды? -Отбасы ошағының жылулығын қалай сақтауға болады деп ойлайсыздар? |
ситуациялық сұрақтарға өз көзқарастарын білдіреді Өз пікірлерін білдіреді Бейнефильм бойынша өз ойларын айтады |
|
Қима қағаздар слайд видео |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: Ата-анаңызға арналған хат жазыңыз Рефлексия «Шеңбердегі доп» оқушылар шеңберлене отырып, бір-біріне кішкене допты лақтырады. Доп қолына тиген оқушы сабақ туралы бір сөйлем айтады. |
түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
доп |
|
Жаһандық құзыреттілік бойынша сабақ жоспары
|
Бөлім |
Парасаттылық және әдеп |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жан дүниенің кеңдігі – адамдықтың белгісі |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. «Сәлемдесу» ойыны: Қазір біз сендермен ойын ойнаймыз, қимылды тез жасауларың керек. «Бастаймыз» деген белгі берілгенде, мен қалай амандасу керек екенін айтамын, сонда сендер бір-бірлеріңмен тез-тез амандасасыңдар. Әр адаммен әртүрлі амандасасыңдар. Сонымен, көзбен… қолмен… иықпен… құлақпен… тіземен… иекпен… өкшемен… арқамен.
Үй тапсырмасы: Ата-анаңызға арналған хат жазыңыз |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Бүгінгі күннің тақырыбын ашады |
Бас бармақ |
Презентация |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жан дүние
Тірек сөздер: сыпайылық, әдептілік, мейірімділік, ерік-жігер және т.б.
1-тапсырма: «Мейірімділік» видеосын көрсетіп, талқылау. -Жақсылық жасау үшін адамға қандай қасиеттер қажет? -Қарапайым адам деп кімді атаймыз? -Адам жақсылықты не үшін жасайды? -Өзіңе басқалар жақсылық жасаған кезде қандай күйде боласың? 2-тапсырма: Жағдаяттарды шеш.
Үйге кіреберісте көршілеріңмен кезігіп қалдың. Сенің әрекетің қандай? 3-тапсырма: Айналаңдағы адамдардың атқарған қайырымды істері туралы шағын жоба құрып жаз. Жобаны мынандай жоспар бойынша құруға болады:
*сенің ол адамға ризашылығың, алғысың |
Жағымды эмоционалды ахуал пайда болады Оқушылар өз ойларын білдіреді Оқушылар видео бойынша талқылайды Жағдаяттарды шешеді Шағын жоба жасайды |
|
Видео Слайд ақ қағаз маркер |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: Қоршаған ортаңызға қандай да бір игі іс жасап, соны видео-фото ретінде түсіріп әкеліңіз Рефлексия Тақтада ілінген плакатқа оқушылар стикерлер жабыстырады. Стикерлерге сабақты не білді және келесі жолы қандай іс-әрекет жасағаны туралы жазады. |
түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Стикер, плакат |
|
Жаһандық құзыреттілік бойынша сабақ жоспары
|
Бөлім |
Парасаттылық және әдеп |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дастарқан басындағы әдеп. Дастарқан жаю мәдениеті |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларды дастарқан басындағы ережелермен таныстыру, ес-те ұстауға дағдыландыру, әдептілікке, инабаттылыққа тәрбиелеу |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. «Оқушылар «Дастарқан» әнін тыңдап, сабақтың тақырыбына болжам жасайды. Бірге қосылып ән айтады. Сабақтың мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстыру
Үй тапсырмасы: Қоршаған ортаңызға қандай да бір игі іс жасап, соны видео-фото ретінде түсіріп әкеліңіз. |
«Дастархан» әнін караоке түрінде бірге айтады. Бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады. Үй тапсырмасы бойынша жауап береді |
Бас бармақ |
Презентация |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жеке жұмыс Оқушыларға таратпа қағаз үлестіріледі. Сөздер мен суреттерді сәйкестендіріп, ауызша дыбыстап айтады.
Жұптық жұмыс. Оқушылар «Дастарқан басындағы әдептілік» мультфильмінен 2:40-3:40 минут аралығындағы үзіндіні тамашалайды. Мұғалім алдын-ала бейнематериалды не үшін қарап, тыңдайтынын айтып кетеді. Оқушылар тыңдап отырып берілген 3 сұраққа жауап белгілейді. 1.Тамақтанғанда не істеуге болмайды? а) сөйлесуге болмайды ә) асығуға болмайды б)күлуге болмайды 2. Мәдениеттіліктің белгісі – а) көңілді отыру ә) қатты сөйлеу б) дұрыс отырып, тұру 3. Мәденнетті – а) таза, ұқыпты, білімді, ақылды ә) тәрбиелі, өнегелі б) білімді, жеңімпаз Топтық жұмыс. Дубляж жасау - диалог құру. Оқушылар топта мультфильмнің үзіндісіне дубляж жасайды. Әр топқа бейнематериалдан скриншот арқылы жасалған суреттер үлестірірелі. Оқушылар топта өзара рөлдерді бөліп, дайындалады. Әр топта тайм-менеджер уақытты қадағалап отырады. Топтар сынып алдына шығып, дыбыссыз қосылған мультфильмдегі үзіндідегі кейіпкерлерді дыбыстап, сөйлетеді.. |
Оқушылар суреттерді сөздермен сәйкестендіреді
Сұрақтарға жауап береді
Оқушылар мультфильмді тамашалап, өздері дубляж жасайды |
|
Видео Слайд ақ қағаз маркер |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: Бір елдің дастарқан басындағы әдеп ережелері туралы жазып келіңіз Рефлексия
|
түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Стикер, плакат |
|
шағым қалдыра аласыз














