Сыныбы: 5 | Күні: 23.09.2015жыл. |
Сабақтың тақырыбы
| Қазақстан территориясындағы тас дәуірі.
|
Мақсаты
| Қазақстан аумағындағы тас дәуірі, алғашқы адамдардың іздері туралы білімді меңгеру. |
Күтілетін нәтижелер
| А. Қазақстан аумағындағы тас дәуірі, алғашқы адамдардың іздері туралы біледі.В. Тас дәуірінің кезеңдерін салыстыра, ерекшеліктерін анықтайды, кестені толтырып, картамен жұмыс жасайды.С. Тас дәуірінде кезеңдеріндегі адамдардың даму кезеңдерін саралап, тарихтағы орнын бағалайды. |
Керекті жабдықтар
| Оқулық, флипчарт, ақ парақ, қалам сап, әдістемелік құрал, ресурс парақтары, бланкілер және фламастер, Бейне роликтер, карта, тірек- сызба. |
Тапсырмалар: | 2,3,4,5,6,7,8 |
Сабақ барысы: |
Сабақ кезеңдері | Уақыты
| Мұғалім әрекеті
| Оқушы әрекеті |
Кіріспе
| 5мин
| Ұйымдастыру. Амандасу. «Бір шаңырақ астында» әдісі арқылы топқа бөлу,«Бинго» әдісімен үй тапсырмасын сұрау.
АББҚ бар оқушыларға Бағдар картаны таратып, орындалуын бақылайды
| «Бір шаңырақ астында» әдісі арқылы топқа бөлініп, ынтымақтаса отырып бірлесе жұмыстанады.«Бинго» ойынының сұрақтарына жауап беріп, үй тапсырмасына қаншалықты дайын екенін көрсетеді. «Бағдаршам» әдісі арқылы өзара бағалайдыАББҚ бар оқушылар Бағдар картаны алып жұмыстанады. |
Тұсаукесер
| 5мин
| Табыс критерийлері:А. Қазақстан аумағындағы тас дәуірі, алғашқы адамдардың іздері туралы білу.В. Тас дәуірінің кезеңдерін салыстыра, ерекшеліктерін анықтау және кестені толтырып, картамен жұмыс жасау.С. Тас дәуірінде кезеңдеріндегі адамдардың даму кезеңдерін саралап, тарихтағы орнын бағалау.Электрондық оқулық;Ой қозғау сұрақтары қойылады. |
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты ашады. |
Негізгі бөлім
| 25мин
| «Жұптасып-ойланып-бөліс» әдісі арқылы жаңа сабақты өздігінен меңгеру .Постер шығару.Жаңа тақырыпты оқып үйрену үшін жеке оқуға уақыт беру.Оқып болғаннан кейін әр топқа флипчарт таратып, тақырыпты ашу. Бағалау критерилерін тарату.Постер қорғау.Бағалау критерийлеріне сүйене отырып «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы бағалату.Постерді бағалау критерилері:Тақырып мазмұнының ашылуыБезендірілуіШығармашылығы | Топтар оқулық материалы, видео роликтен алған мәліметтерін қосып постер құрады.Дайындап болғаннан кейін басқа топтардың алдында қорғайды.Әр топ сағат тілімен бағыттала отырып, бағалау критерийлеріне сүйеніп «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» беру арқылы өз ара бағалайды. |
Қорытынды
| 10 мин | Тест арқылы сабақты қорытындылау. Табыс критерийлер арқылы өзін-өзі бағалату; «3:2:1» арқылы кері байланыс жасау | Табыс критерийлер арқылы өзін- өзі бағалайды.Сабақтан алған әсерлері жайында рефлексия парағын толтырады. |