|
Бөлім: |
Тығыздық |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Деформация Серпімділік күші, Гук заңы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.2.3 - пластикалық және серпімді деформацияларды ажырату, мысалдар келтіру 7.2.2.5 - Гук заңының формуласы бойынша серпімділік күшін
есептеу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
1. Сәлемдесу, оқушыларға жоқтама жасау «Балық аулау» әдісі арқылы топқа біріктіру Үй тапсырмасы: «Жалғыз аяқ жол» әдісімен сұраймын (оқушылар үш қатар болып тұрады мұғалім сұрақ қояды оқушы жол соңына жеткенге дейін жауабын айтады) 1. Күштің физикалық мағынасын түсіндір. 2. Күштің өлшем бірлігі қандай? 3. Күштің еселік бірліктерін ата? 4. 1 кН= 5. 1 МН= 6. Күшті өлшейтін құрал қандай? |
Сәлемдеседі Топка бірігеді Сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімнің кері байланысы |
LED экран |
|
15 минут |
Жаңа тақырыпты бейнеролик арқылы түсіндіру Тапсырма№1 Жұптық жұмыс БК: Гук заңының формуласы бойынша серпімділік күшіне есептер шығарады
|
Бейнеролик көріп, жаңа сабақ мазмұнымен танысады
Оқушылар жұптасып құрылымдалған тапсырмаларды орындайды
|
Дескриптор:
ҚБ: Бағдаршам |
https://www.youtube.com/watch?v=cWW6sVcgSBU Таратпа материал Қосымша №1 |
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Тапсырма№2 «Кім жылдам?» әдісі арқылы кестені толтырыңыз БК: пластикалық және серпімді деформацияларды ажырату, мысалдар келтіреді |
Оқушылар топтасып кестедегі бос орындарға есептің шешімін ұсынады |
Дескриптор:
ҚБ:Мұғалімнің кері байланысы арқылы бағалау жүргізіледі. |
Қосымша №2 |
|
Сабақтың соңы: 5 мин |
Кері байланыс «Алма ағашы» арқылы Үй тапсырмасы : тақырыпты оқу |
Ауызша кері байланыс береді |
|
Оқулық |
Ресурстар
Қосымша №1
Тапсырма №1

Массасы 65 кг банжи-джампер 1 суретте көрсетілгендей платформадан секіреді. Банджи-джемперге бекітілген арқан Гук заңына бағынады және созылмаған кездегі ұзындығы 25 м. Секіру кезінде ең төменгі сатысына жеткенде арқанның созылу ұзындығы 32 м –ге тең .
-
Банджи секіргішінің арқанға түсіретін күшін есептеңіз
-
Толық созылған кездегі арқанның абсолют ұзаруын есептеңіз
-
Бунги арқанының қатаңдығын анықтаңыз
-
Егер секіргіштің арқанға түсіретін күші сақталып қатаңдығы 18 Н/м тең болса, ұзаруы қаншаға өзгереді
Қосымша №2
Тапсырма №2
|
Fсер,H |
|
8 кН |
245Н |
|
ĸ,Н/м |
70 Н/м |
2 кН/м |
|
|
х,м |
32 мм |
|
35см |
|
Fсер,H |
|
250 Н |
160 мН |
|
ĸ,Н/м |
250 кН/м |
|
80 Н/м |
|
х,м |
30 см |
25 мм |
|
|
Fсер,H |
|
100Н |
10кН |
|
ĸ,Н/м |
30 кН/м |
|
7,2*104Н/м |
|
х,м |
50см |
25мм |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары.7 сынып.Деформация.Серпімділік күші,Гук заңы
Сабақ жоспары.7 сынып.Деформация.Серпімділік күші,Гук заңы
|
Бөлім: |
Тығыздық |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Деформация Серпімділік күші, Гук заңы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.2.3 - пластикалық және серпімді деформацияларды ажырату, мысалдар келтіру 7.2.2.5 - Гук заңының формуласы бойынша серпімділік күшін
есептеу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
1. Сәлемдесу, оқушыларға жоқтама жасау «Балық аулау» әдісі арқылы топқа біріктіру Үй тапсырмасы: «Жалғыз аяқ жол» әдісімен сұраймын (оқушылар үш қатар болып тұрады мұғалім сұрақ қояды оқушы жол соңына жеткенге дейін жауабын айтады) 1. Күштің физикалық мағынасын түсіндір. 2. Күштің өлшем бірлігі қандай? 3. Күштің еселік бірліктерін ата? 4. 1 кН= 5. 1 МН= 6. Күшті өлшейтін құрал қандай? |
Сәлемдеседі Топка бірігеді Сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімнің кері байланысы |
LED экран |
|
15 минут |
Жаңа тақырыпты бейнеролик арқылы түсіндіру Тапсырма№1 Жұптық жұмыс БК: Гук заңының формуласы бойынша серпімділік күшіне есептер шығарады
|
Бейнеролик көріп, жаңа сабақ мазмұнымен танысады
Оқушылар жұптасып құрылымдалған тапсырмаларды орындайды
|
Дескриптор:
ҚБ: Бағдаршам |
https://www.youtube.com/watch?v=cWW6sVcgSBU Таратпа материал Қосымша №1 |
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Тапсырма№2 «Кім жылдам?» әдісі арқылы кестені толтырыңыз БК: пластикалық және серпімді деформацияларды ажырату, мысалдар келтіреді |
Оқушылар топтасып кестедегі бос орындарға есептің шешімін ұсынады |
Дескриптор:
ҚБ:Мұғалімнің кері байланысы арқылы бағалау жүргізіледі. |
Қосымша №2 |
|
Сабақтың соңы: 5 мин |
Кері байланыс «Алма ағашы» арқылы Үй тапсырмасы : тақырыпты оқу |
Ауызша кері байланыс береді |
|
Оқулық |
Ресурстар
Қосымша №1
Тапсырма №1

Массасы 65 кг банжи-джампер 1 суретте көрсетілгендей платформадан секіреді. Банджи-джемперге бекітілген арқан Гук заңына бағынады және созылмаған кездегі ұзындығы 25 м. Секіру кезінде ең төменгі сатысына жеткенде арқанның созылу ұзындығы 32 м –ге тең .
-
Банджи секіргішінің арқанға түсіретін күшін есептеңіз
-
Толық созылған кездегі арқанның абсолют ұзаруын есептеңіз
-
Бунги арқанының қатаңдығын анықтаңыз
-
Егер секіргіштің арқанға түсіретін күші сақталып қатаңдығы 18 Н/м тең болса, ұзаруы қаншаға өзгереді
Қосымша №2
Тапсырма №2
|
Fсер,H |
|
8 кН |
245Н |
|
ĸ,Н/м |
70 Н/м |
2 кН/м |
|
|
х,м |
32 мм |
|
35см |
|
Fсер,H |
|
250 Н |
160 мН |
|
ĸ,Н/м |
250 кН/м |
|
80 Н/м |
|
х,м |
30 см |
25 мм |
|
|
Fсер,H |
|
100Н |
10кН |
|
ĸ,Н/м |
30 кН/м |
|
7,2*104Н/м |
|
х,м |
50см |
25мм |
|
шағым қалдыра аласыз













