|
Бөлім: |
8.1А ХХ ғасырдың басындағы Қазақстан |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Манжибаева А.А |
|||||||||
|
Күні: |
06.10.25 |
|||||||||
|
Сынып:8 «А» |
Қатысушылар саны:23 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Алаш» қозғалысы және қазақ ұлттық идеясы Зерттеу сұрағы:Неліктен «Алаш» партиясы халық қолдауына ие болды? |
|||||||||
|
Оқу мақсаттары |
8.1.2.1 – қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін талдау; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Алаш партиясының бағдарламасын әлеуметтік, ұлттық баспасөздің қоғамдық саяси сананы оятудағы рөлін анықтау. Алаш партиясының саяси қызметі мен бағдарламасының маңызын бағалау; |
|||||||||
|
Тарихи концепт |
Зерттеу мен талдау Интерпретация |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5-минут |
«Миға шабуыл» әдісі үй тапсырмасын сұрау 1 Орыс буржуазиялық революциясы туралы не білесің. 2.Столыпиннің аграрлық саясатының салдары қандай болды. 1917 жылғы ақпан революциясының Қазақстанға әсерін анықта. «Мұстафа Шоқай» деректі фильмінен үзінді көрсету Болжау сұрақтарын беру
Не ерекше болды? Болжамдарын негіздейді Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
мадақтау |
Тақырыптық суреттер |
||||||
|
Жаңа сабақ 35-минут |
Берілген суреттер бойынша нақты мәлімет жинақтаңыз
ЕБҚ оқушыға тапсырма
3- тапсырма «Ашық микрофон» -Ұлттық тәуелсіздік үшін күресте Түркістан автономиясы мен Қазақстанға тән ортақ белгілер бар ма? Жеке жұмыс Алаш қайраткерлерінің саяси қызметіне талдау жасап, Алаш қозғалысының тарихи маңызын жазыңыз
|
Дескриптор; М.Шоқайдың өмір дерегін анықтайды М.Шоқай және Түркістан автономиясы туралы ақпараттарды анықтайды М.Шоқай және Алашорда туралы талдайды
Дескриптор Ұлттық тәуелсіздік үшін күресте Түркістан автономиясы мен Қазақстанға тән ортақ белгілерді анықтайды Дескриптор
-Алаш қозғалысының тарихи маңызын жазады |
4-балл
3-балл
3-балл |
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар Кесте
КартаҚБ парағы |
||||||
|
Қорытынды 3-минут
Үй тапсырмасы 2-минут |
Кері байланыс «Тазалық» әдісі бойынша оқушылар өздері жаңа тақырыптан алғандарын ой елегінен өткізеді Еттартқыш- алған білімімді жинақтап, қорытамын, електен өткіземін. Чемодан- алған білімім болашақта қажет. Қоқыс жәшігі-алған білімімді қажет етпеймін.
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||
|
«Алаш партиясының халықтың қолдауына ие болу себебі неде?» тақырыбында (100-150 сөз көлемінде) эссе жазу |
|
|
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары.8 сынып. "Алаш" қозғалысы және қазақ ұлттық иедеяы.
Сабақ жоспары.8 сынып. "Алаш" қозғалысы және қазақ ұлттық иедеяы.
|
Бөлім: |
8.1А ХХ ғасырдың басындағы Қазақстан |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Манжибаева А.А |
|||||||||
|
Күні: |
06.10.25 |
|||||||||
|
Сынып:8 «А» |
Қатысушылар саны:23 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Алаш» қозғалысы және қазақ ұлттық идеясы Зерттеу сұрағы:Неліктен «Алаш» партиясы халық қолдауына ие болды? |
|||||||||
|
Оқу мақсаттары |
8.1.2.1 – қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін талдау; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Алаш партиясының бағдарламасын әлеуметтік, ұлттық баспасөздің қоғамдық саяси сананы оятудағы рөлін анықтау. Алаш партиясының саяси қызметі мен бағдарламасының маңызын бағалау; |
|||||||||
|
Тарихи концепт |
Зерттеу мен талдау Интерпретация |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5-минут |
«Миға шабуыл» әдісі үй тапсырмасын сұрау 1 Орыс буржуазиялық революциясы туралы не білесің. 2.Столыпиннің аграрлық саясатының салдары қандай болды. 1917 жылғы ақпан революциясының Қазақстанға әсерін анықта. «Мұстафа Шоқай» деректі фильмінен үзінді көрсету Болжау сұрақтарын беру
Не ерекше болды? Болжамдарын негіздейді Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
мадақтау |
Тақырыптық суреттер |
||||||
|
Жаңа сабақ 35-минут |
Берілген суреттер бойынша нақты мәлімет жинақтаңыз
ЕБҚ оқушыға тапсырма
3- тапсырма «Ашық микрофон» -Ұлттық тәуелсіздік үшін күресте Түркістан автономиясы мен Қазақстанға тән ортақ белгілер бар ма? Жеке жұмыс Алаш қайраткерлерінің саяси қызметіне талдау жасап, Алаш қозғалысының тарихи маңызын жазыңыз
|
Дескриптор; М.Шоқайдың өмір дерегін анықтайды М.Шоқай және Түркістан автономиясы туралы ақпараттарды анықтайды М.Шоқай және Алашорда туралы талдайды
Дескриптор Ұлттық тәуелсіздік үшін күресте Түркістан автономиясы мен Қазақстанға тән ортақ белгілерді анықтайды Дескриптор
-Алаш қозғалысының тарихи маңызын жазады |
4-балл
3-балл
3-балл |
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар Кесте
КартаҚБ парағы |
||||||
|
Қорытынды 3-минут
Үй тапсырмасы 2-минут |
Кері байланыс «Тазалық» әдісі бойынша оқушылар өздері жаңа тақырыптан алғандарын ой елегінен өткізеді Еттартқыш- алған білімімді жинақтап, қорытамын, електен өткіземін. Чемодан- алған білімім болашақта қажет. Қоқыс жәшігі-алған білімімді қажет етпеймін.
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||
|
«Алаш партиясының халықтың қолдауына ие болу себебі неде?» тақырыбында (100-150 сөз көлемінде) эссе жазу |
|
|
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз













