|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Бір таңбалы санға көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Хайрат А |
|||||
|
Күні: |
07.10.2024ж |
|||||
|
Сынып: |
4 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№23 сабақ. 10, 100, 1000 сандарына көбейту және бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.6 - 10, 100, 1000 сандарына қалдықсыз және қалдықпен бөлу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
10, 100, 1000 сандарына ауызша көбейту және бөлуді үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты |
БІРЛІК ПЕН ЫНТЫМАҚ Командада жұмыс істей білу Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 24 минут
Сергіту сәті
Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Оқу құралдарын түгелдеу Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 10-тапсырма Ойлан және жауап бер. Көрсетілген санға қалдықсыз бөліне¬тіндей етіп бос орынға цифрлар жаз. Жазылған сандардың ішінде 10-ға бөлінетіндері бар ма? 2-ге бөлінеді 78 6 599 845 101 5-ке бөлінеді 52 2 7 412 69 258 52 Жауабы: 2-ге: 780,65992,8454,1010 5-ке: 520,275,412690,258520 Тақырыпты ашу. Жаңа ұғым. Жаңа тақырып. Оқу мақсатын айтамыз. Бейнебаян көрсету. «Арбуз бөлігі» әдісі. ЕБҚ бірге орындайды. 10, 100, 1000 бөлінетін сандарды табу. 1- тапсырма Есептеулерді қара "Соңынан басына дейін"әдісі. Жұптық жұмыс. 2ә тапсырма Есепте және тексер ЕБҚ жұбымен 2 есеп орындайды. 18*1000=18000 41*100000=4100000 48000/1000=48 8000000/10000=800 700000/10000=70 3000000/1000000=3 3 -тапсырма 9 ∙ 8 000 = 72000 7 ∙ 90 000 = 630000 45 000 : 50 = 900 45 000 : 500 = 90 ***Санды 10, 100 және 1 000-ға қалай бөлуге болатынын есіңе түсір. Берілген өрнектерді қандай екі топқа бөлуге болады? 1 446 : 10= 144(6қалд.) 21 520 : 10=2152 4 658 : 1 000= 4(658қалд.) 60 412 : 1 000=60(412) 12 727 : 100= 127(27қалд.) 8 000 : 1 000=8 Сергіту сәті «Таза тақта» әдісі 22308+65470=87778 85025-49145=35880 112342:2=56171 313021*3=939063 ФС тапсырмасы «Топтас» әдісі. Топтық жұмыс 1 топ: Отбасылық өнім
1-күні-158кг 2-күні-148кг 3-күні-163кг 4-күні-?кг 1+2=3+4 158+148=306 306-163=143 Жауабы : 4-күні 143 кг картоп жинады. 2-топ: Отбасылық өнім (еңбек)
Ш: 98-70=28 (шабдалы) 70-36=34 (қара өрік) Жауабы: 28 түп шабдалы көшеті, 34 түп қара өрік көшеті отырғызылды. Үй тапсырмасы 9-тапсырма 324200:100=3242 24*10 000=240000 3320000:1000=3320 123300*100=123330000 2321*3=6963 3212*3=9636 Рефлексия: «Бәйге алу»әдісі |
Сабаққа дайындық жасайды Үй тапсырмасын тексертеді Ережемен жұмыс істейді Ереже құрастырады Есептеп, тексереді Өрнекті оқиды, амалдарды орындайды 2,5,10 бөлінетін сандармен ойын. Тапсырманы тақтаға орындайды Есептерді шығарады Есептің шартын жазады. Шешімін табады. Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: 2-ге,5-ке бөлінетін сандарды табады-1б Тапсырманы орындады-1б Дескриптор: Есептеуді біледі Ережелерді есіне сақтады ҚБ: Жақсы жұмыс орындадың! Дескриптор: Есептеуді біледі-1б Амалдарды орындады-1б Дескриптор: Өрнектерді топқа бөле алды-1б Олардың мәнін таба білді-1б 10, 100, 1000 сандарына қалдықпен бөлуді түсінді-1б ҚБ: Жақсы жұмыс орындадың! Дескриптор: Есептей алады,бөлуді меңгерген-1б Бағандап есептеуді дұрыс орындады-1б ҚБ: Жақсы жұмыс орындадың! Дескриптор: Есептің мағынасын түсінеді-1б Шешуін тапты-1б «Бәйге алу»әдісі |
Оқулық Бейнебаян слайд оқулық Қима қағаздар слайд А3 қима қағаз Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: 10,100,100 сандарына көбейту және бөлу ашық сабақ. 4 сынып
Сабақ жоспары: 10,100,100 сандарына көбейту және бөлу ашық сабақ. 4 сынып
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Бір таңбалы санға көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Хайрат А |
|||||
|
Күні: |
07.10.2024ж |
|||||
|
Сынып: |
4 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№23 сабақ. 10, 100, 1000 сандарына көбейту және бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.6 - 10, 100, 1000 сандарына қалдықсыз және қалдықпен бөлу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
10, 100, 1000 сандарына ауызша көбейту және бөлуді үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты |
БІРЛІК ПЕН ЫНТЫМАҚ Командада жұмыс істей білу Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 24 минут
Сергіту сәті
Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Оқу құралдарын түгелдеу Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 10-тапсырма Ойлан және жауап бер. Көрсетілген санға қалдықсыз бөліне¬тіндей етіп бос орынға цифрлар жаз. Жазылған сандардың ішінде 10-ға бөлінетіндері бар ма? 2-ге бөлінеді 78 6 599 845 101 5-ке бөлінеді 52 2 7 412 69 258 52 Жауабы: 2-ге: 780,65992,8454,1010 5-ке: 520,275,412690,258520 Тақырыпты ашу. Жаңа ұғым. Жаңа тақырып. Оқу мақсатын айтамыз. Бейнебаян көрсету. «Арбуз бөлігі» әдісі. ЕБҚ бірге орындайды. 10, 100, 1000 бөлінетін сандарды табу. 1- тапсырма Есептеулерді қара "Соңынан басына дейін"әдісі. Жұптық жұмыс. 2ә тапсырма Есепте және тексер ЕБҚ жұбымен 2 есеп орындайды. 18*1000=18000 41*100000=4100000 48000/1000=48 8000000/10000=800 700000/10000=70 3000000/1000000=3 3 -тапсырма 9 ∙ 8 000 = 72000 7 ∙ 90 000 = 630000 45 000 : 50 = 900 45 000 : 500 = 90 ***Санды 10, 100 және 1 000-ға қалай бөлуге болатынын есіңе түсір. Берілген өрнектерді қандай екі топқа бөлуге болады? 1 446 : 10= 144(6қалд.) 21 520 : 10=2152 4 658 : 1 000= 4(658қалд.) 60 412 : 1 000=60(412) 12 727 : 100= 127(27қалд.) 8 000 : 1 000=8 Сергіту сәті «Таза тақта» әдісі 22308+65470=87778 85025-49145=35880 112342:2=56171 313021*3=939063 ФС тапсырмасы «Топтас» әдісі. Топтық жұмыс 1 топ: Отбасылық өнім
1-күні-158кг 2-күні-148кг 3-күні-163кг 4-күні-?кг 1+2=3+4 158+148=306 306-163=143 Жауабы : 4-күні 143 кг картоп жинады. 2-топ: Отбасылық өнім (еңбек)
Ш: 98-70=28 (шабдалы) 70-36=34 (қара өрік) Жауабы: 28 түп шабдалы көшеті, 34 түп қара өрік көшеті отырғызылды. Үй тапсырмасы 9-тапсырма 324200:100=3242 24*10 000=240000 3320000:1000=3320 123300*100=123330000 2321*3=6963 3212*3=9636 Рефлексия: «Бәйге алу»әдісі |
Сабаққа дайындық жасайды Үй тапсырмасын тексертеді Ережемен жұмыс істейді Ереже құрастырады Есептеп, тексереді Өрнекті оқиды, амалдарды орындайды 2,5,10 бөлінетін сандармен ойын. Тапсырманы тақтаға орындайды Есептерді шығарады Есептің шартын жазады. Шешімін табады. Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: 2-ге,5-ке бөлінетін сандарды табады-1б Тапсырманы орындады-1б Дескриптор: Есептеуді біледі Ережелерді есіне сақтады ҚБ: Жақсы жұмыс орындадың! Дескриптор: Есептеуді біледі-1б Амалдарды орындады-1б Дескриптор: Өрнектерді топқа бөле алды-1б Олардың мәнін таба білді-1б 10, 100, 1000 сандарына қалдықпен бөлуді түсінді-1б ҚБ: Жақсы жұмыс орындадың! Дескриптор: Есептей алады,бөлуді меңгерген-1б Бағандап есептеуді дұрыс орындады-1б ҚБ: Жақсы жұмыс орындадың! Дескриптор: Есептің мағынасын түсінеді-1б Шешуін тапты-1б «Бәйге алу»әдісі |
Оқулық Бейнебаян слайд оқулық Қима қағаздар слайд А3 қима қағаз Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз















