|
Бөлім |
Қос дөңгелекті арбалар және ипериялар |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
Дүние жүзі тарихы |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылардың саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§10. Қос дөңгелекті күйме арбаның пайда болуы әлемді қалай өзгертті |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.2.1 ежелгі заман тарихындағы мемлекетаралық қатынастарды түсіндіру үшін «империя» ұғымын білу және пайдалану 5.3.2.2 басқыншылық соғыстар мен империялардың пайда болуы мемлекеттердің шекараларын қалай өзгергерткенін түсіндіру |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Месопатамия аумағында мемлекеттердің пайда болуы мен дамуын және олардың мемлекетаралық қарым-қатынасын білу |
|||||||||||||||||||
|
Құндылық |
Ар-ұят: Адал еңбекті құрметтеу; |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтің ісәрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Үй жұмысын сұрау. Сұрақ - жауап Жаңа сабақ: Тапсырма №1 Қос дөңгелекті арбаның артықшылығын жаз: 1. 2. 3. 4. 5. |
Сұрақтарға жауап береді. Қос дөңгелекті арбаның артықшылығын жазады. |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №2 Көп нүктенің онына тиісті сөздерді қойып сөйлемді толықтыр: 1. Қазіргі ..... аумағын мекендеген тайпалар қос дөңгелекті арбаларды .... дәуірінде, яғни ...... пайдаланған. 2. Бұған ...... тайпаларының жерлеу орындарынан табылған заттар мен ...... және ..... ........ дәлел бола алады. 3. ...... мыңжылдықтың басында ат әбзелдері мен атты әскердің қалыптасуының әсерінен ..... арбаны қолдануды тоқтатқан. Ж: 1- Қазақстан, қола, ХVІ – ХV ғасырларда 2 – андронов, Тамғалы, Қаратау петроглифтері 3 – б.з.б. І, андроновтықтар Тапсырма №3 Уақыт хронологиясы: 1. қос дөңгелекті арба пайда болды- 2. Хетт патшалығы құрылды – 3. Кадеш түбінде шайқас болды. – 4. Египет қуатты әскерге ие болды- 5. Египеттіктер Сирия мен Палестинаға өз билігін жүргізді. – 6. жиі болған соғыстар Египет елін әлсіретіп Алдыңғы Азия елдеріне тәуелді болды. – Ж: 1 - б.з.б.ІV – ІІІ мыңжылдықта 2 – б.з.б. ХVІ ғасырды 3 – б.з.б. 1296 ж 4 – б.з.б. ХV ғасырда 5 - б.з.б. 1468 ж 6 – б.з.б. І мыңжылдықта Тапсырма №4 Төмендегі көрсетілген уақытта Хетт патшалығы мен Египетте қандай оқиғалар болған? Кестені толтыр.
|
Көп нүктенің онына тиісті сөздерді қойып сөйлемді толықтырады.
Оқиғаладың қай жылы болғанын анықтайды.
көрсетілген уақытта Хетт патшалығы мен Египетте қандай оқиғалар болған анықтайды.
|
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: Табыс сатысы» әдісі: сатының суреті, сатының 1 - баспалдағы Мен.............. БІЛЕМІН 2 - баспалдағы Мен.................. ТҮСІНЕМІН, 3 - баспалдағы Мен............. ЖАСАЙ АЛАМЫН |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
сабақ жоспары §10. Қос дөңгелекті күйме арбаның пайда болуы әлемді қалай өзгертті
сабақ жоспары §10. Қос дөңгелекті күйме арбаның пайда болуы әлемді қалай өзгертті
|
Бөлім |
Қос дөңгелекті арбалар және ипериялар |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
Дүние жүзі тарихы |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылардың саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§10. Қос дөңгелекті күйме арбаның пайда болуы әлемді қалай өзгертті |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.2.1 ежелгі заман тарихындағы мемлекетаралық қатынастарды түсіндіру үшін «империя» ұғымын білу және пайдалану 5.3.2.2 басқыншылық соғыстар мен империялардың пайда болуы мемлекеттердің шекараларын қалай өзгергерткенін түсіндіру |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Месопатамия аумағында мемлекеттердің пайда болуы мен дамуын және олардың мемлекетаралық қарым-қатынасын білу |
|||||||||||||||||||
|
Құндылық |
Ар-ұят: Адал еңбекті құрметтеу; |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтің ісәрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Үй жұмысын сұрау. Сұрақ - жауап Жаңа сабақ: Тапсырма №1 Қос дөңгелекті арбаның артықшылығын жаз: 1. 2. 3. 4. 5. |
Сұрақтарға жауап береді. Қос дөңгелекті арбаның артықшылығын жазады. |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №2 Көп нүктенің онына тиісті сөздерді қойып сөйлемді толықтыр: 1. Қазіргі ..... аумағын мекендеген тайпалар қос дөңгелекті арбаларды .... дәуірінде, яғни ...... пайдаланған. 2. Бұған ...... тайпаларының жерлеу орындарынан табылған заттар мен ...... және ..... ........ дәлел бола алады. 3. ...... мыңжылдықтың басында ат әбзелдері мен атты әскердің қалыптасуының әсерінен ..... арбаны қолдануды тоқтатқан. Ж: 1- Қазақстан, қола, ХVІ – ХV ғасырларда 2 – андронов, Тамғалы, Қаратау петроглифтері 3 – б.з.б. І, андроновтықтар Тапсырма №3 Уақыт хронологиясы: 1. қос дөңгелекті арба пайда болды- 2. Хетт патшалығы құрылды – 3. Кадеш түбінде шайқас болды. – 4. Египет қуатты әскерге ие болды- 5. Египеттіктер Сирия мен Палестинаға өз билігін жүргізді. – 6. жиі болған соғыстар Египет елін әлсіретіп Алдыңғы Азия елдеріне тәуелді болды. – Ж: 1 - б.з.б.ІV – ІІІ мыңжылдықта 2 – б.з.б. ХVІ ғасырды 3 – б.з.б. 1296 ж 4 – б.з.б. ХV ғасырда 5 - б.з.б. 1468 ж 6 – б.з.б. І мыңжылдықта Тапсырма №4 Төмендегі көрсетілген уақытта Хетт патшалығы мен Египетте қандай оқиғалар болған? Кестені толтыр.
|
Көп нүктенің онына тиісті сөздерді қойып сөйлемді толықтырады.
Оқиғаладың қай жылы болғанын анықтайды.
көрсетілген уақытта Хетт патшалығы мен Египетте қандай оқиғалар болған анықтайды.
|
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: Табыс сатысы» әдісі: сатының суреті, сатының 1 - баспалдағы Мен.............. БІЛЕМІН 2 - баспалдағы Мен.................. ТҮСІНЕМІН, 3 - баспалдағы Мен............. ЖАСАЙ АЛАМЫН |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













