Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сән және стиль түрлері. Жастар киімі. |
10 Сынып |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты
|
Жанрлық ерекшеліктерін ажыратады, ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат, хабарлама, жарнама, хабарландыру жазады. |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі
|
Барлық оқушылар орындай алады |
||||||||||||||||||||
|
мәтінді оқиды, мазмұнын айтады. |
|||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады |
|||||||||||||||||||||
|
жанрлық ерекшеліктердің хат, жарнама,хабараландыру, хабарлама құрылымын ажыратады. |
|||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады |
|||||||||||||||||||||
|
Құрылымын сақтап хат, жарнама,хабараландыру, хабарлама жаза алады. |
|||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады Хат, жарнама, хабарландыру, хабарламаны ажыратып жаза алады. |
||||||||||||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер Стиль, сән әлемі, талғам, дизайн, бренд. |
|||||||||||||||||||||
|
Диалог құруға, шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер Сәнді киіну, заманауй киім, киім стилінің мезгілі, киім үлгісі. |
|||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар Стильдің түрлері қандай болады? Стильмен, талғаммен қалай киінуге болады? |
|||||||||||||||||||||
|
Не себепті ..... деп ойлайсыз? Талғаммен, стильмен киіну үшін не істеу керек деп ойлайсыздар? |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы І. Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Жұпқа бөлу |
Ұйымдастыру кезеңі Сыныпқа психологиялық ахуал туғызу. «Менің бүгінгі жаңалығым ... ». Бір – біріне жаңалық айтады, жылы лебіздерін білдіреді. «Киім түрлері арқылы топқа бөлу» 2жұпқа І-: спорт киімдері ІІ-: ұлттық киімдер
|
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы ортасы «Ой қозғау» 3 минут |
І.«Үш сурет бір жауап» ойыны арқылы ой шақыру. (ойынның шарты: Тақтада ұсынылған төрт суреттер арқылы оқушылар тірек сөздерді анықтап, сабақ тақырыбын болжайды)... «Сән және стиль түрлері»
Киім – өмір бойы адаммен бірге жүретін серігі. Бірақ ол қазіргі біз көріп тұрған күйде болған жоқ. Әр тарихи кезеңде әр түрлі киім үлгісі болған. Қоғамның дамуына және жаңа тарихи қоғамдастықтар пайда болуына байланысты адам киімі де түбірімен өзгеріп отырады. -Қазіргі кезде кез келген адамның өз қалауынша сәнді киінуіне мүмкіндігі бар. Тіге білетін және осы іске қызыққан адам өзіне ыңғайлы және сәнді бұйым тігіп кие алады. Сән ( франц. Moda, лат. Modus – өлшем, әрекет тәсілі)- киім кию мәдениеті, өмірдің әр түрлі сферасында жеке талғамның уақытша үстемдік етуі. ІІ. 2.Тапсырма Мәтінді оқып, мазмұнын түсіну, мәтінге ат қою. «ДЖИГСО» әдісі арқылы орындау. 1-жұп Сән (латынша – Modus) – өлшем, тәсіл іс- қимыл бейнесі. Сән белгілі бір талғамның уақытша үстем болуы. Сән әлеуметтік, экономикалық құбылыс. Қазіргі сәнді демократияшыл десек те болады. Ол таңдау идеясы мен еркіндігімен, яғни әр түрлі стильдермен, пішіндерімен, үлгілерімен, алуан түрлі реңділігімен ерекшеленеді. 2-жұп Стиль (stu is латын сөзі) – мәнер, сипат, ерекшелік. Сол дәуірдің мәдениетін сұлулық туралы түсінігін, қоршаған ортаға қарым – қатынасын көрсететін тұрақты анық ерекшелеген дәуір тілі.Киімде бірнеше – классикалық, спорттық, романтикалық фольклорлық стильдер болады. 3.Қорғау 4. стиль түрлерін сипаттау 5. салыстыру – слайд 6. «Еркін микрофон» арқылы түсінгендерін тексеру.
Дескриптор:
ІІІ. Жастар киімі қандай болу керек, қалай ойлайсыңдар? Берілген мәтінді талдау. Постер қорғау. Жанрлық ерекшеліктеріне қарай құрылымын жасап қорғау.
Сілтеме. Хабарландыру,хат, жарнама, хабарлама. Бағалау: бармақ 3-тапсырма. Киім стиль түрлеріне жарнама, хабарландыру, хат жазу. Дескриптор
Бағалау: «Шапалақ» әдісі. Шапалақтау арқылы топтар бағалайды. 1 рет – толық емес, 2 рет – орташа түсінік, 3 рет – толық түсінікті. Деңгейлік тапсырмалар І деңгей Сөйлемдердің сыңарын мағыналарына сәйкестендіріп тауып жазыңдар.
ІІІ деңгей Берілген сөздерді пайдаланып сөйлем құраңдар. Киім кию, киіну стилі, сәнге айналған, қазіргі заманғы стиль, эклетика, дәстүрлі киім, табиғи тері, жұқа шифон, жібек мата, теңізші стилі, жастар стилі.
Дескриптор: Сөйлемнің сыңарларын сәйкестендіріп жазды – 1 балл Кестені толтырып жазды – 2 балл
Б «Венн диаграммасы». Сән және талғам |
Интербелсенді тақта Мәтін
слайд
тірек сызба арқылы қорғау
Бағалау: «Басбармақ» әдісі арқылы жұптар бірін-бірі бағалап отырады..
Еркін ой
пікір 11 сынып оқулығы
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 3 минут
Үй тапсырмасы |
«Аяқталмаған
сөйлем» Сән үлгілеріне буклет жасау. |
|
|||||||||||||||||||
1-жұп Сән (латынша – Modus) – өлшем, тәсіл іс- қимыл бейнесі. Сән белгілі бір талғамның уақытша үстем болуы. Сән әлеуметтік, экономикалық құбылыс. Қазіргі сәнді демократияшыл десек те болады. Ол таңдау идеясы мен еркіндігімен, яғни әр түрлі стильдермен, пішіндерімен, үлгілерімен, алуан түрлі реңділігімен ерекшеленеді.
2-жұп Стиль (stu is латын сөзі) – мәнер, сипат, ерекшелік. Сол дәуірдің мәдениетін сұлулық туралы түсінігін, қоршаған ортаға қарым – қатынасын көрсететін тұрақты анық ерекшелеген дәуір тілі.Киімде бірнеше – классикалық, спорттық, романтикалық фольклорлық стильдер болады
|
1 |
Адамның киген киімі |
стильдерді құрастырып кие береді. |
|
2 |
Адамдардың жасына қарай |
оның ішкі дүниесінен хабар береді. |
|
3 |
14-29 жас аралығында |
киіну стилі де өзгереді. |
|
4 |
Жаңа материалдардың және оларды өңдеудің түрлері |
сәннің маңызы зор. |
|
5 |
Әлемдік сән мінбесіне |
жаңа стильдердің пайда болуына әсер етеді. |
|
6 |
Қазіргі қоғам үшін |
жібек, тері, шифон, қамқадан тігілген киімдер көбейді. |
|
1 |
Адамның киген киімі |
стильдерді құрастырып кие береді. |
|
2 |
Адамдардың жасына қарай |
оның ішкі дүниесінен хабар береді. |
|
3 |
14-29 жас аралығында |
киіну стилі де өзгереді. |
|
4 |
Жаңа материалдардың және оларды өңдеудің түрлері |
сәннің маңызы зор. |
|
5 |
Әлемдік сән мінбесіне |
жаңа стильдердің пайда болуына әсер етеді. |
|
6 |
Қазіргі қоғам үшін |
жібек, тері, шифон, қамқадан тігілген киімдер көбейді. |
1-топ: Сән – адам тіршілігінің өнердегі, тілдегі, киімдегі мезгілдік өзгерістері.
Сәндік өзгерістер өздерінің айқын үстемділігіне қарамастан ұзақ сақталмайды, өйткені адам баласы әр уақытта жаңалыққа, түрленуге ұмтылады. Сәннің ауысып отыруы, өмірдің тынысы тәрізді, ырғаққа бағынышты. Сәнді киімге әртүрлі себептер, мәселен, көркем бағыт та, әлеуметті оқиғалар да, тоқымашыларды экономикалық қулығы да, ұрпақтардың қақтығысы да, өткенге деген сағыныш та әсерін тигізеді.
Сән стилінің алмасу процесі жріп жатыр. Бүгінгі күні сәннің өміршеңдік айналымы өте қысқа. Үстем стильдің аясында жаңа идеялар туындап,, жаңа сән үлгілері күшіне енеді. Сән стилі көркемдік ерекшеліктерін шыңдап, өзінің ізашарын ақырындап ығыстыра бастайды. Ал үш-төрт жылдан кейін ол шыңына шығады және сол шыңда бес жылдай үстемдігін ұстайды.
2-топ: Бірақ сән өзіндегі барды толығымен шығармай, өзінің негізгі бағытын негізі бағытын өзгертпейді. Осылайша, бір сәннің орнына келесі сән алмасып келіп отырады, сәнді киім стилінің алмасу процесі он жылдай уақытқа созылады. Бұл циклдер ХХ ғасырда күнтізбелік онжылдықтармен сәйкес келіп отырады, сондықтан «20-жылдардың сәні», «50-жылдардың сәні», т.б. деп айтады.
3-топ: Жаңа сән үлгілері оны ығыстырып, ескішіл сәнге айналдырғанша өмір сүреді. Ал едәуір уақыттан соң дәл осы сән үлгілері жаңа сапамен туындауы мүмкін. Осы құбылыс туралы «Бес жылдан соң жаңа сән ұсқынсыз көрінеді, жиырма жылдан соң – қызықты, ал елу жыддан соң – керек, ғажап көрінеді» делінген.
Тәуелсіз Қазақстанның сән өнерін бағындырған өнерпаздар: Құралай Нұрқаділоап, Аида Қауменова, Оксана Корби, Балнұр асанова және т.б.
|
1 |
Адамның киген киімі |
стильдерді құрастырып кие береді. |
|
2 |
Адамдардың жасына қарай |
оның ішкі дүниесінен хабар береді. |
|
3 |
14-20 жас аралығында |
киіну стилі де өзгереді. |
|
4 |
Жаңа материалдардың және оларды өңдеудің түрлері |
сәннің маңызы зор. |
|
5 |
Әлемдік сән мінбесіне |
жаңа стильдердің пайда болуына әсер етеді. |
|
6 |
Қазіргі қоғам үшін |
жібек, тері, шифон, қамқадан тігілген киімдер көбейді. |
|
1 |
Адамның киген киімі |
стильдерді құрастырып кие береді. |
|
2 |
Адамдардың жасына қарай |
оның ішкі дүниесінен хабар береді. |
|
3 |
14-20 жас аралығында |
киіну стилі де өзгереді. |
|
4 |
Жаңа материалдардың және оларды өңдеудің түрлері |
сәннің маңызы зор. |
|
5 |
Әлемдік сән мінбесіне |
жаңа стильдердің пайда болуына әсер етеді. |
|
6 |
Қазіргі қоғам үшін |
жібек, тері, шифон, қамқадан тігілген киімдер көбейді. |
|
Ұлттық стиль |
Классикалық стиль |
Спорттық стиль |
Кешкі стиль |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ұлттық стиль |
Классикалық стиль |
Спорттық стиль |
Кешкі стиль |
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
Ұлттық стиль |
Классикалық стиль |
Спорттық стиль |
Кешкі стиль |
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
1 |
Адамның киген киімі |
стильдерді құрастырып кие береді. |
||||
|
2 |
Адамдардың жасына қарай |
оның ішкі дүниесінен хабар береді. |
||||
|
3 |
14-20 жас аралығында |
киіну стилі де өзгереді. |
||||
|
4 |
Жаңа материалдардың және оларды өңдеудің түрлері |
сәннің маңызы зор. |
||||
|
5 |
Әлемдік сән мінбесіне |
жаңа стильдердің пайда болуына әсер етеді. |
||||
|
6 |
Қазіргі қоғам үшін |
жібек, тері, шифон, қамқадан тігілген киімдер көбейді. |
||||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
сабақ жоспары 10 сынып, қазақ тілі "Сән жіне стиль"
сабақ жоспары 10 сынып, қазақ тілі "Сән жіне стиль"
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сән және стиль түрлері. Жастар киімі. |
10 Сынып |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты
|
Жанрлық ерекшеліктерін ажыратады, ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат, хабарлама, жарнама, хабарландыру жазады. |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі
|
Барлық оқушылар орындай алады |
||||||||||||||||||||
|
мәтінді оқиды, мазмұнын айтады. |
|||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады |
|||||||||||||||||||||
|
жанрлық ерекшеліктердің хат, жарнама,хабараландыру, хабарлама құрылымын ажыратады. |
|||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады |
|||||||||||||||||||||
|
Құрылымын сақтап хат, жарнама,хабараландыру, хабарлама жаза алады. |
|||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады Хат, жарнама, хабарландыру, хабарламаны ажыратып жаза алады. |
||||||||||||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер Стиль, сән әлемі, талғам, дизайн, бренд. |
|||||||||||||||||||||
|
Диалог құруға, шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер Сәнді киіну, заманауй киім, киім стилінің мезгілі, киім үлгісі. |
|||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар Стильдің түрлері қандай болады? Стильмен, талғаммен қалай киінуге болады? |
|||||||||||||||||||||
|
Не себепті ..... деп ойлайсыз? Талғаммен, стильмен киіну үшін не істеу керек деп ойлайсыздар? |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы І. Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Жұпқа бөлу |
Ұйымдастыру кезеңі Сыныпқа психологиялық ахуал туғызу. «Менің бүгінгі жаңалығым ... ». Бір – біріне жаңалық айтады, жылы лебіздерін білдіреді. «Киім түрлері арқылы топқа бөлу» 2жұпқа І-: спорт киімдері ІІ-: ұлттық киімдер
|
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы ортасы «Ой қозғау» 3 минут |
І.«Үш сурет бір жауап» ойыны арқылы ой шақыру. (ойынның шарты: Тақтада ұсынылған төрт суреттер арқылы оқушылар тірек сөздерді анықтап, сабақ тақырыбын болжайды)... «Сән және стиль түрлері»
Киім – өмір бойы адаммен бірге жүретін серігі. Бірақ ол қазіргі біз көріп тұрған күйде болған жоқ. Әр тарихи кезеңде әр түрлі киім үлгісі болған. Қоғамның дамуына және жаңа тарихи қоғамдастықтар пайда болуына байланысты адам киімі де түбірімен өзгеріп отырады. -Қазіргі кезде кез келген адамның өз қалауынша сәнді киінуіне мүмкіндігі бар. Тіге білетін және осы іске қызыққан адам өзіне ыңғайлы және сәнді бұйым тігіп кие алады. Сән ( франц. Moda, лат. Modus – өлшем, әрекет тәсілі)- киім кию мәдениеті, өмірдің әр түрлі сферасында жеке талғамның уақытша үстемдік етуі. ІІ. 2.Тапсырма Мәтінді оқып, мазмұнын түсіну, мәтінге ат қою. «ДЖИГСО» әдісі арқылы орындау. 1-жұп Сән (латынша – Modus) – өлшем, тәсіл іс- қимыл бейнесі. Сән белгілі бір талғамның уақытша үстем болуы. Сән әлеуметтік, экономикалық құбылыс. Қазіргі сәнді демократияшыл десек те болады. Ол таңдау идеясы мен еркіндігімен, яғни әр түрлі стильдермен, пішіндерімен, үлгілерімен, алуан түрлі реңділігімен ерекшеленеді. 2-жұп Стиль (stu is латын сөзі) – мәнер, сипат, ерекшелік. Сол дәуірдің мәдениетін сұлулық туралы түсінігін, қоршаған ортаға қарым – қатынасын көрсететін тұрақты анық ерекшелеген дәуір тілі.Киімде бірнеше – классикалық, спорттық, романтикалық фольклорлық стильдер болады. 3.Қорғау 4. стиль түрлерін сипаттау 5. салыстыру – слайд 6. «Еркін микрофон» арқылы түсінгендерін тексеру.
Дескриптор:
ІІІ. Жастар киімі қандай болу керек, қалай ойлайсыңдар? Берілген мәтінді талдау. Постер қорғау. Жанрлық ерекшеліктеріне қарай құрылымын жасап қорғау.
Сілтеме. Хабарландыру,хат, жарнама, хабарлама. Бағалау: бармақ 3-тапсырма. Киім стиль түрлеріне жарнама, хабарландыру, хат жазу. Дескриптор
Бағалау: «Шапалақ» әдісі. Шапалақтау арқылы топтар бағалайды. 1 рет – толық емес, 2 рет – орташа түсінік, 3 рет – толық түсінікті. Деңгейлік тапсырмалар І деңгей Сөйлемдердің сыңарын мағыналарына сәйкестендіріп тауып жазыңдар.
ІІІ деңгей Берілген сөздерді пайдаланып сөйлем құраңдар. Киім кию, киіну стилі, сәнге айналған, қазіргі заманғы стиль, эклетика, дәстүрлі киім, табиғи тері, жұқа шифон, жібек мата, теңізші стилі, жастар стилі.
Дескриптор: Сөйлемнің сыңарларын сәйкестендіріп жазды – 1 балл Кестені толтырып жазды – 2 балл
Б «Венн диаграммасы». Сән және талғам |
Интербелсенді тақта Мәтін
слайд
тірек сызба арқылы қорғау
Бағалау: «Басбармақ» әдісі арқылы жұптар бірін-бірі бағалап отырады..
Еркін ой
пікір 11 сынып оқулығы
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 3 минут
Үй тапсырмасы |
«Аяқталмаған
сөйлем» Сән үлгілеріне буклет жасау. |
|
|||||||||||||||||||
1-жұп Сән (латынша – Modus) – өлшем, тәсіл іс- қимыл бейнесі. Сән белгілі бір талғамның уақытша үстем болуы. Сән әлеуметтік, экономикалық құбылыс. Қазіргі сәнді демократияшыл десек те болады. Ол таңдау идеясы мен еркіндігімен, яғни әр түрлі стильдермен, пішіндерімен, үлгілерімен, алуан түрлі реңділігімен ерекшеленеді.
2-жұп Стиль (stu is латын сөзі) – мәнер, сипат, ерекшелік. Сол дәуірдің мәдениетін сұлулық туралы түсінігін, қоршаған ортаға қарым – қатынасын көрсететін тұрақты анық ерекшелеген дәуір тілі.Киімде бірнеше – классикалық, спорттық, романтикалық фольклорлық стильдер болады
|
1 |
Адамның киген киімі |
стильдерді құрастырып кие береді. |
|
2 |
Адамдардың жасына қарай |
оның ішкі дүниесінен хабар береді. |
|
3 |
14-29 жас аралығында |
киіну стилі де өзгереді. |
|
4 |
Жаңа материалдардың және оларды өңдеудің түрлері |
сәннің маңызы зор. |
|
5 |
Әлемдік сән мінбесіне |
жаңа стильдердің пайда болуына әсер етеді. |
|
6 |
Қазіргі қоғам үшін |
жібек, тері, шифон, қамқадан тігілген киімдер көбейді. |
|
1 |
Адамның киген киімі |
стильдерді құрастырып кие береді. |
|
2 |
Адамдардың жасына қарай |
оның ішкі дүниесінен хабар береді. |
|
3 |
14-29 жас аралығында |
киіну стилі де өзгереді. |
|
4 |
Жаңа материалдардың және оларды өңдеудің түрлері |
сәннің маңызы зор. |
|
5 |
Әлемдік сән мінбесіне |
жаңа стильдердің пайда болуына әсер етеді. |
|
6 |
Қазіргі қоғам үшін |
жібек, тері, шифон, қамқадан тігілген киімдер көбейді. |
1-топ: Сән – адам тіршілігінің өнердегі, тілдегі, киімдегі мезгілдік өзгерістері.
Сәндік өзгерістер өздерінің айқын үстемділігіне қарамастан ұзақ сақталмайды, өйткені адам баласы әр уақытта жаңалыққа, түрленуге ұмтылады. Сәннің ауысып отыруы, өмірдің тынысы тәрізді, ырғаққа бағынышты. Сәнді киімге әртүрлі себептер, мәселен, көркем бағыт та, әлеуметті оқиғалар да, тоқымашыларды экономикалық қулығы да, ұрпақтардың қақтығысы да, өткенге деген сағыныш та әсерін тигізеді.
Сән стилінің алмасу процесі жріп жатыр. Бүгінгі күні сәннің өміршеңдік айналымы өте қысқа. Үстем стильдің аясында жаңа идеялар туындап,, жаңа сән үлгілері күшіне енеді. Сән стилі көркемдік ерекшеліктерін шыңдап, өзінің ізашарын ақырындап ығыстыра бастайды. Ал үш-төрт жылдан кейін ол шыңына шығады және сол шыңда бес жылдай үстемдігін ұстайды.
2-топ: Бірақ сән өзіндегі барды толығымен шығармай, өзінің негізгі бағытын негізі бағытын өзгертпейді. Осылайша, бір сәннің орнына келесі сән алмасып келіп отырады, сәнді киім стилінің алмасу процесі он жылдай уақытқа созылады. Бұл циклдер ХХ ғасырда күнтізбелік онжылдықтармен сәйкес келіп отырады, сондықтан «20-жылдардың сәні», «50-жылдардың сәні», т.б. деп айтады.
3-топ: Жаңа сән үлгілері оны ығыстырып, ескішіл сәнге айналдырғанша өмір сүреді. Ал едәуір уақыттан соң дәл осы сән үлгілері жаңа сапамен туындауы мүмкін. Осы құбылыс туралы «Бес жылдан соң жаңа сән ұсқынсыз көрінеді, жиырма жылдан соң – қызықты, ал елу жыддан соң – керек, ғажап көрінеді» делінген.
Тәуелсіз Қазақстанның сән өнерін бағындырған өнерпаздар: Құралай Нұрқаділоап, Аида Қауменова, Оксана Корби, Балнұр асанова және т.б.
|
1 |
Адамның киген киімі |
стильдерді құрастырып кие береді. |
|
2 |
Адамдардың жасына қарай |
оның ішкі дүниесінен хабар береді. |
|
3 |
14-20 жас аралығында |
киіну стилі де өзгереді. |
|
4 |
Жаңа материалдардың және оларды өңдеудің түрлері |
сәннің маңызы зор. |
|
5 |
Әлемдік сән мінбесіне |
жаңа стильдердің пайда болуына әсер етеді. |
|
6 |
Қазіргі қоғам үшін |
жібек, тері, шифон, қамқадан тігілген киімдер көбейді. |
|
1 |
Адамның киген киімі |
стильдерді құрастырып кие береді. |
|
2 |
Адамдардың жасына қарай |
оның ішкі дүниесінен хабар береді. |
|
3 |
14-20 жас аралығында |
киіну стилі де өзгереді. |
|
4 |
Жаңа материалдардың және оларды өңдеудің түрлері |
сәннің маңызы зор. |
|
5 |
Әлемдік сән мінбесіне |
жаңа стильдердің пайда болуына әсер етеді. |
|
6 |
Қазіргі қоғам үшін |
жібек, тері, шифон, қамқадан тігілген киімдер көбейді. |
|
Ұлттық стиль |
Классикалық стиль |
Спорттық стиль |
Кешкі стиль |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ұлттық стиль |
Классикалық стиль |
Спорттық стиль |
Кешкі стиль |
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
Ұлттық стиль |
Классикалық стиль |
Спорттық стиль |
Кешкі стиль |
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
1 |
Адамның киген киімі |
стильдерді құрастырып кие береді. |
||||
|
2 |
Адамдардың жасына қарай |
оның ішкі дүниесінен хабар береді. |
||||
|
3 |
14-20 жас аралығында |
киіну стилі де өзгереді. |
||||
|
4 |
Жаңа материалдардың және оларды өңдеудің түрлері |
сәннің маңызы зор. |
||||
|
5 |
Әлемдік сән мінбесіне |
жаңа стильдердің пайда болуына әсер етеді. |
||||
|
6 |
Қазіргі қоғам үшін |
жібек, тері, шифон, қамқадан тігілген киімдер көбейді. |
||||

шағым қалдыра аласыз
















