Материалдар / Сабақ жоспары. 2 сынып . Екінші сыныпта оқимын.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ
Осы тақырыптағы материалдардың барлығын көріңіз!

Сабақ жоспары. 2 сынып . Екінші сыныпта оқимын.

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұстаздарға
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Қараша 2018
530
5 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Сабақ тақырыбы:


Екінші сыныпта оқимын.





Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

2.3.6.1 мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер / сөйлем/калиграмма құрастыру









Сабақ мақсаттары




Тілдік қарым-қатынас барысында қарапайым сөйлеу үлгілері арқылы өзі туралыберуге үйрету.











Қазақша байланыстырып сөйлеу дағдысын және қисынды йлау қабілеттерін дамыту.








Сөйлесім барысында сыныптастарымен жағымды қарым-қатынас рната білуге





тәрбиелеу.












Сілтеме:

Оқу бағдарламасы, «Қазақ тілі» оқулығы.










Жетістік критерийлері:

Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, тақырыпқа





қатысты жаңа атауларды меңгереді.











Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): мәтіндегі негізгі ойды білдіретін тірек сөздерді таба-





ды, сөздердің лексикалық мағынасын түсінеді.











Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): мұғалімнің көмегімен тыңдаған мәтін бойынша





сұрақтарға жауап береді, сәйкес суреттер таңдай алады.










Құндылықтарды дарыту

Жауапкершілік



Тілдік құзіреттілік






Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымы














Пәнаралық байланыс







Музыка, қазақ тілі.










Оқыту әдістері:

Түсіндіру, сұрақ-жауап, «Шаттық шеңбері» тренингі, «Баспалдақ» техникасы, топтық





жұмыс, с ргіту жаттығуы.











Дереккөздері:

Әдіст лік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік.













Тапсырмалар: Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:


Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқушыларға

Мұғалім оқушыларды шаттық шеңберіне тұрғызып, өлең

Мұғаліммен бірге қайталайды.

психологиялық

жолдарын оқиды:

Бір-біріне жақсы тілектер айтады.

ахуал туғызу

Бәрі жақсы баланың,

Қайырлы күн, достым! Әр күнің


Тілін алған ананың.

сәттілікке толсын!


Бәрі жақсы баланың,



«Беске» оқыған сабағын.



Мұғалім оқушыларға өлең жолдарын қайталатады.





Өткен сабақты тек-

Өткен сыныптан өткен тақырыптарды қайталатады. Кем-

Тапсырманы айтады, тақырып бойын-

серу

шіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды.

ша сұрақтарға жауап береді.










Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті



Оқушының іс-әрекеті


І. Қызығушылықты

Оқушыларды жаңа сабаққа кіргізу мақсатында



Оқушылар жауап береді.


ояту

Ө. Ақыпбековтың «Бес саусақ» өлеңін оқиды, ой шақыру






сұрақтарын қояды:






Мынау –






Бас бармақ,






Мынау –






Балаң үйрек,






Мынау –






Ортан терек,






Мынау –






Шылдыр шүмек,






Мынау –






Кішкене бөбек






Балалар, сендер қалай ойлайсыңдар, өлеңде не туралы




айтылады?











ІІ. Мағынаны тану





1. Сөздікпен жұмыс. А) Мұғалім Интерактивті тақтадан



Тыңдалым. Оқылым. Жаңа



тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады,




-

сөздерді тыңдайды, қайталайды,



масын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады.



оқ ды.









Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұ ыс айтуға

Айтылым. Сөздерді дұрыс айтуға



машықтандырады, бірнеше рет қайталатады.





жаттығады, қайталайды.








2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Оқулықтағы тыңдалымға


Тыңдалым. Мәтінді мұқият



арналған мәтінді тыңдатады. Сөздердің

мағынасын




тыңдайды. Жаңа сөздерді



түсіндіреді.




қайталайды.










3. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. А) Айтылым.



Айтылым. Сұрақтарға жауап береді.




Оқулықтағы 1-тапсырманы орындатады.














Ә) Жазылым. Оқулықтағы 3 -тапсырма




Жазылым. Суреттерге қарап диа-



ны орындатады.




логті толықтырып жазады.










5. Сергіту сәті. Мұғалім оқушылардың бой жазуы үшін



Орындарынан тұрып, сергіту




орындарынан тұрғызып, с ргіту жаттығуын жасатады.



жаттығуын жасайды, мұғаліммен




Ал, балалар, тұрайық,




бірге тақпақты қайталайды.



Алақанды ұрайық!







Оңға қарай бұрылып,







Солға қарай бұрылып,







Бір отырып, бір тұрып,







Бой сергітіп алайық!













ІІІ. Ой толғаныс

Оқулықтағы 2-тапсырманы орындатады.



Оқылым. Айтылым. Мәтінді оқиды.






Сөйлемдерге сұрақ қояды.








IV. Бекіту

Жаңа тақырыпты бекіту үшін мұғалім оқулықтағы 4-тап-


Айтылым. Суреттегі кейіпкерлердің




сырманы орындатады.



атынан диалог құрады.









«Есте сақта» айдарында берілген сөздерді жаттатады.


Берілген сөздерді жаттайды.







Қайталайды.








V. Бағалау

Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың өзара



«Ішкі және сыртқы шеңбер» тех-



бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды.



никасы бойынша өзара бір-бірін






бағалайды.









Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

VI. Үйге тапсырма

Жазу тәптерінен тапсырма беріледі





VII. Рефлексия

Мұғалім түрлі смайликтер таратып береді.

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін



смайликтерді көрсету арқылы көңіл-



күйлерін білдіреді.





10






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!