|
Бөлім: |
3-бөлім. Мәтін және мультимедиа (ортақ тақырыптары: «Менің мектебім», «Менің туған жерім») |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Сержан Ә. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
§ 14. Мультфильм құру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.2 пернетақтадан спрайтты басқаруды ұйымдастыру
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
• сценарий бойынша тармақталған алгоритмді құру; • кейіпкерлер арасында мәтіндік диалог ұйымдастыру |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Адамгершілікке, Отансүйгіштікке, ауызбіршілікке баулу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу. Түгендеу Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру: «Шаттық шеңбері» Сабақтың тақырыбын анықтау. §14. Мультфильм құру
Сен мультфильм кейіпкерлері болатынын жақсы білесің. Кейіпкерлер сөйлейді, қозғалады. Мультфильмдерде анимация да қолданылады. Анимация (латынша «anima» –жандану) – тізбектелген суреттердің көрсетілімін өзгерту арқылы қозғалысты бейнелеу. Өткен сабақты пысықтау.
|
Сәлемдеседі Оқушылар шеңберге тұрады. Қасында тұрған көршісімен амандасады және оған жылы лебіз айтады. Сабаққа белсене қатысады Оқушылар сайтқа кіріп, үй тапсырмасын орындайды |
Ауызша мадақтау Стикер «Оюлар» |
https://bilimclass.kz/2024/frontoffice/dashboard/
youtube.com/watch?v=LetQXjh7Hf4 https://ekitap.kz/ |
|
Сабақтың ортасы |
Дыбыс блогы – күлгін түсті блок. Ол блокты пайдаланғанда дыбыс ойнатылады. Дыбыстарды арнайы дыбыс кітапханасынан алуға болады.
Кейіпкерлер мұғалім мен оқушы болсын. Олардың арасында диалог құрамыз. Тапсырмаларды орында. а) Scratch программасын іске қосып, 50-суретте көрсетілген оқушының скриптісін таңда.
ә) Қозғалыс, Келбет, Басқару, Сенсорлар блок командаларын пайдаланып, мұғалімнің скриптісін құр (51-суретке қара).
Сахна фонына да скрипті жасауға болады. Суреттегі хабарламалар арқылы сахна мен спрайтты байланыстыра аламыз.
Сергіту сәті «Көңілді аңдар» Ребусты шеш. Шыққан сөзбен сөйлем құрап жазу.
|
Жауап береді. Қажетті жауабын таңдайды Компьютермен жұмыс жасайды Дескриптор: Кейіпкерлер арасында диалог ұйымдастырады Мультфильм құру үшін спрайттарды басқарады. Сөйлем құрайды. |
Т толықтыру, дұрыс орындауға бағыттау. Ж Жақсы
Орташа
ою қиындыларын тарату. Оқушылар- дың тапсырманы орындау деңгейіне қарай смайликтер арқылы бағалау.
Оқушылардың тапсырманы орындау деңгейіне қарай «Оюлар» арқылы жүзеге асырылады. |
Интербелсен ді тақта/ компьютер Оқулық https://youtu.be/ui8J9vlQ4wA Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия (жеке, жұпта, топта) «Сәттілік шыңы» Үйге тапсырма: § 14 оқу, 63-беттегі ребусты шешу |
Кері байланыс жасайды Сұрақтарын қояды |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары 2-сынып Мультфильм құру
Сабақ жоспары 2-сынып Мультфильм құру
|
Бөлім: |
3-бөлім. Мәтін және мультимедиа (ортақ тақырыптары: «Менің мектебім», «Менің туған жерім») |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Сержан Ә. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
§ 14. Мультфильм құру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.2 пернетақтадан спрайтты басқаруды ұйымдастыру
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
• сценарий бойынша тармақталған алгоритмді құру; • кейіпкерлер арасында мәтіндік диалог ұйымдастыру |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Адамгершілікке, Отансүйгіштікке, ауызбіршілікке баулу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу. Түгендеу Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру: «Шаттық шеңбері» Сабақтың тақырыбын анықтау. §14. Мультфильм құру
Сен мультфильм кейіпкерлері болатынын жақсы білесің. Кейіпкерлер сөйлейді, қозғалады. Мультфильмдерде анимация да қолданылады. Анимация (латынша «anima» –жандану) – тізбектелген суреттердің көрсетілімін өзгерту арқылы қозғалысты бейнелеу. Өткен сабақты пысықтау.
|
Сәлемдеседі Оқушылар шеңберге тұрады. Қасында тұрған көршісімен амандасады және оған жылы лебіз айтады. Сабаққа белсене қатысады Оқушылар сайтқа кіріп, үй тапсырмасын орындайды |
Ауызша мадақтау Стикер «Оюлар» |
https://bilimclass.kz/2024/frontoffice/dashboard/
youtube.com/watch?v=LetQXjh7Hf4 https://ekitap.kz/ |
|
Сабақтың ортасы |
Дыбыс блогы – күлгін түсті блок. Ол блокты пайдаланғанда дыбыс ойнатылады. Дыбыстарды арнайы дыбыс кітапханасынан алуға болады.
Кейіпкерлер мұғалім мен оқушы болсын. Олардың арасында диалог құрамыз. Тапсырмаларды орында. а) Scratch программасын іске қосып, 50-суретте көрсетілген оқушының скриптісін таңда.
ә) Қозғалыс, Келбет, Басқару, Сенсорлар блок командаларын пайдаланып, мұғалімнің скриптісін құр (51-суретке қара).
Сахна фонына да скрипті жасауға болады. Суреттегі хабарламалар арқылы сахна мен спрайтты байланыстыра аламыз.
Сергіту сәті «Көңілді аңдар» Ребусты шеш. Шыққан сөзбен сөйлем құрап жазу.
|
Жауап береді. Қажетті жауабын таңдайды Компьютермен жұмыс жасайды Дескриптор: Кейіпкерлер арасында диалог ұйымдастырады Мультфильм құру үшін спрайттарды басқарады. Сөйлем құрайды. |
Т толықтыру, дұрыс орындауға бағыттау. Ж Жақсы
Орташа
ою қиындыларын тарату. Оқушылар- дың тапсырманы орындау деңгейіне қарай смайликтер арқылы бағалау.
Оқушылардың тапсырманы орындау деңгейіне қарай «Оюлар» арқылы жүзеге асырылады. |
Интербелсен ді тақта/ компьютер Оқулық https://youtu.be/ui8J9vlQ4wA Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия (жеке, жұпта, топта) «Сәттілік шыңы» Үйге тапсырма: § 14 оқу, 63-беттегі ребусты шешу |
Кері байланыс жасайды Сұрақтарын қояды |
|
|
шағым қалдыра аласыз


















