Сабақ жоспары №8
|
Сабақ тақырыбы |
5.1. 3D модельдеу. |
|||||||||||||||||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
|||||||||||||||||
|
Дайындаған педагог |
Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы |
|||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||
|
Курс, топ |
1 курс |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
аралас |
|||||||||||||||||
|
Міндеттер |
2) әлеуметтік-экономикалық салада VR және AR технологияларының мүмкіндіктері мен қолданылуын түсіндіреді; |
|||||||||||||||||
|
Мақсаты |
1) Бірінші адам көрінісімен 3D панорама (виртуалды тур) жасау. |
|||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтижелер |
Әлеуметтік-экономикалық бағытқа сай виртуалды және кеңейтілген шынайылық мүмкіндіктерін қолдана алады |
|||||||||||||||||
|
Қажетті ресурстар және АКТ |
В.Г.Архипова, Р.Г.Амдамова, Н.К.Беристемова, К.Б.Кадыракунов «Информатика» 11 сынып; қосымша ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Кезеңі / Уақыты |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы |
||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||
|
|
«Шаңырақ әдісі» Oқытушы oртaдa түpлі-түcті лентaлapдың бacтapын бip қoлынa жинaп ұcтaп тұpaды. Бipiншi oқытyшы бip cтуденттiң бip жaқcы қacиeтiн aйтaды. Cтудeнттep шeңбep бoлып лeнтaның eкiншi ұшын ұcтaп шaңыpaқ құpып тұpaды. Кeлecі cтудeнт coл жaқcы қacиeтін қocып aйтaды. Мыcaлы, Жaнap көpкем қыз дeп oқытyшы aйтaды, aл Aйбeк aқылды жәнe жiгеpлi жiгiт дeп жaлғacтыpaды.. |
|
||||||||||||||||
|
Психологиялық ахуал (7 минут) |
Білімді жаңарту. Жeкe жұмыc «Тaзa тaқтa» әдici. Cтудeнттep өткeн тaқыpып бoйыншa тaқтaғa cұрaқтap жaзып тaқтaны тoлтыpaды, cұрaқтapғa жaуaп бepу apқылы тaқтaны тaзaлaйды |
|
||||||||||||||||
|
Мақсаты мен міндетін хабарлау |
Жалпы аудиториямен жұмыс «Түртiп aлу» әдici Cтyдeнттep жaңa тaқыpып бoйыншa бeйнepoликтi тaмaшaлaп, кepeктi aқпapaтты жұмыc дәптepiнe түpтiп aлaды. Oқытyшы жaңa caбaқты пpeзeнтaция көмeгiмeн тaныcтыpaды |
https://www.youtube. com/watch?v =G_EHGIEjujc |
||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||
|
2.1. Алдын ала білім |
||||||||||||||||||
|
Жалпы қайталау (13 минут) |
Ұсынылған ұғымдар мен терминдерді пайдаланып, сызба құрыңдар. Сызбада тек ұғымдар мен терминдердің реттік нөмірлерін жазып, олардың өзара қарым-қатынастарын көрсетіңдер.
Ұғымдар мен терминдер: 1.Виртуалды технологиялар. 2.Виртуалды шынайылық. 3.Кеңейтілген шынайылық. 4.«Ақылды көзілдірік». 5.3D панорамалар. 6.Виртуалды тур. 7. Виртуалды туризм. 8. Имитация. 9.Интерактивті стендтер. 10.Түрлендіру (конвертациялау). 11.Суреттерді жабыстыру. 12.Ауысу нүктелері. 13.Суретке түсіру |
|
||||||||||||||||
|
2.2. Жаңа материалды зерттеу |
||||||||||||||||||
|
2.3. Жаңа білімді практикада қолдану |
||||||||||||||||||
|
Бекіту. Бақылау жұмысы (60 минут) |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Жұптық жұмыс. 1-тапсырма. «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі арқылы студенттeр виpтyaлды жәнe кeңeйтiлгeн шынaйылық кестесін толтырады
Біріккен жұптар өзара кесте парағын ауыстырып, бір-бірін тексереді |
|
||||||||||||||||
|
2-тапсырма. Топтық жұмыс 3 топта келесі тамақтандыру ұйымдарының (Мейрамхана, кондитерлік дүкен, балмұздақ үйі) маркетинг бөліміне және сатылымды арттыруға VR/AR технологияларын қолданудың қандай көмегі бар және VR/AR қолданудың бәсекелестік артықшылықтары қандай екендігін зерттейтін инфографика жасаңыздар |
|
|||||||||||||||||
|
Қорытынды тапсырма: Жеке жұмыс. ФС. Жаратылыстану-ғылыми сауаттылыққа арналған тапсырма Сания өз мейрамханасына балалар мәзірін қосқандықтан, балаларды қызықтыру мақсатында виртуалды асхана бөлмесін дайындады. Бала жас аспазшы ретінде виртуалды асханада болып жатқан құбылыстарды көру, есту және олармен әрекеттесу амалдарын сезіну керек. Есту, көру, сезіну қасиеттерін және қоршаған ортамен әрекеттесуді алмастыратын құрылғылардың атауын және сипаттамаларын кесте түрінде сипаттап жазыңыз |
|
|||||||||||||||||
|
«Плюс, минус, қызықты» «Плюс» - оң әсер еткен фактілерді, алған, білімдері жайлы жазады. «Минус» - “қолымнан келмей жатыр” немесе “түсініксіз болып тұр ” деген ойларын жазады. «Қызықты»- деген бағанға өздеріне не қызықты болды соны жазады, немесе не жайында көбірек білгісі, соны жазады.
|
|
|||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы (4 минут) |
Өткен тақырыптарды қайталау. |
11 сынып https://drive.google.com/drive/folders/1QIDJ5d6RluqOs--fkk-7pJt-YeZXkolx?usp=share_link |
||||||||||||||||
|
Бағалау (3 минут) |
Шахмат тақтасының суретін пайдалану арқылы білімалушылар бос ақ ұяшықтарға өз ойларын стикерге жазып жапсырады. Сол жазылған ойлары негізінде өтілген сабақтан алған білімі қорытындыланады. |
|
||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||
|
(3 минут) |
Ауызша бағалау. Бүгінгі сабаққа қалай қатысқандарын,не түсініксіз болғанын, әр білімалушы өз ойларын айтады. |
|
||||||||||||||||
Бағалау парағы
|
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
|
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
|
|
Баға «Жақсы» |
70-89 |
|
|
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
|
Оқытушы___________________А. Шыңғысова
Н.06.2-14 Басылым 3
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары 3D модельдеу.
Сабақ жоспары 3D модельдеу.
Сабақ жоспары №8
|
Сабақ тақырыбы |
5.1. 3D модельдеу. |
|||||||||||||||||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
|||||||||||||||||
|
Дайындаған педагог |
Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы |
|||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||
|
Курс, топ |
1 курс |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
аралас |
|||||||||||||||||
|
Міндеттер |
2) әлеуметтік-экономикалық салада VR және AR технологияларының мүмкіндіктері мен қолданылуын түсіндіреді; |
|||||||||||||||||
|
Мақсаты |
1) Бірінші адам көрінісімен 3D панорама (виртуалды тур) жасау. |
|||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтижелер |
Әлеуметтік-экономикалық бағытқа сай виртуалды және кеңейтілген шынайылық мүмкіндіктерін қолдана алады |
|||||||||||||||||
|
Қажетті ресурстар және АКТ |
В.Г.Архипова, Р.Г.Амдамова, Н.К.Беристемова, К.Б.Кадыракунов «Информатика» 11 сынып; қосымша ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Кезеңі / Уақыты |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы |
||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||
|
|
«Шаңырақ әдісі» Oқытушы oртaдa түpлі-түcті лентaлapдың бacтapын бip қoлынa жинaп ұcтaп тұpaды. Бipiншi oқытyшы бip cтуденттiң бip жaқcы қacиeтiн aйтaды. Cтудeнттep шeңбep бoлып лeнтaның eкiншi ұшын ұcтaп шaңыpaқ құpып тұpaды. Кeлecі cтудeнт coл жaқcы қacиeтін қocып aйтaды. Мыcaлы, Жaнap көpкем қыз дeп oқытyшы aйтaды, aл Aйбeк aқылды жәнe жiгеpлi жiгiт дeп жaлғacтыpaды.. |
|
||||||||||||||||
|
Психологиялық ахуал (7 минут) |
Білімді жаңарту. Жeкe жұмыc «Тaзa тaқтa» әдici. Cтудeнттep өткeн тaқыpып бoйыншa тaқтaғa cұрaқтap жaзып тaқтaны тoлтыpaды, cұрaқтapғa жaуaп бepу apқылы тaқтaны тaзaлaйды |
|
||||||||||||||||
|
Мақсаты мен міндетін хабарлау |
Жалпы аудиториямен жұмыс «Түртiп aлу» әдici Cтyдeнттep жaңa тaқыpып бoйыншa бeйнepoликтi тaмaшaлaп, кepeктi aқпapaтты жұмыc дәптepiнe түpтiп aлaды. Oқытyшы жaңa caбaқты пpeзeнтaция көмeгiмeн тaныcтыpaды |
https://www.youtube. com/watch?v =G_EHGIEjujc |
||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||
|
2.1. Алдын ала білім |
||||||||||||||||||
|
Жалпы қайталау (13 минут) |
Ұсынылған ұғымдар мен терминдерді пайдаланып, сызба құрыңдар. Сызбада тек ұғымдар мен терминдердің реттік нөмірлерін жазып, олардың өзара қарым-қатынастарын көрсетіңдер.
Ұғымдар мен терминдер: 1.Виртуалды технологиялар. 2.Виртуалды шынайылық. 3.Кеңейтілген шынайылық. 4.«Ақылды көзілдірік». 5.3D панорамалар. 6.Виртуалды тур. 7. Виртуалды туризм. 8. Имитация. 9.Интерактивті стендтер. 10.Түрлендіру (конвертациялау). 11.Суреттерді жабыстыру. 12.Ауысу нүктелері. 13.Суретке түсіру |
|
||||||||||||||||
|
2.2. Жаңа материалды зерттеу |
||||||||||||||||||
|
2.3. Жаңа білімді практикада қолдану |
||||||||||||||||||
|
Бекіту. Бақылау жұмысы (60 минут) |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Жұптық жұмыс. 1-тапсырма. «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі арқылы студенттeр виpтyaлды жәнe кeңeйтiлгeн шынaйылық кестесін толтырады
Біріккен жұптар өзара кесте парағын ауыстырып, бір-бірін тексереді |
|
||||||||||||||||
|
2-тапсырма. Топтық жұмыс 3 топта келесі тамақтандыру ұйымдарының (Мейрамхана, кондитерлік дүкен, балмұздақ үйі) маркетинг бөліміне және сатылымды арттыруға VR/AR технологияларын қолданудың қандай көмегі бар және VR/AR қолданудың бәсекелестік артықшылықтары қандай екендігін зерттейтін инфографика жасаңыздар |
|
|||||||||||||||||
|
Қорытынды тапсырма: Жеке жұмыс. ФС. Жаратылыстану-ғылыми сауаттылыққа арналған тапсырма Сания өз мейрамханасына балалар мәзірін қосқандықтан, балаларды қызықтыру мақсатында виртуалды асхана бөлмесін дайындады. Бала жас аспазшы ретінде виртуалды асханада болып жатқан құбылыстарды көру, есту және олармен әрекеттесу амалдарын сезіну керек. Есту, көру, сезіну қасиеттерін және қоршаған ортамен әрекеттесуді алмастыратын құрылғылардың атауын және сипаттамаларын кесте түрінде сипаттап жазыңыз |
|
|||||||||||||||||
|
«Плюс, минус, қызықты» «Плюс» - оң әсер еткен фактілерді, алған, білімдері жайлы жазады. «Минус» - “қолымнан келмей жатыр” немесе “түсініксіз болып тұр ” деген ойларын жазады. «Қызықты»- деген бағанға өздеріне не қызықты болды соны жазады, немесе не жайында көбірек білгісі, соны жазады.
|
|
|||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы (4 минут) |
Өткен тақырыптарды қайталау. |
11 сынып https://drive.google.com/drive/folders/1QIDJ5d6RluqOs--fkk-7pJt-YeZXkolx?usp=share_link |
||||||||||||||||
|
Бағалау (3 минут) |
Шахмат тақтасының суретін пайдалану арқылы білімалушылар бос ақ ұяшықтарға өз ойларын стикерге жазып жапсырады. Сол жазылған ойлары негізінде өтілген сабақтан алған білімі қорытындыланады. |
|
||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||
|
(3 минут) |
Ауызша бағалау. Бүгінгі сабаққа қалай қатысқандарын,не түсініксіз болғанын, әр білімалушы өз ойларын айтады. |
|
||||||||||||||||
Бағалау парағы
|
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
|
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
|
|
Баға «Жақсы» |
70-89 |
|
|
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
|
Оқытушы___________________А. Шыңғысова
Н.06.2-14 Басылым 3
шағым қалдыра аласыз















