|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№60 сабақ. Атқа міну-өнер. «Мен де атқа міне аламын» Алан Маршалл |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.2 – шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ойын көркемсөздермен жеткізеді |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: Жасампаздықпен жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық бәрімізге-өнеге |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Сәлемдесу» ойыны Оқушыларға белгі берілгенде бір -бірімен амандасады. Көзбен,қолмен, иықпен, тіземен, арқамен амандасады. Қимылды тез жасаулары керек Сонымен, көзбен… қолмен… иықпен… тіземен… Өткенді пысықтау
Берілген тақырыптар төңірегінде ой бөліс.
Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Жаңа тақырып 1-тапсырма Түсініп оқы. Алан Маршалл (1902-1984)-ағылшын жазушысы және публицист.Алты жасынан бастап сал ауруына шалдығып, мүгедек болып қалған. Соған қарамастан жүзуді, атқа мінуді үйренген. «Мен шалшықтан секіріп аттай аламын» деп аталатын кітап жазды. ЕБҚ Сурет боя. Жылқы суретін бояйды. 2-тапсырма Түсініп оқы «Мәтінмен жұмыс» әдісі Топтарға тапсырма беру -Мәтінді оқып, бірнеше бөліктерге бөлу.Әр бөлікке тақырып беріп, жоспар құру; -Әр бөліктің негізгі ойын білдіретін сөйлемдерді анықтау; - Оқиғада болған өзгерістерді атайды; «Қағаздағы сұрақтар» әдісі Әрқайсысы қағаз қиындысына өзі білгісі келген немесе өзі жауап бергісі келген сұрақтарды жазып, қалташаға салады. Араластырылған сұрақтар еркін түрде қатысушыларға таратылып беріледі. Әркім өзіне түскен сұрақтарға жауап береді -Алан нені армандаған? -Боб неге өз атын берді? -Аланның әкесі туралы сен не ойлайсың? -Аланның іс-әрекетінен нені үйренуге болады?
3-тапсырма. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер. «Ақылдың алты ойлау қалпағы»әдісі Ақ қалпақ-Әңгіме қалай аталады? Ол кімге қатысты айтылған? Әңгімені жазған кім? Қара қалпақ-Аланның өмірінде қандай қиындық болды? Сары қалпақ-Аланды сипатта. Ол алдына қандай мақсат қойды? Нені армандаған? Қызыл қалпақ-Аланның әкесінің соңғы сөзінде қандай мән бар? Жасыл қалпақ-Аланның әкесінің ақылы туралы сен не ойлайсың? Көк қалпақ-Аланның іс-әрекетінен не үйрендің? ЕҚБ 4-тапсырма «Сөздерді толықтыру » әдісі. Мұғалім сөйлем бастап, оқушы жалғастырады. · "Мен атқа міндім, өйткені ..." (баланың жауабын күту). · "Аттың түсі ..." (қара, ақ, қоңыр). 4-тапсырма «Сурет сал» әдісі Әр топқа 7 минутта аталған тақырыпқа сәйкес бірлесе отырып сурет салу ұсынылады. Жұмысқа берілген қысқа уақыт шағын топтардың тез және үйлесімді жұмыс жүргізіп, кенеттен пайда болған ойларын суретке түсіруге жұмылдырады. Шағын топтардың салған суреттері бойынша ортада жалпы пікір алысады, оларды түсіндіреді. Үй тапсырмасы
5-түрлі атәбзелін және олардың қызметін ата. Мысалы: Айыл- ер-тоқым ауыл кетпеу үшін тартылатын артқы тартпа. Кері байланыс
|
Мұғалімнің айтқанын қайталайды Өткенді пысықтайды Пікір білдіреді Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Сұрақтар жазады Жеке жұмыс жасайды Би қимылдарын жасады Қалпақ әдісімен сұрақтарға жауап жазады Жеке жұмыс жасайды Топ бойынша жұмыс жасайды Үй тапсырмасын орындайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Берілген тақырыптар төңірегінде ой бөліседі-1б
Дескриптор: Автор жайлы ой бөліседі-1б Тамаша жұмыс! Дескриптор: Мәтінді оқиды-1б Жоспар мен негізі ойын айтады-1б Жарайсыңдар! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б
Жарайсыңдар! Дескриптор: Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді-2б Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Сөйлемді жалғастырады Дескриптор: Оқушылар топта бірлесіп сурет салады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Керемет! Жарайсыңдар балалар! «Батерея» әдісі |
Презентация Музыка Жұмыс дәптері Оқулық
Оқулык Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Қағаз қиындысы Суреттер Музыка Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары-3сынып, 59-сабақ
Сабақ жоспары-3сынып, 59-сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№60 сабақ. Атқа міну-өнер. «Мен де атқа міне аламын» Алан Маршалл |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.2 – шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ойын көркемсөздермен жеткізеді |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: Жасампаздықпен жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық бәрімізге-өнеге |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Сәлемдесу» ойыны Оқушыларға белгі берілгенде бір -бірімен амандасады. Көзбен,қолмен, иықпен, тіземен, арқамен амандасады. Қимылды тез жасаулары керек Сонымен, көзбен… қолмен… иықпен… тіземен… Өткенді пысықтау
Берілген тақырыптар төңірегінде ой бөліс.
Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Жаңа тақырып 1-тапсырма Түсініп оқы. Алан Маршалл (1902-1984)-ағылшын жазушысы және публицист.Алты жасынан бастап сал ауруына шалдығып, мүгедек болып қалған. Соған қарамастан жүзуді, атқа мінуді үйренген. «Мен шалшықтан секіріп аттай аламын» деп аталатын кітап жазды. ЕБҚ Сурет боя. Жылқы суретін бояйды. 2-тапсырма Түсініп оқы «Мәтінмен жұмыс» әдісі Топтарға тапсырма беру -Мәтінді оқып, бірнеше бөліктерге бөлу.Әр бөлікке тақырып беріп, жоспар құру; -Әр бөліктің негізгі ойын білдіретін сөйлемдерді анықтау; - Оқиғада болған өзгерістерді атайды; «Қағаздағы сұрақтар» әдісі Әрқайсысы қағаз қиындысына өзі білгісі келген немесе өзі жауап бергісі келген сұрақтарды жазып, қалташаға салады. Араластырылған сұрақтар еркін түрде қатысушыларға таратылып беріледі. Әркім өзіне түскен сұрақтарға жауап береді -Алан нені армандаған? -Боб неге өз атын берді? -Аланның әкесі туралы сен не ойлайсың? -Аланның іс-әрекетінен нені үйренуге болады?
3-тапсырма. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер. «Ақылдың алты ойлау қалпағы»әдісі Ақ қалпақ-Әңгіме қалай аталады? Ол кімге қатысты айтылған? Әңгімені жазған кім? Қара қалпақ-Аланның өмірінде қандай қиындық болды? Сары қалпақ-Аланды сипатта. Ол алдына қандай мақсат қойды? Нені армандаған? Қызыл қалпақ-Аланның әкесінің соңғы сөзінде қандай мән бар? Жасыл қалпақ-Аланның әкесінің ақылы туралы сен не ойлайсың? Көк қалпақ-Аланның іс-әрекетінен не үйрендің? ЕҚБ 4-тапсырма «Сөздерді толықтыру » әдісі. Мұғалім сөйлем бастап, оқушы жалғастырады. · "Мен атқа міндім, өйткені ..." (баланың жауабын күту). · "Аттың түсі ..." (қара, ақ, қоңыр). 4-тапсырма «Сурет сал» әдісі Әр топқа 7 минутта аталған тақырыпқа сәйкес бірлесе отырып сурет салу ұсынылады. Жұмысқа берілген қысқа уақыт шағын топтардың тез және үйлесімді жұмыс жүргізіп, кенеттен пайда болған ойларын суретке түсіруге жұмылдырады. Шағын топтардың салған суреттері бойынша ортада жалпы пікір алысады, оларды түсіндіреді. Үй тапсырмасы
5-түрлі атәбзелін және олардың қызметін ата. Мысалы: Айыл- ер-тоқым ауыл кетпеу үшін тартылатын артқы тартпа. Кері байланыс
|
Мұғалімнің айтқанын қайталайды Өткенді пысықтайды Пікір білдіреді Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Сұрақтар жазады Жеке жұмыс жасайды Би қимылдарын жасады Қалпақ әдісімен сұрақтарға жауап жазады Жеке жұмыс жасайды Топ бойынша жұмыс жасайды Үй тапсырмасын орындайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Берілген тақырыптар төңірегінде ой бөліседі-1б
Дескриптор: Автор жайлы ой бөліседі-1б Тамаша жұмыс! Дескриптор: Мәтінді оқиды-1б Жоспар мен негізі ойын айтады-1б Жарайсыңдар! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б
Жарайсыңдар! Дескриптор: Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді-2б Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Сөйлемді жалғастырады Дескриптор: Оқушылар топта бірлесіп сурет салады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Керемет! Жарайсыңдар балалар! «Батерея» әдісі |
Презентация Музыка Жұмыс дәптері Оқулық
Оқулык Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Қағаз қиындысы Суреттер Музыка Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз

















