Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сатылганова Гульзина Оналбековна |
|||||
|
Күні: |
13.05.2025 |
|||||
|
Сынып: |
4 Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Латын әліпбиіне көшу-болашаққа бастар жол |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.7- сөз бен сөзді, сөйлем мен сөйлемді байланыстыратын шылауларды (және, себебі, мен, пен) қолдану 4.2.3.1. мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөз бен сөзді, сөйлем мен сөйлемді байланыстыратын шылауларды (және, себебі, мен, пен) қолданады Мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді |
|||||
|
Құндылықтар |
Құрмет көрсетуге, адамгершілікке тəрбиелеу. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару Өткен сабақты пысықтау Шылаулар сөз бен сөзді байланыстырады. Шылаудың ережесін қайталау арқылы сөз арасындағы мағынасын түсінесің. Шылаудың түрлері мен олардың қосымшаның жалғануын ережені оқу арқылы білетін боласың. Мәтінмен жұмыс жасау барысында шылау тұлғалас қосымшалардың жазылуын анықтай аласың. Сабақ мақсатымен танысады |
Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ:Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! Дескрипторлар: Ережені қайталап шығады;1б Шылау мен шылау тұлғалас қосымша ларды ажыратады; 1б |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 22мин |
Жаңа сабақ ҰЖ. 35-жаттығу. Мəтінді тыңдау. Мəтінді тыңдап, негізгі тұстарын анықтау. Мəтін мазмұны бойынша сұрақ қою. Мəтін мазмұны бойынша өз пікірін айту үшін қыстырма сөздер мен шылауларды пайдалану. 36-жаттығу. Сөйлемдерді салыстыру. Бағанның екі жағындағы сөйлемдерді салыстыру. Сөйлемдерді сөйлем мүшелеріне талдау. Жаңа ақпарат. Да, де, та, те шылау болса, атау септіктегі сөзбен байланысады да, бөлек жазылады. Да, де, та, те жатыс септік жалғауы болса, өзі жалғанған сөзімен бірге жазылады. Мен, бен, пен шылау болса, бөлек жазылады. Мен , бен, пен көмектес септік жалғауы болса, өзі жалғанған сөзімен бірге жазылады |
Мəтінді тыңдап, негізгі тұстарын анықтайды Мəтін мазмұны бойынша өз пікірін айту үшін қыстырма сөздер мен шылауларды пайдаланады Ережемен танысады |
Дескриптор: Мәтінді мұқият тыңдайды; 1б Сұрақпен мәтін мазмұнын талдайды;1б Сұрақтарды оқып отырып өз білімдерімен бөліседі; 1б |
Оқулық Оқулық |
||
|
Сергіту сәті 2мин |
Сергіту сәті |
Сәйкесінше қимылмен көрсетеді |
Тамаша! |
слайд |
||
|
10мин |
37-жаттығу. Мəтінді көшіру. Мəтінді жақшаны ашып көшіріп жазу. Жақшадағы да, де, мен дегендердің қайсысы бірге, қайсысы бөлек жазылатынын анықтау. Мəтінді көшіріп жазу арқылы каллиграфиялық нормаларды сақтайды, жазу техникасын жетілдіреді 38-жаттығу. Ребусты шешу. Ребусты шеше отырып, шешуіндегі жауапты жалғау мен шылау ретінде пайдаланып, екі сөйлем құрау. Жауабы: та. ЖЖ. 39-жаттығу. Кестемен жұмыс.
|
Мəтінді жақшаны ашып көшіріп жазу. Ребусты шеше отырып, шешуіндегі жауапты жалғау мен шылау ретінде пайдаланып, екі сөйлем құрау. Кестені толықтыр. |
Дескрипторлар: Мəтінді жақшаны ашып көшіріп жазады 1б. Жақшадағы да, де, мен дегендердің қайсысы бірге, қайсысы бөлек жазылатынын анықтайды 1б Ребусты шешеді 1б Сөйлем құрайды 1б |
Оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Бекіту «Орналастыр» стратегиясы арқылы оқушыларға 1-минутта суреттердің алғашқы әріптерінен сөз құраулары қажет Сөз тақырыбымызды қорытындылауға арналған. Уақыт өткен соң сол сөздерін орналастыр ғанын тексереміз және сабақты бекітеміз. Үй тапсырмасы: Кері байланыс: |
Кері байланыс жасайды |
Дескрипторлар: Суреттен сөз құрайды; 1б Ережесін еске түсіреді 1б 1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
сабақ жоспары 4 сынып
сабақ жоспары 4 сынып
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сатылганова Гульзина Оналбековна |
|||||
|
Күні: |
13.05.2025 |
|||||
|
Сынып: |
4 Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Латын әліпбиіне көшу-болашаққа бастар жол |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.7- сөз бен сөзді, сөйлем мен сөйлемді байланыстыратын шылауларды (және, себебі, мен, пен) қолдану 4.2.3.1. мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөз бен сөзді, сөйлем мен сөйлемді байланыстыратын шылауларды (және, себебі, мен, пен) қолданады Мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді |
|||||
|
Құндылықтар |
Құрмет көрсетуге, адамгершілікке тəрбиелеу. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару Өткен сабақты пысықтау Шылаулар сөз бен сөзді байланыстырады. Шылаудың ережесін қайталау арқылы сөз арасындағы мағынасын түсінесің. Шылаудың түрлері мен олардың қосымшаның жалғануын ережені оқу арқылы білетін боласың. Мәтінмен жұмыс жасау барысында шылау тұлғалас қосымшалардың жазылуын анықтай аласың. Сабақ мақсатымен танысады |
Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ:Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! Дескрипторлар: Ережені қайталап шығады;1б Шылау мен шылау тұлғалас қосымша ларды ажыратады; 1б |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 22мин |
Жаңа сабақ ҰЖ. 35-жаттығу. Мəтінді тыңдау. Мəтінді тыңдап, негізгі тұстарын анықтау. Мəтін мазмұны бойынша сұрақ қою. Мəтін мазмұны бойынша өз пікірін айту үшін қыстырма сөздер мен шылауларды пайдалану. 36-жаттығу. Сөйлемдерді салыстыру. Бағанның екі жағындағы сөйлемдерді салыстыру. Сөйлемдерді сөйлем мүшелеріне талдау. Жаңа ақпарат. Да, де, та, те шылау болса, атау септіктегі сөзбен байланысады да, бөлек жазылады. Да, де, та, те жатыс септік жалғауы болса, өзі жалғанған сөзімен бірге жазылады. Мен, бен, пен шылау болса, бөлек жазылады. Мен , бен, пен көмектес септік жалғауы болса, өзі жалғанған сөзімен бірге жазылады |
Мəтінді тыңдап, негізгі тұстарын анықтайды Мəтін мазмұны бойынша өз пікірін айту үшін қыстырма сөздер мен шылауларды пайдаланады Ережемен танысады |
Дескриптор: Мәтінді мұқият тыңдайды; 1б Сұрақпен мәтін мазмұнын талдайды;1б Сұрақтарды оқып отырып өз білімдерімен бөліседі; 1б |
Оқулық Оқулық |
||
|
Сергіту сәті 2мин |
Сергіту сәті |
Сәйкесінше қимылмен көрсетеді |
Тамаша! |
слайд |
||
|
10мин |
37-жаттығу. Мəтінді көшіру. Мəтінді жақшаны ашып көшіріп жазу. Жақшадағы да, де, мен дегендердің қайсысы бірге, қайсысы бөлек жазылатынын анықтау. Мəтінді көшіріп жазу арқылы каллиграфиялық нормаларды сақтайды, жазу техникасын жетілдіреді 38-жаттығу. Ребусты шешу. Ребусты шеше отырып, шешуіндегі жауапты жалғау мен шылау ретінде пайдаланып, екі сөйлем құрау. Жауабы: та. ЖЖ. 39-жаттығу. Кестемен жұмыс.
|
Мəтінді жақшаны ашып көшіріп жазу. Ребусты шеше отырып, шешуіндегі жауапты жалғау мен шылау ретінде пайдаланып, екі сөйлем құрау. Кестені толықтыр. |
Дескрипторлар: Мəтінді жақшаны ашып көшіріп жазады 1б. Жақшадағы да, де, мен дегендердің қайсысы бірге, қайсысы бөлек жазылатынын анықтайды 1б Ребусты шешеді 1б Сөйлем құрайды 1б |
Оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Бекіту «Орналастыр» стратегиясы арқылы оқушыларға 1-минутта суреттердің алғашқы әріптерінен сөз құраулары қажет Сөз тақырыбымызды қорытындылауға арналған. Уақыт өткен соң сол сөздерін орналастыр ғанын тексереміз және сабақты бекітеміз. Үй тапсырмасы: Кері байланыс: |
Кері байланыс жасайды |
Дескрипторлар: Суреттен сөз құрайды; 1б Ережесін еске түсіреді 1б 1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||
шағым қалдыра аласыз














