|
Бөлім атауы: Бос уақыт және хобби |
Мектеп: |
|||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Балалық шақ |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1 лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану; 5.4.4.1 жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: лексиканың ерекшеліктерін білу, жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану; Көптеген оқушылар: лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба тілінің айырмашылықтарын білу, жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану; Кейбір оқушылар: лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану, жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану; |
|||||||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
|||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Уақыттың қадірі |
|||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Қызығушылықты ояту
Берілген суреттер бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату.
Мәтіндегі негізгі ойды анықтаңдар. Балалық шағың – Патшаның тағы, Тіл жетпес оны бағалап. Көп өтпей жыл, Тек жүрмей біл, Ілгері күнді сағалап. Үйрен білім жастықта! Білмей өс жанға қастықта! Білген жан – кө ем! Сөйлесе – шешен Жұртты аузына қаратар. (Мағжан Жұмабаев) Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар суреттер арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтау Берілген суреттер бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
(Мағжан Жұмабаев) |
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
1-тапсырма. Мәтінді оқулықтағы 1-оқылым мәтінінде берілген ақпаратты ИНСЕРТ әдісімен оқимыз.
(Мағжан Жұмабаев)
- белгісін қой, ал жаңа ақпараттар алсаң, + белгісін қой, келісе алмайтын ақпаратың болса, ? белгісін қойып, мәтінмен танысып шық.
Дескриптор:
ҚБ
|
Видеоны тамашалап, ой тұжырымдайды.
Қалам алып ИНСЕРТ әдісімен мәтінді оқиды.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырмалар орындайды.
Деңгейлік тапсырмалар орындайды.
Түбір сөздерді теріп жазады; жұрнақтар арқылы туынды сөздер жасайды; Оқылым мәтіндерінен жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді теріп жазады; Оларды қатыстырып, бірнеше сөйлем құрастырады. Оқылым бөліміндегі мәтіндер мен төмендегі пікірді байланыстыра отырып, замандастарыңа балалық шақтың қадірі туралы жарнама не шағын мәтін жазады.
Тақырыпты қорытындылайды |
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ
|
(Мағжан Жұмабаев)
|
|
|||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлекторлық экран Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... |
|
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары 5-сынып Балалық шақ
Сабақ жоспары 5-сынып Балалық шақ
|
Бөлім атауы: Бос уақыт және хобби |
Мектеп: |
|||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Балалық шақ |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1 лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану; 5.4.4.1 жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: лексиканың ерекшеліктерін білу, жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану; Көптеген оқушылар: лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба тілінің айырмашылықтарын білу, жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану; Кейбір оқушылар: лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану, жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану; |
|||||||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
|||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Уақыттың қадірі |
|||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Қызығушылықты ояту
Берілген суреттер бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату.
Мәтіндегі негізгі ойды анықтаңдар. Балалық шағың – Патшаның тағы, Тіл жетпес оны бағалап. Көп өтпей жыл, Тек жүрмей біл, Ілгері күнді сағалап. Үйрен білім жастықта! Білмей өс жанға қастықта! Білген жан – кө ем! Сөйлесе – шешен Жұртты аузына қаратар. (Мағжан Жұмабаев) Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар суреттер арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтау Берілген суреттер бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
(Мағжан Жұмабаев) |
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
1-тапсырма. Мәтінді оқулықтағы 1-оқылым мәтінінде берілген ақпаратты ИНСЕРТ әдісімен оқимыз.
(Мағжан Жұмабаев)
- белгісін қой, ал жаңа ақпараттар алсаң, + белгісін қой, келісе алмайтын ақпаратың болса, ? белгісін қойып, мәтінмен танысып шық.
Дескриптор:
ҚБ
|
Видеоны тамашалап, ой тұжырымдайды.
Қалам алып ИНСЕРТ әдісімен мәтінді оқиды.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырмалар орындайды.
Деңгейлік тапсырмалар орындайды.
Түбір сөздерді теріп жазады; жұрнақтар арқылы туынды сөздер жасайды; Оқылым мәтіндерінен жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді теріп жазады; Оларды қатыстырып, бірнеше сөйлем құрастырады. Оқылым бөліміндегі мәтіндер мен төмендегі пікірді байланыстыра отырып, замандастарыңа балалық шақтың қадірі туралы жарнама не шағын мәтін жазады.
Тақырыпты қорытындылайды |
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ
|
(Мағжан Жұмабаев)
|
|
|||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлекторлық экран Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... |
|
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз





















