|
Білім беру ұйымының атауы: |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
7. ДЕНСАУЛЫҚ - ЗОР БАЙЛЫҚ |
||||||
|
Күні: |
Педагогтің аты-жөні:. |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ең үлкен байлық |
|||||||
|
Оқу бағдарлама-сына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.4.1. фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби мәтіндердің мазмұнын түсіну; 5.2.2.1 қазақша амандасу мәнері мен ұлттық этикет формаларын пайдалану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Токаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІ,ІҮ отырыстарын-да берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби мәтіндердің мазмұнын түсінеді; Қазақша амандасу мәнері мен ұлттық этикет формаларын пайдаланады. Құндылық: «Заң және тәртіп» * Тәртіп пен әділеттілік нормалар мен ережелерін сақтау қажеттілігін түсіну • Қоғамның қорғалуы мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету ретінде заң мен тәртіптің маңыздылығын түсіну |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ-тың басы 2 мин. 2 мин. |
* Амандасу, оқушыларды түгендеу. * Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру Бүгінгі күнге бір-біріне сәттілік тілеу, мадақтау сөздерін айту. Мақсаты: бір-бірін сыйлауға, мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. * «Миға шабуыл». Қызығушылықты ояту (оқушылардың қызығушылықтарын оятатын сұрақтар) * Сабақтың тақырыбы, оқу мақсатымен танысу. * Үй жұмысын пысықтау, бекіту * Қ.Б. Мектепте, сыныпта, сабақ барысында тәртіп ережелерін сақтау және әрқашан әділ болу қажеттілігін түсіну. |
Жарайсың! Керемет айтылған ой! Қандай тамаша! |
Сұрақ жазылған суреттер |
||||
|
Сабақ-тың ортасы 3мин. 2мин. 15 мин 8 мин. 10 мин. |
І. Жаңа сөздер: Рухани – духовный Күш-қуат – сила Байлық – богатство ІІ. Тыңдалымалды тапсырма Рухани байлыққа не жатады? Материалдық байлыққа нелер жатады? ІІІ. Тыңдалым. Оқылым. Айтылым. - Мәтінді түсініп оқу, тыңдау; - Мәтіндегі негізгі ақпараттарды анықтау; - Мәтін мазмұнын баяндау. ІІІ. Оқулықпен жұмыс. Жазылым. Берілген өздерді кесте бойынша топтап жазу ІҮ. Айтылым. Диалог ҚБ.- Заң және тәртіп Жұмыс жасау барысында әділ болу, тәртіптің маңыздылығын түсіну |
Мәтінде кездесетін жаңа сөздер, сөз тіркестерін қайталайды. Есте сақтауға талпынады. Өз ойларын ортаға салады. Диаграмманы толтырады. - Мәтінді түсініп оқиды; - Негізгі ақпараттарды анықтайды; - Мәтінді мазмұндайды. Сөздерді топтап, кестеге жазады. Өз түсініктерін жеткізуге талпынады. Тақырып бойынша негізгі ақпараттарды қамти отырып, диалог жүргізеді. |
ҚБ Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Дескриптор: -Мәтінді түсінеді – 2б; -Мәтіндегі негізгі ақпараттарды анықтайды – 2б; -Мәтін мазмұнын жеткізе алады -1б. -Өз түсінігін жеткізе алады -5б; - Сөздерді дұрыс топтап жазады -5б. - Диалогке қатысады;; - Сұрақтар қойып, жауап бере алады; - Тақырыпты қамтылады. |
Жаңа сөздер «Ең үлкен байлық» мәтіні (Оқулық, 12-бет) Негізгі ақпараттар (Денсаулығы бар адам әлемдегі бай адам). 3-тап.11-бет |
|||
|
Сабақ- тың соңы 3 минут Бағалау |
Сабақты бекіту. Түйінді ой: «Денсаулық – зор байлық». Рефлексия . «Бес саусақ» әдісі Бас бармақ - Өзімді қалай сезіндім? Балан үйрек - Басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек - Бүгінгі көңіл-күйім қандай болды? Шылдыр шүмек - Бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек - Бүгін не үйрендім? Кері байланыс. Мұғалімнің кері байланысы. Бағалау. Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Үй тапсырмасы:Ережені оқу, түсіну.6-тапсырма |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары. 5-сынып "Ең үлкен байлық"
Сабақ жоспары. 5-сынып "Ең үлкен байлық"
|
Білім беру ұйымының атауы: |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
7. ДЕНСАУЛЫҚ - ЗОР БАЙЛЫҚ |
||||||
|
Күні: |
Педагогтің аты-жөні:. |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ең үлкен байлық |
|||||||
|
Оқу бағдарлама-сына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.4.1. фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби мәтіндердің мазмұнын түсіну; 5.2.2.1 қазақша амандасу мәнері мен ұлттық этикет формаларын пайдалану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Токаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІ,ІҮ отырыстарын-да берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби мәтіндердің мазмұнын түсінеді; Қазақша амандасу мәнері мен ұлттық этикет формаларын пайдаланады. Құндылық: «Заң және тәртіп» * Тәртіп пен әділеттілік нормалар мен ережелерін сақтау қажеттілігін түсіну • Қоғамның қорғалуы мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету ретінде заң мен тәртіптің маңыздылығын түсіну |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ-тың басы 2 мин. 2 мин. |
* Амандасу, оқушыларды түгендеу. * Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру Бүгінгі күнге бір-біріне сәттілік тілеу, мадақтау сөздерін айту. Мақсаты: бір-бірін сыйлауға, мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. * «Миға шабуыл». Қызығушылықты ояту (оқушылардың қызығушылықтарын оятатын сұрақтар) * Сабақтың тақырыбы, оқу мақсатымен танысу. * Үй жұмысын пысықтау, бекіту * Қ.Б. Мектепте, сыныпта, сабақ барысында тәртіп ережелерін сақтау және әрқашан әділ болу қажеттілігін түсіну. |
Жарайсың! Керемет айтылған ой! Қандай тамаша! |
Сұрақ жазылған суреттер |
||||
|
Сабақ-тың ортасы 3мин. 2мин. 15 мин 8 мин. 10 мин. |
І. Жаңа сөздер: Рухани – духовный Күш-қуат – сила Байлық – богатство ІІ. Тыңдалымалды тапсырма Рухани байлыққа не жатады? Материалдық байлыққа нелер жатады? ІІІ. Тыңдалым. Оқылым. Айтылым. - Мәтінді түсініп оқу, тыңдау; - Мәтіндегі негізгі ақпараттарды анықтау; - Мәтін мазмұнын баяндау. ІІІ. Оқулықпен жұмыс. Жазылым. Берілген өздерді кесте бойынша топтап жазу ІҮ. Айтылым. Диалог ҚБ.- Заң және тәртіп Жұмыс жасау барысында әділ болу, тәртіптің маңыздылығын түсіну |
Мәтінде кездесетін жаңа сөздер, сөз тіркестерін қайталайды. Есте сақтауға талпынады. Өз ойларын ортаға салады. Диаграмманы толтырады. - Мәтінді түсініп оқиды; - Негізгі ақпараттарды анықтайды; - Мәтінді мазмұндайды. Сөздерді топтап, кестеге жазады. Өз түсініктерін жеткізуге талпынады. Тақырып бойынша негізгі ақпараттарды қамти отырып, диалог жүргізеді. |
ҚБ Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Дескриптор: -Мәтінді түсінеді – 2б; -Мәтіндегі негізгі ақпараттарды анықтайды – 2б; -Мәтін мазмұнын жеткізе алады -1б. -Өз түсінігін жеткізе алады -5б; - Сөздерді дұрыс топтап жазады -5б. - Диалогке қатысады;; - Сұрақтар қойып, жауап бере алады; - Тақырыпты қамтылады. |
Жаңа сөздер «Ең үлкен байлық» мәтіні (Оқулық, 12-бет) Негізгі ақпараттар (Денсаулығы бар адам әлемдегі бай адам). 3-тап.11-бет |
|||
|
Сабақ- тың соңы 3 минут Бағалау |
Сабақты бекіту. Түйінді ой: «Денсаулық – зор байлық». Рефлексия . «Бес саусақ» әдісі Бас бармақ - Өзімді қалай сезіндім? Балан үйрек - Басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек - Бүгінгі көңіл-күйім қандай болды? Шылдыр шүмек - Бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек - Бүгін не үйрендім? Кері байланыс. Мұғалімнің кері байланысы. Бағалау. Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Үй тапсырмасы:Ережені оқу, түсіну.6-тапсырма |
||||||
шағым қалдыра аласыз













